Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 10. 9. 2019 19:16

filas81 píše:asi čekáš přeplatek co?

Ani ne. Čekal jsem to +-0. Tak jsem si zavolal distributorovi ohledně stavu a datu odečtu a z toho dopočetl, že faktura by měla být cca 1.500,-. Na zálohách jsem jim dal 1.100. Takže to dál neřešim..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 9. 2019 19:56

faktura by mela byt (tusim) do 14 dnu po odectu
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 29. 10. 2019 12:23

Tak mi dorazila faktura od energie na druhou do mailu po 6,5 měsících od odečtu.
Člověk by řekl, že když jim to tak dlouho trvalo, tak to bude v pořádku.
Silovku mi účtovali 1630 Kč/MWh (má být 1130 Kč/MWh) a stálé platby 79 Kč/měs. (má být 0).
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rkosa 31. 10. 2019 10:57

Pokud jim vystaveni faktury trvalo 6 mesicu od odectu distributorem, mate moznost odstoupit od smlouvy (bez ohledu na delku zavazku!!) pro zavazne poruseni povinnosti dodavatele vyplyvajici z energetickeho zakona. Pokud by bylo odstoupeni dodavatelem zamitnuto ci se dozadoval sankce za predcasne ukonceni, nevahejte se obratit na ERU a zahajit spravni rizeni. Prakticky odzkouseno na 5-letem uvazku u Stabil Energy (deda bohuzel otevira kazdemu...). Vzor odstoupeni vc podani na ERU rad poskytnu, kdyz bude zajem.
rkosa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2019 11:49

Nejvyhodnejsi dodavatel BEE elektrinu z 999/999/0 od 1.listopadu skokem zdrazil na 1299/1299/0

Cena plati pro vsechny distribucni sazby. To uz je skoro lepsi Skaut.

(a jeste maji v ceniku blbe datum o mesic drive)

https://79d9fd2b-c38a-40b3-887d-eaafd6a ... 71dd54.pdf

Ps: Plyn stale za 599/0
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 13. 11. 2019 12:53

BEE není a nikdy nebyl "nejvýhodnější". Možná ještě tak ceníkově nejlevnější na nějakou chvíli, než tě odrbou...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2019 13:06

Mě neodrbou, odrbou leda hejly :-)

-- 13. 11. 2019 13:07 --

O kolik tebe konkretne odrbali?

Zabavnejsi to je s Innogy (prodluzuje smlouvy o den) a Centropolem (nesdeli datum konce smlouvy). U Bee muze zaplatit pokutu leda tak Buu ovecka. Maji kodex a staci postupovat presne podle nej :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 13. 11. 2019 16:30

Nebudu tu znova zabředávat do stejných diskuzí, to by bylo na dlouho... Mě neodrbali o nic, nikdy jsem u nich nebyl a nešel bych k nim, ani kdyby dávali elektřinu zadarmo, třeba tak, jak naoko zadarmo rozdávali žárovky... Ale dostat se od nich - než dovolili převést jedno (ne moje) odběrné místo jinam, trvalo skoro rok a stálo tolik času, že kdyby pak už nešlo o princip, tak snad bylo výhodnější platit tu jejich předraženou elektřinu a přechodem se nezabývat...
... Jo kodex, ten opravdu hodně pomůže, když ho inzeruje někdo, kdo má chování šmejdů
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2019 18:28

Oni maji predrazenou elektrinu? Ve srovnani s distributorem maji lepsi podminky a nikdo te nenuti uzavirat na dobu urcitou a nikdo te nenuti starat se o cizi OM, kdyz si neumis zaridit plnou moc.

Tady se bavime o situaci, kdy svepravny si sam vybere firmu za 899/MWh, od dubna do rijna 999/MWh.

Tak nam tady porad levnejsiho, vyhodnejsiho :-)

Ps: to je vzdy o tom, jak umis pocitat a proc to chces prevadet JINAM :-) proc neumis dodrzet smlouvu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 13. 11. 2019 21:54

rkosa píše:Pokud jim vystaveni faktury trvalo 6 mesicu od odectu distributorem, mate moznost odstoupit od smlouvy (bez ohledu na delku zavazku!!) pro zavazne poruseni povinnosti dodavatele vyplyvajici z energetickeho zakona. ...
Už jsem to dříve řešil a nikde v en. zákoně ani ve vyhláškách jsem lhůtu na vystavení faktury po odečtu nenašel. Tak jsem zavolal na ERÚ a tam mi potvrdili, že jediné, co v této záležitosti platí, že je "faktura vystavena jednou za 12 měsíců".
Fakturu jsem reklamoval u obchodníka 29.10. e-mailem. Téhož dne mi potvrdili podání reklamace. Do dnešního dne (nejzašší termín) nebyla vyřízená. Pokud jim to půjde tak rychle jako vystavení faktury, tak jim 23.12. napíšu číslo účtu, kam mi mají poslat 24.000,- Kč. :mrgreen:

PS.: Už jste někdo někdy uplatňoval vůči dodavateli náhradu podle § 20 odst. 3 vyhl. 540/2005 Sb. a jak jste dopadli?
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2019 11:34

A jsi si jisty, ze se reklamace dle tvych platnych VOP podavaji emailem? Resp mas potvrzeni o prijeti reklamace? Tedy ze to podani skutecne bylo prijato jako REKLAMACE?

Tip: podle zakona o DPH musi dodavatel vystavit fakturu do 15 dnu od uskutecneni zdanitelneho plneni, pokud se nepletu...

Jinak asi jediny, kdo vam umi vystavit mimoradnou fakuru (treba pro najemnika apod.) k nahlasenemu stavu a datu je skupina firem kolem Bohemia Energy (xenergie a spol).

Co se tyka Markill apod., ono staci postupovat striktne podle logiky a OP.

Takove tri zakladni rady:

1) Vzdy komunikuji emailem nebo na zaznam prukazne, casto jim i k vypovedi staci naskenovany podepsany mailem poslany...
2) Aukce musim odvolat plnou moc prostrednikovi - jeste pred sjednanim nove smlouvy nebo neprodlene pote
3) nesouhlas s pokracovanim smlouvy (autoprolongaci) musim dodavateli sdelit nejdrive 6 a nejpozdeji 3 mesice pred vyrocim smlouvy (zahajenim dodavky).
4) pri zmene dodavatele si necham potvrdit od puvodniho dodavatele datum ukonceni smlouvy.

Datum smlouvy, kde dodavka zapocala 14.11. tak skonci u vetsiny dodavatelu zase 14.11., pouze u innogy je to 15.11. v prislusny rok :-)

Jo a nepletu si vypoved, odstoupeni, nesouhlas s prodlouzenim smlouvy, to jsou tru ruzne ukony a nekteri se na tom radi toci.

A ted at mi Markill sdeli, kdyz dodrzi tyto 4 body, a nebere si uplatky ve forme zarovek, jaky muze vzniknout problem s kymkoliv, to by me zajimalo. Kdyz neukoncil, zaplatil si beze smluvni dodavku ze sveho anebo musel podrzet cenu atp. Klidne doplnujte, na co si dat bacha, co jsem zapomnel.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 14. 11. 2019 14:42

vpe, vždyť to jasně píšu, že mi potvrdili přijetí reklamace.
Můj mail začíná: "Vážení, v příloze zasílám reklamaci vyúčtování VS..."
Jejich mail začíná: "Dobrý den, Vaše reklamace byla přijata a předána k dalšímu zpracování."

Ohledně možnosti reklamovat mailem výňatek z jejich VOP:
...Zjistí-li kterýkoliv účastník některý z uvedených případů, předá druhému účastníku
písemnou výzvu k odstranění vady a k její nápravě (tzv. reklamace). ... Reklamace bude obsahovat zejména: ... podpis Smluvní strany ..., není-li reklamováno prostřednictvím
prostředků komunikace na dálku
. ... Písemná korespondence mezi účastníky smluvního vztahu, ... budou činěny v českém jazyce a budou doručovány: ... c) elektronicky e-mailem ...


Pak mají ještě ve VOP vtipně uvedeno, že ...Dodavatel reklamaci prošetří
ve lhůtě třicet (30) dní ode dne, kdy reklamaci obdržel
..., ale toto ustanovení VOP je neplatné, protože je v rozporu s vyhláškou..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2019 17:40

Takze v tom maji typicky gulas :-) Hele zapomen na 24000 Kc, pokud neprokazes, ze ses snazil zamezit skode, tedy musis je na to v prubehu upozornit, ze hrozi pokuta. Nejde vyckavat a pak to vybalit, jak si myslis. Tedy zavolej tam a upozorni je, ze budes pozadovat to a ono :-) Muj nazor k obecne skode.

Jinak jeste k tem behum lhut: nekteri odberatele se mylne domnivaji, ze kdyz zacne dodavka 14.11., tak ze smlouva skonci, resp. zavazek uplyne 13.11. - neni tomu tak:

https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/7 ... i-poplatek

Je tam i odkaz na paragraf NOZ a plyne z toho i dusledek nedodrzeni meho pravidla 4) viz vyse, kdyz se nekdo splete o den a sjedna novou smlouvu byt o 1 den drive nez smi.

Naopak po ukonceni smlouvy je casove okno 30 dnu mezi dnem ukonceni smlouvy a dnem, kdy se prihlasi novy dodavatel. Vubec to nemusi navazovat hned od dalsiho dne :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rufss 14. 11. 2019 22:14

A kdo tech 30 dnu zaplati, komu a podle jakeho ceniku?

Aby pak puvodni dodavatel netvrdil, ze odberatel prosvihl vyrocni den smlouvy, proto je smlouva na dobu urcitou obnovena na dalsi obdobi?
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2019 22:46

Upresni otazku, uved konkretni priklad, ono je X variant. Pausal za ty az 2 mesice nikdo (distributor) neresi...

Kazdopadne pokud nevemes zarovky a dodrzis 3) a 4) a meni se dodavatel, puvodni nema narok nedodrzet datum konce smlouvy ani ti nesdelit datum konce (pokud zrovna nejde o Centropol;-) Ti maji tento podvodny byznys s oblbovanim spotrebitelu.

Pokud fakturuje beze smlouvy, takovou fakturu nemusite hradit :-)

ja poukazuji na chybny postup a obecny zrejme ucelovy omyl i profiku viz odkaz vyse:

A/ kdyz se novy dodavatel prihlasi o 1 den drive, neumi pocitat lhuty = poplatek az 6050 Kc
B/ kdyz se novy dodavatel prihlasi o 30 dnu pozdeji, (lze domluvit i 45 dnu, vyzkouseno), nic se nedeje

A novy dodavatel ma vzdy tendenci zacit co nejdrive. Proc asi.

Ps: v distribucnim uzemi cez, pokud by po 30 dnech sundali elmer, neni do 6 mesicu vyzadovana revize. Standardne ale jen odpoji el. (Cez i Pre).
Pokud by sundali Pre a gasnet meridlo po 30 dnech bez dodavatele, tak vyzaduje revizi, no pokud je typicky plynomer zamceny v byte, tak ho sundat logicky ani nemohou :-)
Problematika je obsahlejsi, ale vic problemu udela prave predcasna zmena, zmena v okne 30 dnu naopak zadne problemy neprinese :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků