Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 11. 2019 07:26

... ale ty ceny Transferwise jsou oproti Revolut jsou mnohem horší.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 11. 2019 09:40

lubik2 píše:5) Znáte nějakou českou banku, která nabízí platby zdarma v různých měnách? A rozumné kurzy? Já ne. No od prosince budou alespoň euro platby zdarma

SEPA platby nicméně zdarma nebudou - budou muset být akorát zpoplatněny stejně jako místní převody a co to přesně znamená je vidět, jak se k tomu postavila Velká trojka - jelikož všechny větší banky odchozí (a někdy i příchozí) platby zpoplatňují několika korunami a v ceně jsou pouze v rámci balíčků - tak do těch balíčků nezahrnou SEPA platby a ty tak zůstanou zpoplatněné aspoň několika korunami, v některých případech půjde i o zhoršení (UCB - příchozí vnitrobankovní a SEPA platby ze slovenské pobočky dosud bez poplatku, od prosince za 6 Kč)...

Problémem je i to, že je pořád i málo bank v ČR, které umožňují vedení eurových účtů za rozumných podmínek (paušální poplatky, vydání karty) a i pokud budou odchozí SEPA platby z korunových účtů bez poplatku, banka si to nechá zaplatit v spreadu - už nyní je standardem hodnota spíše kolem 5 %.

Kdo SEPA platby potřeboval nebo chtěl je mít bez poplatku, tak si to už posichroval účtem v eurozóně a kdo ochotně platí poplatky bance, ten je bude platit nadále, akorát budou lépe ukryté v kurzovních spreadech...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2019 09:57

čulibrk píše:... ale ty ceny Transferwise jsou oproti Revolut jsou mnohem horší.


Trochu jo, ale obslouží se tím celý svět a ty převody většinou trvají den, někdy ani to ne.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 12. 11. 2019 10:00

alfas123 píše:Skús dobit cez Google Pay s tou Monetou...

Zkoušel jsem taky
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 13. 11. 2019 05:35

Pridal by som negatívnu skusenost: prvýkrát sa stalo, že peniaze nedorazili do dátumu inzerovaneho pri zadavani transferu...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 11. 2019 07:44

Jo od minulého týdne jim to trvá týden.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 11. 2019 09:34

já dával převod předevčírem, mají dorazit v pondělí, tak uvidíme.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 13. 11. 2019 12:12

Informace pro možné dovolenkáře:
Kapverdy
Platby na terminálech bez problémů, karta se ale musela zasunout.
Výběr v bankomatu s poplatkem 200CVE, nešlo se tomu vyhnout.
Kurz 1Kč=4.33CVE, rozdíly v řádu setin CVE.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 11. 2019 12:05

matce se začal podivně rychle vybíjet mobil - Samsung J3 2016 Android 5.1.1., kouknul jsem co žere baterii a nejvíc aktuálně 15% Revolut, druhý Android 7%, ... Přitom vůbec tu aplikaci nepoužívá. Už jen zakážu marketing a ty registry, které zmiňují v nových podmínkách a karta a i aplikace půjdou pryč. Takže tolik jen pro info. Aplikace nějak podezřele moc komunikovala na to, že nebyla používána.
U mě na Xiaomi s Androidem 7 (taky aplikaci moc nevyužívám) nemám Revolut vůbec mezi žrouty baterie.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 11. 2019 12:29

To bude asi tym starym androidom...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 21:31

Platba z KK Moneta na Revolut zpoplatněna a tváří se to jako poplatek Revolut...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod curvecardik3 17. 11. 2019 22:36

Nesmysl. Dobíjím to pravidelně a bez poplatku.
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2019 23:29

Koukám na to černé na bílém, 2x po kačce, poprvé za neuskutečněnou nízkou platbu a podruhé za uskutečněnou platbu (u poplatku je jen "Revolut GB"), obě dnes. Asi víkednové platby jsou zpoplatněné, vše z CZK na CZK samozřejmě.

Doplneni:Pres noc obe poplatkove platby zmizely.

Jake jsou Revolut deni, tydeni, mesicni limity u noveho uctu standard, aby me neblokl Revolut ucet?
redhaven
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod Moucha 18. 11. 2019 19:53

já jsem mrtě spokojenej teda, ušetřil mi nemalé peníze už :)
a dole diskuze to potvrzuje taky :)
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků