Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 1. 11. 2019 22:15

Zahraniční kolega z práce má taky Fio je spokojen.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 2. 11. 2019 10:56

Fio, MMB
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 2. 11. 2019 14:23

no, pokud by chtěli kartu s lepším kurzem, tak mBank sice nemá IB v angličtině, ale její mobilní apka v angličtině je a na ovládání běžného účtu s kartou bohatě stačí - podle mne patří k těm lepším aplikacím mezi bankami. Takže taky možnost a mKarta Svět by nemusela být pro cizince vůbec špatná. Ale na nějaké přeposílání peněz na zahraniční účet to asi moc vhodný nebude (i když zrovna kurzy na převod z účtu na účet nesleduji, tak úplně nevím, jak si stojí v porovnání s jinými ČR bankami - tam bych ale určitě volil jinou cestu než banku...)

https://www.mbank.cz/blog/post,425,now- ... sport.html
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 2. 11. 2019 15:41

za me aktualne vede banka co se stara o svoji apku na iOS, chci agilni vyvoj.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 12:58

Jsem zrovna ve Fio na Senovážném náměstí a zakládá si tu účet cizinec. pracovní nevypadá, že by měl sebemenší problém vše vysvětlit anglicky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 4. 11. 2019 14:06

To jo, ale platit Fio kartama v zahranici je za trest. Skoda, ze mbank nebo creditas neumi anglicky.

EDIT: kazdopadne diky vsem. Nakonec jsem doporucil csob premium.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 16:00

FIO "opisuje" kurzy od ČSOB, takže ČSOB Premium si nijak nepomůžeš v této oblasti (samozřejmě jsou tam jiné benefity, cestovní pojištění, salonky a další).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 4. 11. 2019 16:46

Jo, o ty benefity mi slo, kdyz je oboji zadaco s beznym expatskym platem.

To me vede na otazku, Fio melo driv karty nejak pres CSOB, ne? Souvisi to s tim nejak? Maji jeste neco prez ne, nebo proc opisuji kurzy?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2019 18:52

Ano, dříve měli nejen jejich karty, ale dokonce využívali sběrné účty u CSOB. Dnes už by s ČSOB nemělo mít FIO nic společného. Možná si řekli, proč vymýšlet vlastní kurzovou politiku, když ji můžeme opsat. Nebudeme nejlepší, ale ani nejhorší (takže vyděláme, ale klienty úplně nenaštveme) a máme to bez práce :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasper 31. 8. 2020 12:09

zdravím ,

budu si zakládat bankovní účet
poprosil bych vás o zkušenosti s bankami
rozhodují se mezi
FIO
Equa bank
UniCredit Bank
Raiffeisenbank
ČSOB
Air Bank tu bych zvažoval jako poslední možnost
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davsopl 31. 8. 2020 12:21

Zdravím. Být tebou, vzal bych účet od Monety - Tom Plus. Výběry ze všech bankomatů doma i v cizině zdarma, možnost mít EUR a USD účet zdarma, je bez poplatků a bez plnění nějakých podmínek a okamžité platby zdarma. Přívětivá aplikace i internetbanking.

Pokud ti nevyhovuje Moneta, vzal bych EquaBank nebo Raiffeisenbank.

FIO - mají málo vlastních bankomatů a pro výběry zdarma u jiných bankomatů je třeba plnit podmínky, jinak by se ti to mohlo prodražit.

Equa bank - OK, okamžité platby jsou pouze přes mobilní aplikaci.

UniCredit Bank - absolutně nepřehledný internetbanking a smartbanking - nedoporučuji ani vlastnímu nepříteli

Raiffeisenbank - Chytrý účet je zdarma bez podmínek, okamžité platby, OK

ČSOB - pořád je to taková zkostnatělá banka, asi by jsi platil poplatky a musel plnit obrat.

Air Bank tu bych zvažoval jako poslední možnost - budou mít nový ceník, hodně toho pokazili
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 31. 8. 2020 12:24

poslední musí být určitě UniCredit Bank (poslední možnost pro všechny, výjimek bude napr. minimum)
jinak je tvůj dotaz celkem naprd, nepíšeš co očekáváš - kolik ti tam bude měsíčně chodit, atd.
asi ti mnoho lidí nedoporučí ČSOB Plus Konto, ale za jistých podmínek (třeba že často létáš do ciziny) ti většina doporučí ČSOB Premium Konto. Takže klidně pro tebe může být TOP Equa a za jiných tvých podmínek to bude třeba FIO 8-)
Naposledy upravil ROlda78 dne 31. 8. 2020 15:22, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 31. 8. 2020 13:19

davsopl: no nevím doporučovat Raiffeisenbank, chápu, že je lepší než UCB, ale furt hlídat kdy to zku.ví ... to už radši ta AirBank - tam máš ty ceníkové kličky jen na jedné straně.
Jinak souhlasím, že důležité je k čemu to je.
V mém pořadi
FIO - dlouhodbě stabilita, ale taky pomalost v inovacích a jo, ty bankomaty mohu být pro někoho problém
Moneta - fakt teď jede dobře, jen je otázka jestli to vydrží, nebo buduje kmen na prodej
Equa - neurazí, ale pooooooooooomaaaaaaaaale převody mezi spořákem a BU mne (mimo jiné fakt štvou)
ČSOB - nenadchne a neurazí, je to moloch, vyřešíš tam všechno, ale ...
Air Bank - nemusím majitele, v minulosti bych snad doporučíl, ale kde směřují dnes, nevím
RB - vždycky jsou chvíli v něčem super, aby to potom zařízli
UCB - pro soukromý účet mne nenapadá nic v čem by byli lepší než předchozí a IB je opravdu hrozitánské, podobně jako jiné procesy v téhle bance
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 8. 2020 13:51

z tech uvedenych je nejlepsi Equa , vse zdarma(vybery z ATM doma a v zahranici), okamzite platby, multimenova karta. Moneta je defakto stena, ale je nutnost nosit 2 karty pro CZ a eurovy ucet.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2020 14:22

V tomto článku https://www.mesec.cz/clanky/nula-bez-po ... -poplatku/ je jmenováno 10 účtů, které jsou zdarma bez podmínek. A spoustu dalších je zdarma s podmínkami.
Neuvádíš, jak hodláš účet používat (např. jestli oceníš cestovní pojištění zdarma, salonky na letišti,...) a jestli ho chceš mít zdarma "ohne wenn und aber" nebo jestli pro nějaký ten bonus jsi ochoten plnit nějaké podmínky.

Z tvých "kandidátů" bych nedoporučil Unicredit a Raiffeisen. Oběma vytýkám nespolehlivost a Unicredit navíc hrozné IB. ČSOB můžeš mít zdarma jen při plnění podmínek (stačí obrat na účtu, dle tarifu stačí už 10 000 Kč za měsíc).

Ze zbylých třech (Fio, Equa, Air) se vyloženě nespálíš u žádné banky, každá má nějakou vadu nebo nedokonalost. Já mám všechny zmíněné (kromě Raifky), ale já jsem poněkud netypický případ. Jako hlavní mám FIO, protože mi velmi vyhovuje jejich internetové bankovnictví - jednoduché, rychlé, funguje na všem a je možné svobodně zvolit uživatelské jméno (což považuji za slabinu Equa, kde sice lze změnit, ale musí to být číslo) a heslo bez požadavků typu "musí obsahovat,... a nesmí obsahovat". AirBank umí zvolit, ale je tam minimální délka jména 8 znaků a požadavky na složitost u hesla.

U Fio máš měsíčně minimálně 1 maximálně 5 výběrů z cizích bankomatů (dle obratu na kartě) a 10 výběrů z vlastní sítě. Výběr na přepážce je zdarma (musíš ale vybírat částku vyšší než 1000 Kč).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků