Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 7. 11. 2019 23:49

Kamosovi ted blokla česká sp. vsechny karty za 1 platbu pro Uber v Hongkongu, ale fakt obratem. Kupodivu se to povedlo rozchodit po mejlu.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 8. 11. 2019 00:25

PatrikChrz píše:
Stejně tak to bude s těmi blokacemi. Dlouho to bude v pohodě, pak se sejde několik reklamací najednou z podezřelých zemí a najednou tě banka odstřihne


To je sice fakt, ale to Patriku chceš říct, že vždy obesíláš všechny banky? A koho v nich?
To bych nedělal nic jiného... Cestuji léta a zatím mi nic neblokli. Jen kdysi dávno Cetelem zpočátku posílal zprávy, že karta byla použita v té a té zemi a jestli jsem to nebyl já, ať je kontaktuji. Pak to časem přestali dělat, nebo systém pochopil, že u mě není platba kdekoli v zahraničí nic divného... Tohle oceňuji, stejně tak bych ještě akceptoval upozornění, že došlo k podezřelé transakci a mám ji nějak elektronick třeba potvrdit... Ale rovnou zablokovat kartu a ještě vyžadovat návštěvu pobočky, jak píše xls... Obzvlášť, když si většina lidí má jednu kartu a jednu banku (a obzvlášť ti u ČS).
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod e-ossobne 8. 11. 2019 02:52

ripper6 píše:Vzdy jsme davali limity, klidne na par korun, s tim ze potom se nekde skoci na internet a tam se to povoli :-)
Jezdi se s hotovosti a kdyz se planuje vyber, tak stejne se musi najit internetova kavarna, kde se to nastavi.
Nakonec bankomat je stejne ve meste, na dedinach je karta na nic.

Tohle je vrchol hlouposti lezt do IB pres internetovou kavarnu nebo Free WiFi. Ukazuje se, ze paranoia jde s hlouposti ruku v ruce.
:D
Naposledy upravil e-ossobne dne 8. 11. 2019 03:13, celkově upraveno 1
e-ossobne
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 8. 11. 2019 03:02

Z vlastního zařízení (ideálně z aplikace, ne browseru, ale není to samo o sobě průšvih) přes free nešifrované wifi, klidně.

V internetové kavárně na cizím počítači je to dost o hubu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2019 06:34

Markil píše:
PatrikChrz píše:
Stejně tak to bude s těmi blokacemi. Dlouho to bude v pohodě, pak se sejde několik reklamací najednou z podezřelých zemí a najednou tě banka odstřihne


To je sice fakt, ale to Patriku chceš říct, že vždy obesíláš všechny banky? A koho v nich?
To bych nedělal nic jiného... Cestuji léta a zatím mi nic neblokli. Jen kdysi dávno Cetelem zpočátku posílal zprávy, že karta byla použita v té a té zemi a jestli jsem to nebyl já, ať je kontaktuji. Pak to časem přestali dělat, nebo systém pochopil, že u mě není platba kdekoli v zahraničí nic divného... Tohle oceňuji, stejně tak bych ještě akceptoval upozornění, že došlo k podezřelé transakci a mám ji nějak elektronick třeba potvrdit... Ale rovnou zablokovat kartu a ještě vyžadovat návštěvu pobočky, jak píše xls... Obzvlášť, když si většina lidí má jednu kartu a jednu banku (a obzvlášť ti u ČS).

Ne, neobesílám žádnou. Ale vždy mám s sebou karty nejméně čtyř bank. Ted letím na víkend do Petrohradu a mám s sebou karty šesti bank. Zkrátka počítám s tím, že někde nějaká karta dočasně či trvale nebude fungovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 8. 11. 2019 12:52

Almighty píše:
hopo.hopo píše:To je tak, když si někdo vyjede do exotický destinace a nenahlásí to bance...

To někdo opravdu dělá?

Já minimálně u kreditky na kterou chci půjčit auto. Tam nemám moc alternativ. Debetky obvykle neřeším, těch vozím hodně :-)
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 11. 2019 12:53

Vy, co jste si vytočili na pobočkách na kole štěstí peníze, byly Vám již připsány ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 9. 11. 2019 13:24

je jeste mozne si jit zatocit? diky za info.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 9. 11. 2019 14:18

hannys85 píše:Vy, co jste si vytočili na pobočkách na kole štěstí peníze, byly Vám již připsány ?

Ještě ne. Říkali do konce listopadu.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 15. 11. 2019 16:59

Black friday, prisla akce, ze kdyz utratim 5000 kc s hello KK nekdy do 6.12.2019, tak dostanu 500 kc na nakup do Kaufu nebo rohlik.cz, taky to mate?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod uphoun 15. 11. 2019 17:13

Ano, ale jen na jedne KK
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 15. 11. 2019 17:15

Mě nic takového nepřišlo. Možná proto, že každý měsíc čerpám na jejich dvou KK plný zpětný bonus 2x 500Kč.

Používáš kreditku aktivně, čerpáš plně bonusy?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 15. 11. 2019 17:18

Kreditky HB ted nepouzivam. Doslo mi to na jednu, na tu, kterou jsou uz hodne dlouho nepouzil. V pondeli prevedu 5000 na ucet a uvidim, jestli poukaz dojde.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 11. 2019 17:34

Přišlo mi to taky, a to na kartu, kterou plně využívám.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 15. 11. 2019 18:33

To prislo emailem? Nebo zprava v IB?
rufss
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků