mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jhypo 7. 12. 2019 11:42

Já jsem přílohu v příloze neviděl ani na stolním PC - nějaký doplněk na zobrazení PDF v Chrome - musel jsem si stáhnout Acrobat Reader.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 7. 12. 2019 12:12

no a nakonec zjistíte, že tu přílohu vůbec není potřeba otevírat :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 7. 12. 2019 12:29

Já neotvírám ani výpisy už vice než 10 let. Výpisy jsou přežitek z doby, kdy neexistovalo IB.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 7. 12. 2019 12:36

Ano to jo. Pouzivam na mobilu Xodo docs.tak nic musim na pc.

-- 7. 12. 2019 12:37 --

retron píše:no a nakonec zjistíte, že tu přílohu vůbec není potřeba otevírat :D

Jak to? Ja uz si stare ID stejne nepamatuju -)) jestli si to myslel takhle.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2019 19:39

Ale pokud vím (mamka teď zřizovala na jedno z mých doporučení), tak v PDF s přílohou posílají jen info, že účet byl úspěšně zřízen (Potvrzení o zřízení účtu), případně že žádost o zřízení byla přijata, tedy celkem "nepodstatnou" věc. Přihlašovací údaje do SB (email s předmětem Aktivační balíček) aspoň mamce přišly v PDF sice také zaheslovaném (heslo došlo v SMS), ale údaje byly přímo v těle PDF, ne v příloze (do přílohy PDF dávají fakt jen pro provoz účtu nepodstatné věci). Jinak to číselné id je dobré hned po přihlášení do IB v nastavení nahradit svým textovým přihlašovacím jménem a pak není třeba si ho už pamatovat :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 7. 12. 2019 21:33

Ja nevim maji to zbytecne prekombinovane.Me proste prislo heslo k pdf. mam tam jeden zaheslovany soubor.Jeste se na to mrknu.-)

P.s. tak me doslo jakesi pdf a jmenuje se to sifrovana priloha.pdf.Tak nevim co mi to posilaji. asi si ze me vystrelili.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2019 21:54

Ale o jakém emailu vůbec píšeš? V procesu zakládání mKonta mBank posílá v různých fázích zřízení (ověřování dokumentů, výzva k aktivaci platbou z jiného účtu, aktivace IB) dokumenty tuším ve třech e-mailech. Některé z nich jsou nepodstatné (v šifrovaném PDF je jen info o přijetí žádosti respektive pak o potvrzení založení účtu), ale ta šifrovaná PDF příloha v emailu označeném jako Aktivační balíček (po aktivaci účtu platbou z jiného účtu) je důležitá, tam je to přihlašovací číslo a heslo do IB (obojí lze po přihlášení změnit). A tento PDF se odemyká heslem z SMS s údaje jsou hned vidět, ta zbylá šifrovaná PDF z ostatních emailů (přijetí žádosti, potvrzení zřízení) jsou v podstatě k ničemu, právě u nich je dokument až jako příloha PDF, k tomu je třeba např. Acrobat Reader.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 8. 12. 2019 08:57

Dival sem se znovu do priloh a nemam tam zadne pdf se jmenem aktivacni balicek.pdf. jedine zaheslovane pdf tam mam a jmenuje se sifrovany soubor.pdf ano a tam tedy je pouze potvrzeni o zrizeni uctu.

Mam tam 4 prilohy a z toho 2 prilohy sou ty same. Jak aktivovat ucet a kartu od 13.9 a podminky od 14.9. pak informacni prehled a pak uz jen ten sifrovany soubor.

Nic ve 3 krocich mi neprislo. Nevim ID,nevim jednorazove heslo,nemohu nijak do IB. Moc je nechapu.Zakladal sem na pobocce.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2019 12:34

Nemyslím soubor aktivační balíček.pdf, ale samostatný email s předmětem Aktivační balíček, který je právě s PDF ke vstupu do IB (s tímto emailem přijde zároveň navíc i další SMS s heslem k otevření PDF). Pokud ti ještě takový email nepřišel, tak pár dní počkej, teď kvůli velkému množství zakládaných účtů nestíhají :). Když by to nebylo ani do 3 pracovních dní od aktivace, pak až jim napiš email, že ti email Aktivační balíček pro přístup do IB nedošel.
Email informující o aktivaci účtu s tím souborem šifrovaná příloha.pdf je k ničemu a s emailem Aktivační balíček nijak nesouvisí, to je fakt jen potvrzení o zřízení účtu. Aktivační balíček by měl dojít po aktivaci účtu už celkem brzy (mamce přišel dokonce před emailem potvrzujícím aktivaci, někdy při zasílání ověřující platby), proto koukni i do spamu zda ho nemáš tam, když mBank posílá těch emailů při zřizování účtu tolik :).

Jinak to co píšu platí při založení online. Když jsi zakládal na pobočce, nedostal jsi náhodou přihlašovací číslo a jednorázové heslo vytištěné je smlouvě? To je jen další z nápadů, pokud by založení skrz pobočku fungovalo jinak.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 8. 12. 2019 14:24

Ahoj, ne tak tento samostany email aktivacni balicek mi nedorazil,jen sem dostal email prave s postupem plus mi prislo smskou heslo pro ten zasifrovany soubor.Do smlouvy sem se take dival a tam neni nic,zadne ID.Tak jeste vydrzim,delal sem to o vikendu,tak snad aktivacni email dorazi.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matlal 9. 12. 2019 19:52

Ucet jsem zalozil hned 26.11. ale karta zatim nedorazila. Je tu někdo kdo uz kartu dostal?
Matlal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 12. 2019 20:32

Jo, dceři přišla karta dnes, ale bunus zatím ne.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 12. 2019 21:51

Karta je u mBank v poštovní schránce déle než u jiných bank, i proto, že to chodí z jejich domovského Polska. Tedy typicky až 10 pracovních dní.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fylzen 10. 12. 2019 14:28

Zdravím všechny. Měl by tu ještě někdo ten promo kód, co chodí do mailu a nechtěl by mi ho darovat? Potřebuju změnit banku a mBank zatim vypadá slušně. Případně pokud vás napadá lepší běžný účet tak budu rád za tipy a rady. Díky
fylzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod teplice 10. 12. 2019 15:59

Proč jste si žádali o karty, když to nebylo povinné vzhledem k bonusu?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka