Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 20. 11. 2019 12:18

PatrikChrz píše:Tohle mi vadí taky, ale z jiného důvodu. Ten méně závažný je, že se občas strhne lavina a lidi začnou spamovat fórum, jen aby si vydělali své mrzké 3 stovky.


Tak kvůli 60ti korunám už to snad dělat nebudou :D
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 11. 2019 12:37

Momentálně je tam 222 Kč pro obě strany. 444 Kč náklad.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 20. 11. 2019 12:55

Tak mě včera přišlo mailem i do appky 60 pro obě strany
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 13:51

robbert píše:Technicky dotaz. Když čtu to blokování Revolut nedá mi to se ne zeptat. Zablokoval R. někoho, kdo si dobijel účet svou vlastní debetní kartou že svého vlastního účtu? Nějak se mi nechce věřit, že pokud posílám peníze sám sobě, že ne zablokuji. Já sám jsem si tam o dovolené poslal docela velké částky. Bylo to spíše jednorázové a nic se nestalo.

ano, zablokuje te presne za to

nikde to nepisou, ale kdyz tam mas ne uplne drobny, tak ti daj tu kovovou kartu, nebo co, me to teda neprijde dobry, ale asi ty katy "world elite" pojmenovaj tak protoze to na nektere lidi pusobi, ja se za to treba stydim.
Naposledy upravil evlo dne 20. 11. 2019 14:15, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 11. 2019 14:09

Ja som netocil, aj tak ma blokli.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2019 17:12

Zásadní problém není, že chtějí nějakým způsobem dodržovat AML, ale že to mají nastavené protiklientsky. Co mám různých účtů, karet a platebních společností, přes které chodí slušné částky různým směrem, všude to funguje a v případě potřeby se problémy řeší e-mailem nebo telefonicky a s podporou se to dá vyřešit. Ne jako u Revolutu, kde je jediným kanálem v podstatě nefunkční aplikace s nefunkčním chatem. Nevím jak jiní, ale já ovládám prakticky všechny finanční operace přes počítač, kde si můžu spoustu věcí otevřít, zkopírovat, napsat na normální klávesnici. Mobil je dobrá věc, když potřebuju nouzově zkontrolovat a odpovědět maily na pláži nebo v lese. Kromě toho přístup "my vám zablokujeme peníze (hned) a odpovíme vám za 3 dny (možná), a vy se zatím běžte klouzat", je i v naší zemi unikátní a ještě jsem na něj naštěstí nenarazil.

To, že nejsou peníze ani pojištěny, je pro mě nová a docela překvapivá informace. S tím náborem to dlouhodobě připomíná letadlo a myslím, že to podobným způsobem také doletí. Spolu s tím opožďováním plateb mi přijde, že tenhle start-up už potřebuje další investice, no uvidíme.

Je docela zajímavé, že si někdo do start-upu posílá výplatu, aby měl přehled o útratách, tj. nechce jim poslat faktury, ale klidne jim zpřístupní veškeré útraty. A není lepší si kontrolovat kreditku a pak ji následně splatit?

Co se týká mBank Svět, mám tady pár lístků z bankomatů. Snad najdu čas, pracuji to a dám do vlákna mBank. Předpokládám, že to nebude na žádné hýkání blahem a dál skončí jako záloha.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod tramin 21. 11. 2019 09:43

@Radek.Hulan
Já nikoho neojebávám,nicméně Revolut ojebává mě.Viz nemožnost dobít pár tisíc několik dnů po sobě(až jsem se na to vykašlal,protože online agent furt mlel,že to nechápe)trapný slib 300 Kč za nového člověka(nepřišlo nic mě,ani tomu druhému)atd...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 11. 2019 10:03

Ked som s revolutom zacinal, dobijal som nejakych 1700 eur asi 10 dni. Tak sa chrania. Teraz dobijem kludne aj 4nasobok. Akurat ked som ich fakt chcel pouzivat, tak ma niekolkokrat blokli. Kazdy agent na chate chcel doložiť niečo iné, tak som čakal, až nájdem agenta, ktorý bude mať najrozumnejsie požiadavky. Bolo to komické.

Momentálne rád používam Revolut s Curve. Kúpim niečo na amazone, keď sa zlepší kurz, vymením si na Revolute eura a spravím GBIT.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 23. 11. 2019 23:50

Moneta blokuje platby z KK na Revolut, prošla jen první platba. Nevím zda to má či nemá souvislost s podivnou SMS od Monety, že moje nová KK Smart chybně neumožnuje bezkontakt a posílají tedy druhou novou KK, po jejíž aktivaci bude 1. nová KK nefunkční.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 11. 2019 08:05

alfas123 píše:Momentálne rád používam Revolut s Curve. Kúpim niečo na amazone, keď sa zlepší kurz, vymením si na Revolute eura a spravím GBIT.

Kdybych tento postup někdy potřeboval: platba na Amazonu Curve + podkladová vracecí kreditka. Po zlepšení kurzu CZK/EUR nabití Revolutu CZK (vracecí kreditkou, pokud ještě vůbec nějaká něco při této transakci vrací), výměna na EUR. Nastavení Revolutu v Curve na EUR a GBiT na Revolut?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 11. 2019 09:29

Ano. :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2019 09:33

Proč u prvotní transakce podkladová vracecí kreditka? To dává smysl jen u KK HB, která pak tu vratku nestrhne při GBiT na jinou. Vlastně vůbec nechápu tu složitost, jediná výhoda je "ojeb" HB díky GBiT. Teď už vlastně ani nevím, která KK vrací při nabití Revolutu - KK ČS jistě, ale existuje nějaká další?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 11. 2019 09:45

Ja to robim s obyčajnou kartou vyslovene kvôli kurzom Curve (eur na czk), a potom keď sa náhodou kurz zlepší, tak gbit na Revolut. Prípade na eliminovanie víkendovej prirážky.

Revolut bol dobrý kvôli pohodlnosti - spraví na karte obrat (z akéhokoľvek dovodu, napr. KK moneta ma 3000, aby bola zadarmo), ale ine výhody som nikdy necerpal.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 24. 11. 2019 21:06

Všimli jste si, že "víkendové přirážky" už nejsou to co bývalo? Stále sice méně výhodný kurz, ale posledních pár víkendů jen nepatrně. Například v pátek uzavíral 1 Kč za 0,0391 eura, o víkendu kurz za 0,0389. To už není žádný "příplatek" ale běžný pohyb během dne.
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 24. 11. 2019 22:02

Však rozdíl je těch 0,5 %, ne? Přesně onen příplatek.
tmx643
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků