MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rufss 3. 12. 2019 04:12

Ja budu take zase reklamovat, pripsali za tri platby v Mallu mene nez 3% i kdyz v popisu kazde z tech tri transakci v historii transakci maji bonus napsany (vypocitany) spravne. A az to pripisi spravne, tak tu kartu zrusim a hluboce si oddychnu.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 12. 2019 08:12

Bond2 píše:kvůli 1% nemá cenu se pořád doprošovat.

Já mám od počátku balíček "elektro" a zatím žádné reklamace vč. plateb v programu bebe+. Ale neříkám, že to je zrovna šťastně vyřešené. Ovšem pokud jde o trapné doprošování o slevy, tak v tom je mistr Raiffka s tím jejich nedůstojným premiumclubem, či jak se ta kašparáda jmenuje...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maeth_u 3. 12. 2019 08:23

Mně už dvakrát odpálkovali hláškou "za to my nemůžeme, záleží, jakou kategorii eviduje karetní společnost u konkrétního terminálu". Konkrétně v tom TicketPortalu mají na centrále na Praze 1 vícero terminálů. V červnu v pohodě Restaurace a Kultura, v říjnu jiný fyzický POS a prý to bylo podle MMB v kategorii Cestování. :tleskani
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 12. 2019 08:50

jakoubek61 píše:Ano, včera vyzkoušeno. Běžný účet nemám.

Jelikož mně nikdo neodpověděl, jak provést okamžitou platbu ze SÚ aniž bych měl BÚ, zavolal jsem na infolinku a po přepojení na technickou podporu mně bylo sděleno, že IB bez BÚ není úplné a tudíž okamžité platby není možné ze SÚ bez existence BÚ realizovat.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 3. 12. 2019 08:57

MirekM.

Zajímavé... dával jsem v neděli podnět na kontaktní centrum a dostal jsem tyto informace :

Z technických důvodů to nebylo nasazeno 1.12 pro ty, co mají jen spořák. Včera vyřešili Smart banku, kde by to již mělo jít (nezkoušel sem, nepoužívám) - můžeš vyzkoušet ? Dle aktuálního vyjádření by v průběhu dnešního dne měla být okamžitá platba dostupná také v Internet bance.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 3. 12. 2019 09:39

Smartbanka na ios vyzkousena dnes do CS. Funguje. Mam u monety jen sporak nic jineho
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 3. 12. 2019 09:46

MirekM. píše:Jelikož mně nikdo neodpověděl, jak provést okamžitou platbu ze SÚ aniž bych měl BÚ, zavolal jsem na infolinku a po přepojení na technickou podporu mně bylo sděleno, že IB bez BÚ není úplné a tudíž okamžité platby není možné ze SÚ bez existence BÚ realizovat.
Já BÚ mám a při odesílání ze SÚ si nemůžu vybrat okamžitou platbu (ale nezkoušel jsem, jestli by to třeba neodešlo okamžité i tak).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 12. 2019 10:28

Aby okamžitá platba mohla proběhnout, musí ji umět odeslat nejen banka odesílatele peněz, ale i ji musí umět přijmout banka příjemce platby.

Klient zadá platbu standardním způsobem ve svém mobilním či internetovém bankovnictví. O tom, zda platba odejde jako okamžitá, rozhodne na základě uvedených údajů banka (spárování, není-li přímo k zaškrtnutí políčko: okamžitá platba).
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 3. 12. 2019 10:42

jumpmans píše:Smartbanka na ios vyzkousena dnes do CS. Funguje. Mam u monety jen sporak nic jineho


díky za potvrzení :-)

-- 3. 12. 2019 11:09 --

fc70 píše:
MirekM. píše:Jelikož mně nikdo neodpověděl, jak provést okamžitou platbu ze SÚ aniž bych měl BÚ, zavolal jsem na infolinku a po přepojení na technickou podporu mně bylo sděleno, že IB bez BÚ není úplné a tudíž okamžité platby není možné ze SÚ bez existence BÚ realizovat.
Já BÚ mám a při odesílání ze SÚ si nemůžu vybrat okamžitou platbu (ale nezkoušel jsem, jestli by to třeba neodešlo okamžité i tak).


U běžného to normálně je, když jdeš přes nový příkaz k úhradě, kde si volíš, z kterého účtu chceš peníze odeslat a dole - standard/okamžitá/prioritní. Celkem fajn, když zadáš banku, která okamžité platby také má, automaticky se to přepne ze standardní na okamžitou platbu. Třeba v AB musíš ručně posunout a ještě zaplatit poplatek :-) V menu spořáků zatím volba okamžité platby není. Tam ta tabulka vypadá docela jinak.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 12. 2019 14:55

MirekM. píše:
jakoubek61 píše:Ano, včera vyzkoušeno. Běžný účet nemám.

Jelikož mně nikdo neodpověděl, jak provést okamžitou platbu ze SÚ aniž bych měl BÚ, zavolal jsem na infolinku a po přepojení na technickou podporu mně bylo sděleno, že IB bez BÚ není úplné a tudíž okamžité platby není možné ze SÚ bez existence BÚ realizovat.


Platbu jsem prováděl přes mobilní aplikaci.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 3. 12. 2019 15:21

Mam jen sporici ucet, IB mi nenabizi okamzitou platbu, mobilni app ano.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 12. 2019 17:45

jakoubek61 píše:
MirekM. píše:
jakoubek61 píše:Ano, včera vyzkoušeno. Běžný účet nemám.

Jelikož mně nikdo neodpověděl, jak provést okamžitou platbu ze SÚ aniž bych měl BÚ, zavolal jsem na infolinku a po přepojení na technickou podporu mně bylo sděleno, že IB bez BÚ není úplné a tudíž okamžité platby není možné ze SÚ bez existence BÚ realizovat.


Platbu jsem prováděl přes mobilní aplikaci.

Škoda, že jsi to nenapsal ihned, nemusel jsem zbytečně elaborovat s IB a žhavit infolinku. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 12. 2019 18:04

Já IB používám zcela výjímečně a přiznám se, že mě nefunkčnost okamžité platby bez BÚ nenapadla.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 3. 12. 2019 23:56

kazdopadne jde okamzite ze sporky to hodit na sporito.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 4. 12. 2019 10:06

update:
mam jen sporito a transfer byl z apky, kazdopadne aktualne jsem si poslal 1kc v okamzite platbe z monety do CS, takze jde to i s pouze sporicim uctem.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků