MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 23. 10. 2019 13:37

Nepodepisoval jsem nic, ale bankéřka mne potvrdila, že to tak je.
Tak se uvidí
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 10. 2019 17:12

Dnes jsem zakladal ucet na pobocce, prisla sms s heslom do IB, ale ted koukam do papiru, co jse dostal(ze toho je :roll:, toilk plytvani...), ale to jsou jenom obchodne podminky, ceniky, atd, jediny relevatni papir je Matricny list klienta, ale tam neni ID...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod mate59 23. 10. 2019 18:00

Bankéřka se mě ptala,jestli to chci v papírové formě nebo jen do IB.Z pobočky jsem odcházel bez jediného papíru.Dnes už je Tom v IB vidět,i neaktivní kartu.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 23. 10. 2019 18:10

Jo, měl jsem to stejně. Ani jeden list papíru, vše se uložilo online do IB.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 23. 10. 2019 20:47

mate59 píše:Bankéřka se mě ptala,jestli to chci v papírové formě nebo jen do IB.Z pobočky jsem odcházel bez jediného papíru.Dnes už je Tom v IB vidět,i neaktivní kartu.


Jsi jim odsouhlasil biometricke udaje ;-) Staci rict, ze to chces po staru a mas stos papiru a oni nemaji tvuj otisk a naskenovany podpis.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 10. 2019 07:59

marvy píše:Sem take stavajici klient,ale mam bezak,ne sporak,mohu teto akce vyuzit?,diky za info


Tak nic,zavolam do banky.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 24. 10. 2019 08:48

vpe píše:Jsi jim odsouhlasil biometricke udaje ;-) Staci rict, ze to chces po staru a mas stos papiru a oni nemaji tvuj otisk a naskenovany podpis.

Žádné bio... jen podpis na padu.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 10. 2019 12:28

Psal jsem včera, že netuším. Já mám spořák a založil jsem BÚ na pobočce a prý na Kč 1000 nárok mám
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 24. 10. 2019 14:04

marvy píše:
marvy píše:Sem take stavajici klient,ale mam bezak,ne sporak,mohu teto akce vyuzit?,diky za info


Tak nic,zavolam do banky.


A nestačilo by si prolítnout podmínky?

2.5. Klient neměl od 01.01.2019 až do založení běžného účtu Tom v této kampani u MMB
otevřený běžný účet.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 24. 10. 2019 14:14

Dnes jsem ze zvedavosti na kurzy zprovoznil v mobilní Moneta Smart Bance směnárnu (FX Money) a jsem docela příjemně překvapen - kurz Eura je stejný jako v Revolutu (25,627 Kc/eur). Až zlevní SEPA platby, tak to bude docela použitelné, zatim to je vhodné jenom na platby kartou v eurozone.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 10. 2019 14:49

Jak to funguje jestli se mohu zeptat? FX?
Je to i k nákupu/prodeji nebo se musí v měně platit z účtu čili nelze vybrat? Že bych tu třeba koupil EUR na dovolenou
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 10. 2019 15:06

Kdo jste zakladal novy ucet, od kud mate prihlasovaci udaje?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod barnyss 24. 10. 2019 15:09

Funguje to podobně jako Revolut. Musíš mit min. 2 účty: CZK a cizomenovy (EUR nebo GBP, USD) a mezi těmito ucty se v aplikaci Smart Banka provede směna peněz (funkce Směnárna). Účty se daji zalozit online bez nutnosti návštěvy pobočky. K tomu cizomenovemu účtu dostaneš zdarma platebni debetni kartu (ne ke GBP) a samozřejmě ho pouzivas na odchozí a příchozí platby.
Ale pozor na poplatky, jak jsem již psal, až zlevní SEPA platby, tak to bude docela použitelné, zatim to je vhodné jenom na platby kartou v eurozone.
Edit: výběr hotovosti kartou z bankomatu je paradoxně v zahraničí bez poplatku, zatímco v Čechách s poplatkem.
Naposledy upravil barnyss dne 24. 10. 2019 15:41, celkově upraveno 1
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 10. 2019 15:22

Diky to je podobné jako u RB akorat tam neni Hak výhodný kurz ale mohu konverzi převézt/nakoupí eur z CZK účtu na EUR měnovou složku a vybrat bez poplatku doma nebo venku ( i platit).Tak se ptsm jeslti kdyz za ten výhodný kurz převedu na měnovou složku jeslti stejne jako u RB mohu pak zdarma EUR ( příklad) vybrat
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 24. 10. 2019 15:37

U Monety se nejedná o měnovou složku, je to samostatný plnohodnotný bankovní účet (v cizí měně, tzv. "devizový účet"), ke kterému je platební debetní karta. Takže s nim lze provádět vše, co s jakýmkoliv jiným účtem - ano i vybírat kartou hotovost z bankomatu a paradoxně v zahraničí bez poplatku, zatímco v Čechách s poplatkem
barnyss
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků