Sodexo mobilní platba vs Google Pay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod premo2 18. 11. 2019 18:21

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak to funguje, když používám Google Pay, do kterého mám přidanou platební kartu a zároveň chci používat i aplikaci třetí strany pro platby, např. Sodexo mobilní platba. Jde mi o to, jestli se tyto dvě aplikace nebudou hádat, popř. aby se nestalo, že se při platbě aktivují obě a dojde ke stažení částky z obou karet.
Díky.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 11. 2019 18:54

Musí se nastavit, která je jako hlavní (nebo první, nebo jak to tam je).
Nebo je řešení tu Sodexo mobilní platbu zapínat jen před placením. To asi nebude tak často, ne?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod premo2 18. 11. 2019 19:38

Sodexo mobilní platba se zapíná až při placení, ale Google Pay běží na pozadí a automaticky se aktivuje při přiblížení k platebnímu terminálu.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 18. 11. 2019 22:11

Muzes nechat nastaveny Google Pay jako vychozi platebni metodu a nastavit aby aplikace v popredi mela vyssi prioritu (oboje pod NFC v nastaveni). Pak pred platbou Sodexo proste spustit tu jejich aplikaci. Chvili jsem to tak delal, ale pak jsem tu sodexo platebni aplikaci v ramci cistky mobilu vyhodil.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pavelxz 20. 11. 2019 23:03

Já mám jako defaultní aplikaci pro platby Raipay a zakliknuto v nastavení NFC v mobilu "V otev apl. Lze Kl.a zaplatit". Pokud chci platit Sodexo kartou, tak spustím Sodexo aplikaci, případně přepnu, jakou Sodexo kartou chci platit Gastro/Flexi a přiložím telefon k terminálu. Funguje to naprosto spolehlivě. Předpokládám, že by to mělo fungovat i s Google pay, ale ten nepoužívám, je to proti mému náboženskému přesvědčení :-)
Pavelxz
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků