letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2019 17:43

Takže je to 100%, že ČSOB dala s lounge key znovu 4 vstupy? Zkoušel jsem zjišťovat u bankéře, ale nic o tom neví, že by se to nulovalo (což samozřejmě ještě nic neznamená)...

PatrikChrz píše:LK mi ukazuje, že to najdu v IB a v IB ČS to nikde nevidím, nějaká rada?


Ono je třeba odlišit ČSOB a ČS.

ČSOB to má na webu, kde se po přihlášení dá najít počet vstupů po zadání čísla karty. ČS to na webu nemá (má tam jen mylnou hlášku, co jsi našel).

ČS to má v apce na mobilu, kam se stačí podívat a je tam vidět kde jsi kdy byl a kolik vstupů využil. Může ti to také poslat tvůj bankéř na vyžádání.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2019 18:33

Jo, díky, už to vidím

-- 24. 11. 2019 18:34 --

Přidat do LK obě karty asi nejde, což? Nebo můžu zjistit stav salonků u ČSOB bez přihlášení, jen po zadání čísla karty?
Předpokládám, že bych musel udělat si druhé konto a to spojit s ČSOB?
Přílohy
Screenshot_20191124-182808.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 25. 11. 2019 14:49

Manchester

Jsou tam dva salonky v Lounge key - Aspire a Escape, na každém terminálu alespoň jeden. Na Terminálu 1 není dobrý ani jeden z nich. Ani v jednom není alkoholová samoobsluha (asi vědí, jak pijí Britové před letem). Escape má možná trochu lepší jídlo, ale nemá okna a celkové členění a vzhled salonku je divné, navíc tu nikde nevidím monitor s odlety. Aspire má okna, má tichou zónu, jídlo spíš nic než moc, a je tam zima.

Záchody jsou venku před salonky, natož pak aby tam byla sprcha.

Pro srovnání s tím, co většina navštívila, tak MasterCard v Praze na T1 je o úroveň výš.

Pokud je šance, že by vám vstupy později chyběly, tak tyto salonky vynechte.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 25. 11. 2019 15:05

Budu mít přestup ve Frankfurtu. Zná někdo salónek na Terminálu 1? Na LoungeKey píší, že se musí opustit tranzitní prostor tj. projít kontrolou ven. Takže na další let budu muset zase zpátky přes všechny kontroly (pasy, bezpečnostní rámy... )? Má někdo zkušenost?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2019 17:44

Ve Frankfurtu je těch salonků strašně moc, čert aby se v tom vyznal. Bohužel nevím, které jsou na LK/PP, dle aplikace je jich 5 mimo schengen a jen jeden v rámci. Mně přišlo, že nějaký salonek je co 20 kroků, ale letěl jsem mimo schengen - a hlavně mně zajímal jen ten pro first class :) a ten byl úplně mimo.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 26. 11. 2019 13:01

Letím taky mimo, ale T1 mi LK ukazuje jen jeden. Tak uvidím
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod frelichl 26. 11. 2019 16:17

Ja byl ve Frankfurtu letos v kvetnu a pokus o salonek jsme nakonec vzdali. Opoustet security zonu se nam kvuli frontam nechtelo a navic ten salonek pred security nevypadal podle recenzi nic moc. Na druhem terminalu by se uz neco naslo, ale i kvuli probihajicim opravam (ty uz mozna skoncily) by presun udajne vysel skoro na hodinu jednim smerem.
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 11. 2019 16:19

Já jsem ve Frankfurtu při přestupu v rámci Schengenu salonek ani nenašel.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 26. 11. 2019 17:11

v rámci Schengenu na T1 salonek za bezpečnostní kontrolou přístupný na Lounge NENÍ. Je tam jen jeden venku, před security
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod j.ch 26. 11. 2019 19:36

Měl bych otázku ohledně využití volných vstupu LK u ČSOB Premium. Zda se vstup 31.12. bude počítat opravdu ještě z letošních volných vstupů. Pro upřesnění odlétáme 31.12.2019 v 23:55 z Vietnamu. Ví to někdo?
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 11. 2019 20:23

tak tohle bych se určitě zeptal v bance a raději písemně (páč to pak půjde reklamovat).

Můj osobní názor je, že bude záležet na okamžiku protažení karty terminálem dle místního času. Tj. do salonku půjdeš před půlnocí, bude se to počítat do "starého" roku, ale je to jen můj tip.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 11. 2019 10:28

A záleží na časové zóně nebo ne?
Nebere se třeba UTC čas?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2019 10:35

Fakt se zeptej v bance. Zeptej se e-mailem, ať máš dokladovanou odpověď a můžeš to případně reklamovat.

Můj osobní názor je, že pokud nikde v podmínkách není blíže specifikováno, tak se vychází z místního času, protože to budeš mít na účtence z terminálu.

Nicméně znovu opakuji, zeptal bych se v bance, to pak můžu reklamovat a třeba i přes finančního arbitra :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uphoun 27. 11. 2019 15:43

Take bych se priklanel k mistnimu casu (tipuju, ze tam pujdes nejmene hodinu pred pulnoci, vzhledem k casu odletu)..

A pokud by se pocitalo UTC - tak UTC bude mit jeste par hodin do pulnoci k dobru :)

Nevidim duvod, proc by to nemelo jit ze "stareho" roku. Jak pise Patrik - zeptat ze v bance, nebo mozna primo LK?
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j.ch 27. 11. 2019 20:42

Díky, zeptám se v bance a dám vědět jak jsem dopadl.
j.ch
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků