Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2019 10:56

Hlouběji v diskusi se objevilo několik případů, kdy lidé dobili několika (svými) kreditními kartami Revolut a následně celou částku "vycucli" jednou platbou (např. na poště) nebo jedním bankovním převodem.

Ono u Revolutu je problém v implementaci AML. Nejdříve dostali přes prsty od státních orgánů, že jsou moc benevolentní, pak se jim zase bouřili klienti, že jsou nesmyslně a zbytečně přísní, tak to uvolnili a zase dostali přes prsty od státních orgánů.

...hledal jsem ten článek o problému s regulačními orgány, ale našel jsem něco jiného: https://www.minar.cz/clanky/jak-mi-zablokovali-revolut/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 11:28

Zkuste v nějaké jiné bance ji takto "dojit" ;) Dobíjet účet z kreditky, sosat bonusy, hned peníze převádět jinam. Dostanete okamžitou blokaci. Respektive, ono to ani jinde nejde, peníze z kreditky, bez jakéhokoliv poplatku, je prostě unikát Revolutu.

Já tam mám třeba obraty stovky tisíc Kč ročně a nula problémů. Ale používám to jako normální účet, pro platby online, hodinkama, přes Google Pay, občas výběry v zahraničí. Mám v kontakt listu 80 lidí co Revolut používají a nikdo z nich se nezmínil, že by měl problém. Ale tak jsou to normální lidi, co nemají potřebu někde něco ojebávat ;)

Nicméně, jedna drobnost mne znervózňuje, ta marketingová akce, kdy se rozdává 400 - 600 Kč za získání člověka. To je docela dost, a většina z těch lidí přitom nic neplatí. To není dlouhodobě udržitelný business model. Navíc, bankovní licenci sice mají, ale účty pojištěné nejsou, nejsou pod entitou co bankovní licenci získala.

Takže Revolut jako průtokové platítko jednoznačně ano, jako "banka", kde má člověk peníze / akcie / kryptoměny, jasně ne.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 11. 2019 11:30

libol píše:Já nevím (pořádně klepu) a to Revolut dobíjím výhradně kreditkou. Často tak, že dobuji svoji kreditkou a celou sumu hned přepošlu manželce (která se jmenuje jinak) na její Revolut a nic (ještě jednou klepu).
Většina mých plateb je přeposílání peněz, pár výběru a pár plateb - a nic nezablokovali.
Takže bu´d to střílejí od pasu, nebo nevím co dělali ti, co je zablokovali

Jsem na tom víceméně stejně.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2019 11:56

Radek.Hulan píše:Zkuste v nějaké jiné bance ji takto "dojit" ;) Dobíjet účet z kreditky, sosat bonusy, hned peníze převádět jinam. Dostanete okamžitou blokaci. Respektive, ono to ani jinde nejde, peníze z kreditky, bez jakéhokoliv poplatku, je prostě unikát Revolutu.

V této části hned třikrát nemáš pravu
1. právě že nedostaneš okamžitou blokaci, ale banka tě v rámci AML vyzve k doložení dokladů - absolvoval jsem dvakrát u ČSOB. Právě díky tomu, že jsou na každém rohu, zvládl jsem to během polední pauzy, k žádné blokaci nedocházelo
2. jde, běžně tahám peníze z kreditek ČSOB, ČS a Hello bank, v minulosti ještě UCB a KB. U Hello to jde dokonce převodem na jiný účet (bez poplatku, přímo z IB) a pokud se splatí do konce měsíce, není to ani úročeno
3. Revolut není kreditka, ale prepaid karta
Radek.Hulan píše:Nicméně, jedna drobnost mne znervózňuje, ta marketingová akce, kdy se rozdává 400 - 600 Kč za získání člověka. To je docela dost, a většina z těch lidí přitom nic neplatí. To není dlouhodobě udržitelný business model.

Tohle mi vadí taky, ale z jiného důvodu. Ten méně závažný je, že se občas strhne lavina a lidi začnou spamovat fórum, jen aby si vydělali své mrzké 3 stovky. Ten více závažný je, že v různých diskusních skupinách (zejména tam, kde tomu lidé moc nerozumí) tito "lovci" uvádí o Revolutu nesmysly (největší byl asi na FB Komerční banky, kde někdo pod přihozeným ref. linkem psal, že s Revolutem jsou neomezené vstupy do salonků), jen aby se přes ně někdo zaregistroval.
Radek.Hulan píše:Navíc, bankovní licenci sice mají, ale účty pojištěné nejsou, nejsou pod entitou co bankovní licenci získala.

Ano, mají litevskou bankovní licenci, ale vše běží přes britskou licenci platební instituce (tj. stravenkové firmy, elektronické peněženky,...).
Radek.Hulan píše:Takže Revolut jako průtokové platítko jednoznačně ano, jako "banka", kde má člověk peníze / akcie / kryptoměny, jasně ne.

Já bych to upravil na: "pro odborníky rozhodně, má co nabídnout. Pro běžné uživatele zatím ne, neb těch pastí je stále ještě moc. Zatím je to spíše takový beta-testing."
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 12:08

Pro normální lidi bude možná lepší mKarta Svět.
Teda až konečně někdy mBank bude podporovat rychlé platby, aby tam bylo možné peníze převést ihned.
Do té doby je Revolut dobíjitelný přes debetní i kreditní karty bez konkurence, to nikdo jiný neumí.
A pro fajnšmekry bude pořád, ona bezpečnost, kdy ta má člověk 5+ karet, plus virtuální, a různě je online blokuje je k nezaplacení :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 11. 2019 12:18

PatrikChrz píše:Tohle mi vadí taky, ale z jiného důvodu. Ten méně závažný je, že se občas strhne lavina a lidi začnou spamovat fórum, jen aby si vydělali své mrzké 3 stovky.

Tak kvůli 60ti korunám už to snad dělat nebudou :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 12:37

Momentálně je tam 222 Kč pro obě strany. 444 Kč náklad.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 11. 2019 12:55

Tak mě včera přišlo mailem i do appky 60 pro obě strany
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 13:51

robbert píše:Technicky dotaz. Když čtu to blokování Revolut nedá mi to se ne zeptat. Zablokoval R. někoho, kdo si dobijel účet svou vlastní debetní kartou že svého vlastního účtu? Nějak se mi nechce věřit, že pokud posílám peníze sám sobě, že ne zablokuji. Já sám jsem si tam o dovolené poslal docela velké částky. Bylo to spíše jednorázové a nic se nestalo.

ano, zablokuje te presne za to

nikde to nepisou, ale kdyz tam mas ne uplne drobny, tak ti daj tu kovovou kartu, nebo co, me to teda neprijde dobry, ale asi ty katy "world elite" pojmenovaj tak protoze to na nektere lidi pusobi, ja se za to treba stydim.
Naposledy upravil evlo dne 20. 11. 2019 14:15, celkově upraveno 1
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 11. 2019 14:09

Ja som netocil, aj tak ma blokli.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2019 17:12

Zásadní problém není, že chtějí nějakým způsobem dodržovat AML, ale že to mají nastavené protiklientsky. Co mám různých účtů, karet a platebních společností, přes které chodí slušné částky různým směrem, všude to funguje a v případě potřeby se problémy řeší e-mailem nebo telefonicky a s podporou se to dá vyřešit. Ne jako u Revolutu, kde je jediným kanálem v podstatě nefunkční aplikace s nefunkčním chatem. Nevím jak jiní, ale já ovládám prakticky všechny finanční operace přes počítač, kde si můžu spoustu věcí otevřít, zkopírovat, napsat na normální klávesnici. Mobil je dobrá věc, když potřebuju nouzově zkontrolovat a odpovědět maily na pláži nebo v lese. Kromě toho přístup "my vám zablokujeme peníze (hned) a odpovíme vám za 3 dny (možná), a vy se zatím běžte klouzat", je i v naší zemi unikátní a ještě jsem na něj naštěstí nenarazil.

To, že nejsou peníze ani pojištěny, je pro mě nová a docela překvapivá informace. S tím náborem to dlouhodobě připomíná letadlo a myslím, že to podobným způsobem také doletí. Spolu s tím opožďováním plateb mi přijde, že tenhle start-up už potřebuje další investice, no uvidíme.

Je docela zajímavé, že si někdo do start-upu posílá výplatu, aby měl přehled o útratách, tj. nechce jim poslat faktury, ale klidne jim zpřístupní veškeré útraty. A není lepší si kontrolovat kreditku a pak ji následně splatit?

Co se týká mBank Svět, mám tady pár lístků z bankomatů. Snad najdu čas, pracuji to a dám do vlákna mBank. Předpokládám, že to nebude na žádné hýkání blahem a dál skončí jako záloha.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 21. 11. 2019 09:43

@Radek.Hulan
Já nikoho neojebávám,nicméně Revolut ojebává mě.Viz nemožnost dobít pár tisíc několik dnů po sobě(až jsem se na to vykašlal,protože online agent furt mlel,že to nechápe)trapný slib 300 Kč za nového člověka(nepřišlo nic mě,ani tomu druhému)atd...
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 11. 2019 10:03

Ked som s revolutom zacinal, dobijal som nejakych 1700 eur asi 10 dni. Tak sa chrania. Teraz dobijem kludne aj 4nasobok. Akurat ked som ich fakt chcel pouzivat, tak ma niekolkokrat blokli. Kazdy agent na chate chcel doložiť niečo iné, tak som čakal, až nájdem agenta, ktorý bude mať najrozumnejsie požiadavky. Bolo to komické.

Momentálne rád používam Revolut s Curve. Kúpim niečo na amazone, keď sa zlepší kurz, vymením si na Revolute eura a spravím GBIT.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 23. 11. 2019 23:50

Moneta blokuje platby z KK na Revolut, prošla jen první platba. Nevím zda to má či nemá souvislost s podivnou SMS od Monety, že moje nová KK Smart chybně neumožnuje bezkontakt a posílají tedy druhou novou KK, po jejíž aktivaci bude 1. nová KK nefunkční.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 11. 2019 08:05

alfas123 píše:Momentálne rád používam Revolut s Curve. Kúpim niečo na amazone, keď sa zlepší kurz, vymením si na Revolute eura a spravím GBIT.

Kdybych tento postup někdy potřeboval: platba na Amazonu Curve + podkladová vracecí kreditka. Po zlepšení kurzu CZK/EUR nabití Revolutu CZK (vracecí kreditkou, pokud ještě vůbec nějaká něco při této transakci vrací), výměna na EUR. Nastavení Revolutu v Curve na EUR a GBiT na Revolut?
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka