Přijetí platby v PLN je někde aktuálně bez poplatku

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2019 10:55

Normálně platím přes Fortissimo, ale tam se musí uzavřít obchod a jelikož není jisté, že druhá strana peníze pošle a už vůbec ne v jaké výši, uvažuji využít služeb některé z bank, které mám. Umí aktuálně některé přijmout platbu v PLN bez poplatku? Jde o cca 160 PLN, takže kurz není důležitý, ale poplatek to může zabít.

Napadá mě neoficiálně ING se SWIFT kódem ČSOB, ale to je trochu na ostří nože, může přijít, ale nemusí. Zuno už neexistuje, takže nějaká jiná možnost? Asi by fungovala vkladní knížka ČS, ale taky to není úplně ofiko cesta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 5. 11. 2019 11:06

Revolut?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2019 12:52

Taky používám Revolut
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2019 13:44

Ale ti mají jen britský účet, ne? Nebo jde nějak vygenerovat polské číslo účtu?

Odesílatel určitě Revolut nemá.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 11. 2019 13:58

Transferwise, TransferGo. Tím se dá platit skoro s jakoukoli kombinací zemí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2019 14:20

Aktualizace informací - má jít jen o 160 Kč a tedy ekvivalent v PLN. Takže něco s rozumným poměrem nákladů (i časových).

Nakonec to vypadá, že se dohodnu s kamarádem, který má účet v Polsku. Je to ale tak, že po "smrti" Zuno už u nás není účet s příjmem zahraničních transakcí zdarma, že?

-- 5. 11. 2019 14:21 --

...je to kompenzace od obchodníka za podvodně vnucené DCC

-- 5. 11. 2019 14:21 --

...asi nebude mít žádnou z těchto služeb
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 5. 11. 2019 16:14

Než se s tím srát, tak bych to oželel.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 11. 2019 17:58

Já ne.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2019 18:03

Patriku - nevím jak to funguje, podle mne mají jen britský účet (rozhodně tak vypadá - GB12 REVO XXXX XXXX XXXX XX), ale posílám na něj PLN a poplatek je nula.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2019 18:06

OK díky. Otázkou je, jestli odesilatel bude ochoten poslat platbu v PLN na zahraniční účet. Ale díky za info, třeba se v budoucnu bude hodit, aktuálně se - zdá se - bude vyřešeno přes kamaráda s polským účtem
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků