MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 11. 2019 18:17

Stala se mi zvláštní věc: Aniž bych požádal o novou KK (původní je stará sotva 10dní) poslal mi tento Ústav zcela novou další kartu, která je úplně identická :!: má stejné všechny čísla karty :!: V průvodním dopise píšou, že mi na mou žádost zasílají novou KK (na staré prý nefungovalo bezkontakt placení, napsali mi to v SMS, netuším?) Včera jsem se starou KK zkušebně platil na netu a fungovala, nefungovala pouze po první úspěšné platbě na Revolut, kdy další pokusy o převod na Revolut byly vždy neúspěšné. PIN mi píšou že zůstává stejný. V IB opravdu koukám nyní na dvě zcela identické KK i se stejnými čísly karty. Nevím co si mám myslet...zbláznil jsem se já nebo Ústav ? 8-D
Mám obavy, že 2. platba na Revolut bude opět neúspěšná, :-) bojím, bojím...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Klient ps 26. 11. 2019 06:39

Já mám kartu Monety vydanou před měsícem a je nefunkční. Takže předpokládám, že posílají nové funkčni karty,
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mareka 26. 11. 2019 15:56

Jaká je minimální částka pro převod FX směnárnou v mobilu (pro CZK-EUR nebo EUR-CZK)?

Při pokusu o převod malé částky v mobilním bankovnictví směna neproběhne, aniž by se objevila jakákoli informace. Až při pokusu o převod v internet bankingu naskočí info, že minimum je cca 76 EUR (1 950 Kč),
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maeth_u 26. 11. 2019 15:57

Mně to zobrazovalo ekvivalent 2 tisíc Kč.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 26. 11. 2019 16:06

Minimum je 2000 Kc. Pozor, kdyz jsem to pred casem zkousel, tak IB nabizel vyrazne horsi kurz nez aplikace v mobilu.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Jan 26. 11. 2019 17:23

mareka píše:Jaká je minimální částka pro převod FX směnárnou v mobilu (pro CZK-EUR nebo EUR-CZK)?

Při pokusu o převod malé částky v mobilním bankovnictví směna neproběhne, aniž by se objevila jakákoli informace. Až při pokusu o převod v internet bankingu naskočí info, že minimum je cca 76 EUR (1 950 Kč),


Minimum je 2000 Kč. A v mobilní aplikaci jsou lepší kurzy než v IB. Viz třeba tady: https://www.penize.cz/osobni-ucty/41081 ... ite-platby
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 27. 11. 2019 08:09

Moneta má konečně spořicí účet s úrokem 5 %

https://www.moneta.cz/sporeni-a-investi ... ne-sporeni

:-D
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 11. 2019 08:15

Jako výukový produkt (jak píší, pro toho, kdo se chce naučit pravidelně spořit) dobrý. Jen teda jít to zakládat na pobočku by se mi nechtělo. A jestli chápu, je to k běžnému účtu, nikoliv Tom účtu (píšou o nutnosti příjmu 7000 Kč na účet).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 11. 2019 10:09

maximalni rocni ulozka 12tis kc. to je k prdu.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 11. 2019 10:34

"Pravidelné spoření je na 1 rok" - tak aspoň smysl pro humor jim v bance nechybí :-)

Každopádně jde přinejlepším o šaškování kvůli stokoruně - těch 12 tisíc si normálně vložím na ten rok třeba na Wüstenrot za 1,7 % p.a., což po roce vynese cca. 170 Kč po zdanění, u Monety to chce vkládat po tisícovce každý měsíc a po roce je připsaný úrok cca. 275 Kč čistého (pak již účet nadále úročen není)... Kvůli tomu chodit na pobočku je téměř nesmysl (kdyby tam aspoň nabízeli kafe).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2019 10:42

Blbé je, že je k tomu nutné zakládat další účet :(. Nejde i ten nějak "zpeněžit"? Třeba další bonus za založení účtu? Mám Genius Gratis, rušit ho nehodlám, když si tam založím nový, tak to znamená, že ho budu muset mít dva roky, abych neplatil pokutu za zrušení, že? Tj. další rok "zadarmo" šaškovat s převody, abych neplatil za vedeni?

No, …. uvidíme :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanyn3 27. 11. 2019 11:33

PatrikChrz píše:... tak to znamená, že ho budu muset mít dva roky, abych neplatil pokutu za zrušení, že? Tj. další rok "zadarmo" šaškovat s převody, abych neplatil za vedeni?


Ty dva roky jsou někde v podmínkách?
Chtěl jsem mobilitou do UCB zrušit Tom účet.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 11. 2019 11:42

2 roky je že zákona, pak banka nesmí účtovat poplatek. Ale může z vlastní vůle poplatek neúčtovat nikdy.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanyn3 27. 11. 2019 11:50

No jo, na to jsem zapoměl.
Díky
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas1107 27. 11. 2019 19:05

Ma nejaka banka vubec ten polatek? Ted jsem na to u zadne nenarazil.
lukas1107
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků