Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 10. 2019 12:48

Normalne kliknu na odkaz s platbou z revolut na revolut co me poslala protistrana a chce to po me ihned cislo mobilu co mam registr u revolutu a pak mam zadat Sms klic 6ti misny, co vzdy ale prijde cca po hodine. A v pododakaze "neprisla vam sms" me ti kaspari revolut radi poslat si druhou sms nebo se podivat do mailu do spamu a hromadnych!!!!!! Chapate kaspary revolut? (ani opakovane doruceni sms nefunguje korektne)
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 10. 2019 12:53

Posílám příbuzným i doma si posíláme přes Revolut EUR i CZK a nikdy pro přijetí platby nebylo nic potřeba. Běž v aplikaci na jejich chat , napiš "live agent" a uvidíš.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 10. 2019 16:19

Tohle je nejspíš chyba aplikace. Mě pomohlo odhlásit se a znovu se přihlásít.
Prologer
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 10. 2019 21:50

Zřejmě je to ověření nově registrovaného účtu ne kterém nebyl ještě žádný pohyb.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 28. 10. 2019 19:27

Omlouvám se za dotaz, který tu už možná byl, ale vyhledávač mi nic nenašel. Když budu z Revolutu posílat přímo CZK do české banky na korunový účet, bude to bráno jako SEPA platba? Tzn. bude příjemce platit za příchozí SEPu? Např. u ČSOB 150 Kč? U FIA by to bylo asi zdarma, že?
bozenkakozena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 10. 2019 20:38

Revolut odesílá z českého účtu takže zdarma.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 10. 2019 23:47

SEPA platba už z její definice může být pouze a jen v měně EUR. V jiné měně (tedy i CZK) by to byla běžná zahraniční Swift platba a ta je ve většině bank výrazně dražší než SEPA (zvlášť od poloviny prosince, kdy SEPA dle direktivy EU musí nově i v zemích EU mimo eurozónu stát stejně jako běžná tuzemská dle ceníku dané banky).
Ale jak už je jasné z předchozí odpovědi, Revolut pro platby v CZK do ČR využívá lokální český účet, tedy nejde o drahou zahraniční Swift platbu. Jen bych upřesnil, že k tomu využívá nikoliv svůj CZK účet, ale služeb partnerské společnosti Vitesse PSP limited (CZK platba chodí z jejich českého účtu u České spořitelny). Což má i ten důsledek, že zatímco SEPA euro převod je z Revolutu velmi rychlý (do druhého dne), tak převod CZK přes tohoto prostředníka trvá typicky 2-4 pracovní dny (do ČS o den méně). Ale je to zdarma tak co :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 10. 2019 14:58

SEPA mi chodi vzdy jako D+0
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 10. 2019 22:10

Tak to platí snad nejen pro Revolut, obecně SEPA europlatba zadaná pracovní den dopoledne je v cíli tentýž den odpoledne, to třeba i zadaná z Air Bank, nejen z Revolut. Tedy téměř totéž jako vnitrostátní CZK platby. CZK platba kvůli tomu prostředníkovi trvá déle, jak píšu výše.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 30. 10. 2019 00:44

Máte někdo zkušenosti s obchodováním s akciemi u Revolutu? Zatím to jen tak z legrace testuju párdolarovými položkami. Koupil jsem akcie Tesly, za dva dny jsem je zase prodal. Částka, za kterou jsem prodal, se mi ihned objevila k investování, za něco z toho jsem koupil další akcie a zbytek jsem chtěl na zkoušku vybrat. Poté mi se to ptalo na účet k vybrání, kde mi to nabízelo ten dolarový účet se správným zůstatkem. Když ten účet ale vyberu, tak mi to hodí "$0.00 k dispozici". Takže to nějak vybrat nemůžu :-D Objeví se to tam později správně nebo dělám něco blbě?
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 10. 2019 13:01

@VasekPasek:
U Revolut jsem si obchodní účet zatím jen založil, ale neinvestoval tam, přesto ti myslím mohu poradit.
Pokud jsi už investoval i u jiných brokerů a akciovým burzám trochu rozumíš, tak víš, že vypořádání obchodů (peníze za akcie a naopak) není v den obchodu D, ale o 2-3 burzovní dny později (tedy T+2 či T+3, dle burzy). Výjimkou je jen česká burza RM systém (ve vlastnictví Fio), kde vypořádání je v den nákupu večer. Klasická pražská burza BCPP má T+2, stejně jako dnes většina známých světových burz. To může být ten hlavní důvod.
USA burzy měly v minulosti vypořádání T+3, teď už několik let T+2. Takže pokud jsi akcie prodal třeba v úterý, tak peníze k dispozici z této transakce by měly být volné nejdřív během čtvrtka (nejdéle v pátek po ránu).
A pokud se divíš, že nákup nových šel po prodeji starých tentýž den, tak to je logické. Vypořádání platí na straně nákupu i prodeje, tedy obojí proběhlo T+2 a peníze tedy nikde nechyběly. Ale při výběru mimo portfolio by až do vypořádání chyběly-v podstatě by ti je Revolut musel vyplatit ze svého, protože z burzy by po prodeji dřív k dispozici nebyly :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 30. 10. 2019 13:49

Jj, myslel jsem si, že to tak nějak bude. Jsem investiční začátečník (ani tak bych to asi nenazval, v podstatě to je testuju, jak to funguje), tak jsem se zeptal. Díky.
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 1. 11. 2019 13:35

Platil někdo kartou za benzín v Izraeli?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 6. 11. 2019 09:23

Teď jsem potřeboval dobít 7000 Kč,ale nejde to.Končím s Revolutem...
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 11. 2019 10:49

.. a napsali ti důvod?

Dobrá recenze na Trust Pilot (přes Google Translator):
" Jsem jen normální člověk, který otevřel Revolut asi před 1 rokem prostřednictvím doporučení. Když jezdím na dovolenou, vložil jsem asi 200 liber měsíčně.

Před 2 měsíci náhodně 1 den mi řekli, abych zaslal výplatní pásky. Pro důkaz zdrojových prostředků. Každopádně jsem to udělal. Pak jen asi před 2 týdny zavřeli můj účet a řekli, že mě nechtějí jako zákazníka. Opět žádný problém pro mě. Teď je problém, že to udělali s asi 100 lidmi, které znám v Birminghamu ve Velké Británii. Nelžu. Nemám důvod lhát.

Pak řekli, že vrátí peníze všem těmto lidem na jejich účty, hádají, co doslovně okradli lidi a vrátili méně nebo vůbec nic. V době, kdy říkali, že zavřou můj účet a vrátí své peníze zpět, mi do dnešního dne nic nedali a měl jsem na svém účtu 450 GBP. Stále žádné peníze. Jedna osoba, kterou vím, měl 2 600 liber a vrátili se pouze zpět 800 GBP.

To je odporné. Jsem šokován. Prosím, buďte opatrní. Jakmile si založíte účet, chvilku se vše hladce vyrovná, pak najednou 1 den vás prostě zablokují a náhodně zastaví vše a nebudou dlouho platit peníze na turné zpět a nebudou vám platit správnou částku. Mám dalšího přítele, který uvízl na dovolené, protože Revolut byl jedinou kartou, kterou si vzal s sebou. Ale hádejte, co znovu nedali svinstvo, a on musel prodat svůj mobilní telefon v jiné zemi, aby přežil a vrátil se do bezpečí Velké Británie.

Upřímně bych tuto dlouhou recenzi nenapsal, kdybych nebyl vážný a snažil jsem se vás všechny zachránit před největší podvodnou společností na světě. Prosím, buďte opatrní
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků