Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ninaa 3. 10. 2019 09:30

Ano.
Použij google.

-- 3. 10. 2019 10:32 --

Vyplň formulář na https://www.skautskaenergie.cz/ a pošlou Ti pozvánku.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 10. 2019 15:07

Přišla mě faktura od Yello energy. Mají ty částky správně? Mám sazbu D2, distributor ČEZ. Díky
Přílohy
D95A6169-8A5E-45DF-84BF-FFA0B9935CD4.jpeg
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 29. 10. 2019 21:59

5 Kc za KWh je taky pekna castka :-)

No s jeste mensi spotrebou bych si to zkusil spocitat jinde, kde mozna bude o chlup byssi elektrina ale usetris za rocni pausal 12x40x1,21 Kc = 581 Kc za rok na pausalu. Coz je skoro polovina tveho pausalu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Napra 29. 11. 2019 18:39

Na fakture je prumerna cena i s regulacnimi poplatky. Silova je druhe strane faktury
Napra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 11. 2019 21:14

Zvažuji přechod s elektřinou a plynem od Europe Easy Energy ke Skautské energií. Myslíte, že by to mohl být dobrý krok. Od 3-e mi přišlo, že od 1.1.2020 zvyšují cenu elektřiny. Cena plynu má zůstat stejná jako letos.
Jak jste kdo spokojení se Skautskou energií? Je třeba s nimi uzavřít dohodu o zastupování a plná moc není třeba, ale údajně se jedná o stejný dokument. Je to skutečně tak? Já se v tom příliš nevyznám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 12. 2019 01:27

Záleží kolík máš roční spotřebu. Ideální porovnat dodavatele na TZB kalkulátoru.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 17:43

Ono ty ceny jsou velmi zamotané a složené z několik různých složek tak aby se v tom někdo kdo nevystudoval nějakou vysokou školu těžko vyznal. Ne každý je v těchto záležitostech dostatečně znalý nebo je to jeho záliba se tím zabývat a propočítávat to. Nerad bych abych přechodem ke skautům naletěl na nějakou boudu nebo si tím dokonce i pohoršil.
U elektřiny jsem letos při vyúčtování doplácel 1300 Kč a po zdražení od 1. ledna se dá předpokládat, že to při stejných zálohách bude více. U plynu jsem měl doplatek něco málo přes 5000 Kč a tam odhadují úsporu větší..
Připadá mi, že u skautů bych mohl na elektřině něco málo ušetřit. U plynu bych úsporu mohl možná mít větší. Plyn sice od 1. ledna nezdražují, ale ten můžou zdražít i v průběhu roku. Jsou to ale pouze takové moje laické odhady. Na spotřebě asi záleží, ale ona není každým rokem stejná.
Ty různé kalkulačky dodavatelů energií jsou možná dobrá věc, ale mám dojem, že to částečně počítá tak jak to vyhovuje provozovateli té kalkulačky a asi to nebere v úvahu i nějaké speciální neveřejné cenové nabídky dodavatelů energií.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 12. 2019 17:50

Na "kalkulačky" dodavatelů vážně nespoléhejte (ty uvozovky nejsou omylem). Doporučím spíš to co píše čulibrk, tj. TZB kalkulátor.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 12. 2019 17:56

Na "kalkulačky" dodavatelů vážně nespoléhejte (ty uvozovky nejsou omylem). Doporučím spíš to co píše čulibrk, tj. TZB kalkulátor.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 18:29

Měl jsem na myslí kalkulačky ne přímo na stránkách jednotlivých dodavatelů energií, ale spíše provozované někým jiným.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 12. 2019 20:12

Když je to tak složité, nic neměňte. Pokud si chcete nechat poradit a přijde vám to fakt složité, jděte ke Skautům. Pokud to zase není tak složité a rozumíte tomu, zkuste si najít lepší nabídku (moc jich nebude) - nebo ne bez rizika "šmejdů". Jestli vám není rady, jděte do háje! :-))
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 1. 12. 2019 20:19

Skaut vs bohemia energy nedává zas tak velký rozdíl, skauti jsou celkem bezstarostní :) takže doporucim spíše skauty :)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 20:37

aaischa:
Nyní jsem s elektřinou a plynem u 3-e což je asi v majetku Bohemia energy. Jak to myslíš s tím, že skauti jsou celkem bezstarostní? A jsou také spolehlivi a solídní v jednání když s nimi je třeba něco vyřídit?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 5. 12. 2019 02:54

Jo, budou si s tebou povidat, jak zalozit taborak, a usetrit tak na sporaku :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 5. 1. 2020 23:17

Ceny na další roky plánují skauti soutěžit už na jaře. Prý s ohledem na neustálý růst cen elektřiny budou letos soutězit raději dříve.

Vstoupit dnes už může kdokoli bez obstrukcí a pozvánek.

Tím dobré zprávy končí a přišel malý šok. Nefávno rozesílali mailem odkaz na anketu, kde chtějí znát názor nás zákazníků, na jejich nové nápady.... Kdo ho máte, hlasujte, protože oni ty šílenosti asi myslí vážně.... Vymýšlejí, jestli požadovat od dodavatelů nějaký větší podíl "zelené" energie i za cenu dražších cen, dokonce tam padla zmínka, jestli nechtít úplně 100% zelenou energii.... Další otázky jsou na požadavek kvalitnějších služeb od dodavatele opět i za cenu vyšších cen a další úvaha je nad tím, jestli pořád soutěžit dodavatele a nebo se navázat na jednoho trvale (a k čemu takový nápad asi povede jinému, než opět vyšším cenám? )
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků