Okamžitá platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 6. 12. 2019 13:40

Musím pochválit (ale fakt málo!!) Českou Poštu. Neb spolupracuje s ČSOB, která posílá finance jako okamžitou platbu, tak se dobírka trochu zrychlila. Adresát zaplatil v úterý večer a připsáno jsme měl v Moneta dnes v pátek ráno
tj. o den dříve než obvykle :nenapadne
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 12. 2019 14:16

Já teda platil v pondělí a v úterý po 17 hod je mám na účtu. Postovce.
Nějaký termín kdy csob bude umět odesílat zrychlené tuší někdo?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 12. 2019 15:38

Myslím, že Poštovka zatím umí okamžité platby jen přijímat, kamarádka mi posílala z ČS platbu pozdě večer a dorazila okamžitě, nikdy předtím mi nepřišla platba z cizí banky ve 21.45. Další příklad - stejná kamarádka mi poslala platbu v 17.30 cca a v 17.39 mi dorazil e-mail s notifikací platby. Devět minut není asi okamžitá platba, ale možná systému Poštovky chvilku trvá, než odešle mail s připsanou částkou.

Každopádně nikdy takhle večer nechodily platby z cizích bank.. Dotaz na FB Poštovky:

"Dobrý den, spuštění podpory okamžitých plateb je už za dveřmi. Přesné datum k dispozici ale nemáme (do Vánoc budou v provozu). Hezký den, Aleš."
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2019 23:34

Přesně tak, v ČSOB/PS chodí email notifikace o +/- transakci na účtu běžně se zpožděním v řádu jednotek minut, tedy reálné připsání příchozí platby je i několik minut před daným emailem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 7. 12. 2019 01:45

Jak to teď vlastně funguje u trvalých příkazů na točení peněz mezi účty kvůli minimálnímu obratu? Já doteď mám vždy nastavenou odchozí 3 dny po příchozí kvůli víkendům a svátkům, ale teď po zavedení okamžitých plateb už by to mohlo jít hned další den bez rizika, že tam ty peníze nebudou, ne? Nebo dokonce stejný den, pokud banka umožňuje vykonat trvalý příkaz až když je dost peněz na účtu. Což nevím, které banky to umí...
Nebo snad trvalé příkazy jedou v jiném režimu a stále se o víkendu nevykonají?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2019 07:26

Vůbec netuším, ale mám pocit, že okamžité platby nejsou určeny pro trvalé příkazy. Stejně tak mám pocit, že okamžitou platbu nelze zadat s předstihem. Ale jsou to pocity vycházející z významu slova "okamžité" a z toho, že s nějakými cyklickými trvalými příkazy systém nepočítá.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 12. 2019 09:45

noi2 píše:Jak to teď vlastně funguje u trvalých příkazů na točení peněz mezi účty kvůli minimálnímu obratu? Já doteď mám vždy nastavenou odchozí 3 dny po příchozí kvůli víkendům a svátkům, ale teď po zavedení okamžitých plateb už by to mohlo jít hned další den bez rizika, že tam ty peníze nebudou, ne? Nebo dokonce stejný den, pokud banka umožňuje vykonat trvalý příkaz až když je dost peněz na účtu. Což nevím, které banky to umí...
Nebo snad trvalé příkazy jedou v jiném režimu a stále se o víkendu nevykonají?


Je to přesně, jak píše drkarel. Okamžité platby NEBUDOU fungovat na trvaláky a inkasa, prostě jen pro klasické jednorázové platby.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 12. 2019 22:00

Asi nejlepší kombinace 2 bank pro rychlé operativní platby je, pokud obě podporují okamžitou platba zdarma. Jedna s nějak slušně úročeným s.ú. (nebo b.ú) a druhá má výběr hotovosti z jakéhokoliv bankomatu zdarma. Nice :o)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 10. 12. 2019 00:29

CS a MONETA, nadherna kombinace.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 10. 12. 2019 08:58

To zvladne Creditas sama a jako bonus ma slusny kurzy.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 12. 2019 09:06

evelista píše:CS a MONETA, nadherna kombinace.
to je ironie, nebo zrovna sarkasmus?! :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 12. 2019 23:29

Easy. Proč ne?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 12. 2019 15:56

Equa Bank nemá ještě okamžité platby, že?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 11. 12. 2019 16:13

Equa zatím ne, ale plánuje během 1Q. Fio mi řekli, že na tom pracují, ale bez termínu. Resp. kdo zadá pokyn do 12h, tak odpoledne by měl mít czk v jiné (rozumné) bance.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2019 17:41

Jak myslíš to (rozumné) bance? Na bance příjemce přeci nezáleží, ta musí platbu ze zákona připsat hned, jak ji obdrží z Certisu. Takže pokud Fio posílá D+0 do 12h, tak to tak musí přijít do všech českých bank bez rozdílu, jinak by porušily zákon (den "zdržet" z důvodu dávkového odesílání mohou ze zákona jen odchozí platbu, příchozí nikoliv).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků