Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2019 04:17

Já to chápu tak, že dnes, když nesplníš podmínky (obrat), tak platíš měsíční poplatek.

Podle nového sazebníku nejen, že zaplatíš měsíční poplatek při nesplnění podmínek, ale ještě navíc budeš platit všechny operace dle standardního ceníku.

Pokud podmínky obratu splníš, nic se nemění.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 11. 2019 06:32

Je to tak. Dosud platilo, že při nesplnění podmínek bude U konto zatíženo jak měsíčním poplatkem, tak budou doúčtovány jednotlivé operace, ale od 1. prosince 2019 bude zákazník platit pouze ten poplatek.

Co spíše pořádně naštve je, že nyní budou nejspíš zpoplatněny příchozí vnitrobankovní platby v cizí měně poplatkem 6 Kč (položky "zahraničního" platebního styku v rámci balíčku zahrnuté nebyly a ani nebudou)... :hm To je podstatné zhoršení vůči dosavadnímu bez poplatku (stejně tak i příchozí SEPA platba ze slovenské pobočky).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 6. 11. 2019 07:34

Zase 6 Kč není oproti 200,- žádná tragedie. Nicméně tím svým postupem UCB tak nějak naznačuje, jak s ní dlouhdobě počítat, tj. pořád stejně. Jsem zvědavej ne jestli, ale kdy půjde Itálie finančně do kopru a s ní i angažované banky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 6. 11. 2019 14:44

Zakládal jsem online hodně účtů, ale UB je porod. Nebere pdf, z fotek to 3x "Nepodařilo se nám vytěžit údaje z vašich dokladů. Prosíme, nahrajte doklady ještě jednou." rozlišení 3x větší než požadují, nahrávaní trvá...celé se to seklo...italské 8-P
Bond2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 11. 2019 15:56

xls píše:...Jsem zvědavej ne jestli, ale kdy půjde Itálie finančně do kopru a s ní i angažované banky.

Je to jen pár dní, co jsem četl zprávu, že UniCredit plánuje nemalou svou část přesunout do Německa. A to právě proto, že investoři ji jako čistě italskou vidí kvůli Itálii příliš pesimisticky, chce si tím tedy polepšit v očích investorů. Tak uvidíme, zda jí to pomůže :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 11. 2019 16:18

té by pomohl jen prodej, ale ne k RB :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 6. 11. 2019 17:01

davsopl píše:Vidím špatně nebo se mě to jen zdá jako zlý sen? Od 1.12. 2019 nebude muset být splňována podmínka obratu u U konta na 12 000 Kč/měs, ale každá příchozí transakce bude za poplatek 6 Kč?
https://www.unicreditbank.cz/content/da ... CZ_V04.pdf


Tady to podrobně vysvětlovali. https://www.penize.cz/bezne-ucty/407920 ... google-pay
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 11. 2019 19:39

Naštěstí jsem UCB před nějakým měsícem se vším co jsem u nich měl zamával.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 11. 2019 21:01

minarjo píše:Je to jen pár dní, co jsem četl zprávu, že UniCredit plánuje nemalou svou část přesunout do Německa. A to právě proto, že investoři ji jako čistě italskou vidí kvůli Itálii příliš pesimisticky, chce si tím tedy polepšit v očích investorů. Tak uvidíme, zda jí to pomůže :)

O těchto plánech psaly německé noviny již v červenci, teď nově v říjnu. Jedná se o záměr vytvořit holding se základnou v Německu, pod který by spadaly veškeré zahraniční aktivity UCB, konkrétně Německo, Rakousko, Východní Evropa a Turecko. UCB získává více než polovinu příjmu ze zahraničí. Otázkou zůstává, co se stane s UCB CZ + SK. Mluvilo se o prodeji KB, případně jinému zájemci, ale zatím ticho po pěšině...
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod houghs 6. 11. 2019 21:57

U toho nového ceníku mám trochu pochybnosti, zda zpoplatňování SEPA plateb 6 Kč v rámci balíčku U-konto je v pořádku, protože v tomto případě jsou tuzemské platby zpoplatněny jinak než SEPA platby, což je v rozporu s nařízením Evropské komise. Správně by tam měla být nula. Nemyslím, že by to po praktické stránce byl zásadní problém, to by těch plateb muselo být aspoň 10 za měsíc a to má málokdo. Poplatek 6 Kč za příchozí cizoměnovou platbu (mimo EUR) považuji také za detail, tím se nemá smysl zabývat. Horší je to ostatní, poplatky za upomínky, hotovostní transakce na pokladně, papírový platební příkaz, no to je opravdu drsné. Já z toho nic nepoužívám, ale je dost jiných co ano. Hodně důchodců chodí do banky podávat papírové příkazy a vybírají hotovost u okýnka, a platit takové poplatky z důchodu je fakt dost tvrdé. A také pro ty, co někdy zapomenou splatit kreditku.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 6. 11. 2019 23:26

ucb na me aplikovala nejlepší akvizcni model co jsem kdy zazil.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2019 00:23

U SEPA plateb tento model aplikovala celá Velká trojka - odchozí a příchozí SEPA platby jsou zpoplatněny stejně jako tuzemské korunové platby, nicméně v balíčku služeb už SEPA platby obsaženy nejsou (tam jsou pouze ty tuzemské), takže můžou účtovat po šesti korunách, leč je to hodně na hraně... Celkově jsem s tímto přístupem poměrně zklamán, setkat se s tím lze paradoxně i rádobyprémiových služeb typu Erste Premier, kde je vedení eurového účtu součástí balíčku, ale transakce již nikoliv.

V případě UCB nebudu řešit výši poplatku, ale vůbec mě zaráží jak může v roku 2019 působit na trhu banka, která vůbec zpoplatňuje příchozí (a navíc i vnitrobankovní) platby, navíc ještě s ohledem na to, jak při uvedení U konta deklarovala, že stejné podmínky budou platit nejméně 10 let, mě to přijde jako solidní výsměch zákazníkům. Ještě s tím debilním zdůvodněním, že vnitrobankovní platby musí být přece zpoplatněny kvůli legislativě stejně jako z jiné banky, aby to bylo v pořádku (s tou logikou by nicméně odchozí SEPA platby měly být stejně tak zahrnuty v balíčku služeb, aby zákazník byl zpoplatněný stejně).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 7. 11. 2019 01:36

.. nejsem si jistý, jak je to s poplatkem za SMS s přihlaš. heslem do IB - ještě je to zpoplatňováno (jako kdysi jako informační SMSka) anutno zakoupi balíček sms? nebo už tam nejsou tydle háčky, které si matně vybavuju z minulosti...
Naposledy upravil tom brava dne 7. 11. 2019 11:18, celkově upraveno 3
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod e-ossobne 7. 11. 2019 01:39

99,99 % klientu spokojene plati poplatky, alespon u Velke trojky urcite. Dokud budou hlupaci spokojene platit, nemaji banky duvod cokoliv zlevnovat.
e-ossobne
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 11. 2019 05:11

evelista píše:ucb na me aplikovala nejlepší akvizcni model co jsem kdy zazil.


jak to myslite? jako ze u ni byl nejvetsi vejvar z bonusu?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků