MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 29. 11. 2019 18:23

barnyss píše:Já zkoušel zvýšit úvěrový rámec KK Smart přes nabídku v IB cca před 1/2 rokem a nic toho nebylo, byl jsem odkázán, abych navštívil pobočku.

@PULPANM: účet GOLD mám už dlouhou dobu (cca 10 let) jako svůj hlavní účet a jsem spokojený (mám ho zdarma v rámci speciální profesní nabídky - jinak bych si ho placený nezřizoval), karta GOLD má slušné pojištění (už jsem i několikrát využil) a vstupy do letištních salonků, IB je podle mého velmi dobře použitelné. Není nač bych si stěžoval, samozřejmě s vědomím toho, že Moneta má nepoužitelné kurzy a možná ještě něco dalšího, ale to se dá použít s jinou bankou/službou - žádná banka není dokonalá.

Cestovní pojištění je na 1.7M po EU možná, ale já bych ani po EU na ní nespoléhal. A vstupy do salónku jsou placené, tudíž zase horší než konkurence. Vedení zdarma při 1M+ což s 2% spořákem by šlo, ale tomu bude brzo konec. Takže lepší ČSOB, nebo Erste
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lukas1107 29. 11. 2019 19:12

Pan Jan píše:No radost z toho nemám, ale pořád lepší, než kdyby Moneta zničila Air Bank. https://www.penize.cz/ekonomika/411219- ... ni-vrcholi


Spise by to bylo, ze Air Bank by znicila Monetu, protoze brand by zustal Air Bank a HC by byl nejvetsi akcionarem.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 29. 11. 2019 19:21

@cz01: Od 1.12.2018 je na cestovním pojištění ke GOLD kartě limit 10 mio.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 12. 2019 08:26

Hura. Monete funguji uz i odchozi okamzite platby. Vyzkouseno do RB.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 1. 12. 2019 12:06

taky vyzkouseno z richee do GEcka :)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 12. 2019 12:13

tak aspoň se to bude rychle přesouvat na nový rok jinam.
Stejně jsou to hadi. Info o změně úrokových sazeb na Spoření 2 mi přišlo jen do IB, kam ani nechodím, mailem nic a do mobilního jen jiné vybrané zprávy. Změna úrokové sazby je asi pro klienta nepodstatná.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 1. 12. 2019 15:29

A1rh: Ja se pri zakladani divil, ze nechteli email, tak na nej to mozna neposlali proto, ze ho nemaji.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2019 15:51

A1rh- píše:tak aspoň se to bude rychle přesouvat na nový rok jinam.

Nejsou okamžité platby omezené na nějakou horní hranici?

EDIT: ČNB 400.000,- Kč. Převzaly: Moneta, Creditas a AIR taktéž 400.000,- Kč. V dalších bankách jsem negooglil. :-)
Naposledy upravil MirekM. dne 1. 12. 2019 19:55, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 12. 2019 16:25

Všichni mají 400 000, až na ČS, tam je pouze 100 000. Platbu můžeš opakovat klidně do nulového zůstatku, na to limit není, pokud nemáš nějaký svůj na den atd.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2019 16:58

evelista píše:taky vyzkouseno z richee do GEcka :)

Také jsem zkusil. Moneta to musí ještě doladit. Plátba ve výpisu má datum provedení 2.12. Ale jinak OK.
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 18:13

Od dnes u MMB začaly fungovat okamžité platby. Při zadávání příkazu je přednastavená okamžitá platba. Při zadávání příkazů do KB mi to kromě okamžité platby nabídlo na výběr i jiné datum splatnosti, ale u příkazu do Creditas jsem měl pouze možnost pouze odeslání platby okamžitě. Pokud nejde zadat datum splatnosti a je pouze možné platbu odeslat okamžitě tak to je dost velké zhoršení, protože ne každý potřebuje odeslat platbu okamžitě. Zkoušel jsem to v mobilní aplikaci a jak je to v IB to nevím. Jinak moje okamžitá platba z MMB do Creditas dorazila do +/- 1 minuty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 12. 2019 18:47

ohledně rychlosti převodu mi stačí standardní 1 den, spíš mě napadlo jaký mám nastavený limit pro odchozí platby, ale toto nastavení jsem v IB nenašel. Je možné, že limit prostě není.

VLAZY: a zkusil jsi tapnout na ten text OKAMŽITĚ? Pod ním si můžeš zvolit datum.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 19:15

A1rh- píše:VLAZY: a zkusil jsi tapnout na ten text OKAMŽITĚ? Pod ním si můžeš zvolit datum.
Samozřejmě, že jsem to zkusil. U převodu do KB mi to kromě okamžité platby nabídlo i výběr datumu což je v pořádku, ale u převodu do Creditas mi to nabídlo odeslání pouze okamžitě bez možnosti vybrat datum.
Jinak před chvíli jsem se díval na to v IB a tam nabídku odeslání okamžitě nevidím. Je tam sice možnost zadat i dnešní datum, ale není známo jestli by se ta platba odeslala okamžitě ještě dnes v neděli a nebo normálně až zítra. Z toho IB jsem to nezkoušel. Vypadá to, že okamžité platby sice zprovoznili, ale nemají to ještě pořádně doladěné tak aby to fungovalo tak jak by mělo nebo jak by se to očekávalo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 12. 2019 19:29

při platbě do Creditas mi to normálně nabídne buď "Připsat okamžitě" nebo "Vybrat datum" a také jej zvolit a přenese se do formuláře. Proč to nejde u tebe netuším.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 12. 2019 19:52

Tak jsem se na to díval nyní ještě jednou a nyní už tam mám při převodu do Creditas v nabídce odeslání okamžitě nebo výběr datumu. Nevím proč, ale předtím mi to výběr datumu opravdu nenabídlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků