Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 12. 2019 10:26

...ono bohatě stačí tam jít v exponované časy, třeba Billa na Hlavním nádraží mi takto poskytuje snídaně zdarma celkem pravidelně :).
Vzhledem k tomu, že to mám po cestě do práce, tak to pro mne neznamená ani žádnou časovou či jinou ztrátu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 1. 2020 18:18

To je neskutečné, jak někdo, kdo má plno peněz (co jsem si četl, tak máš plné účty snad u všech bank, které mají slušnější úrok na spořáku), cestuje po světě a evidentně hodně vydělává má potřebu jídla zdarma :-D
No jestli bude po Tobě dědit stát, tak si myslím, že státní dluh už nemusí řešit :-D
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 7. 1. 2020 18:44

To je obráceně, plné účty peněz nemají za následek potřebu jídla zdarma, ale omezení zbytečné útraty za jídlo má za následek plné účty peněz.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2020 19:51

Poslední dobou to tam nějak posílili, pořádnou frontu, aby člověk pohledal :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2020 07:11

Už zase dávají :). Koupil jsem si jogurt za 7,90 v akci (Florian) a hned si vyzvedl poukázku na 25 kč, to se můžu zítra k snídani rozšoupnout:).

Jak píše suram - je to o přístupu k penězům.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 8. 1. 2020 16:48

No u Patrika mám pocit, že i kdyby normálně nakupoval, tak ho to nijak neohrozí (těch pár stovek či tisíc by ani nepoznal). Ale chápu, že někdo si chce vzít peníze do hrobu. Sice nevím, jak to funguje v Bille, ale v Kauflandu strhávali ty peníze za vydané poukazy (myslím, když člověk čekal ve frontě déle jak 5 či 10 minut) prodavačkám či té hlavní pokladní, co měla na starost "dispečink" obsazování kas ze mzdy. Já jen, že někdo, kdo má skoro minimální mzdu, pozná, když mu strhnou nějaké peníze z té almužny, ale od někoho, kdo má milióny na kontě bych nečekal, takové opakované přiživování se..Zase na druhou stranu, když to ten obchod nabízí a dokud Patrika ještě do té prodejny ještě pouští :-)
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2020 17:21

Ano, je to i určitý druh zábavy - taková loterie. Když jedu ráno do práce, tak si říkám "bude fronta, nebude fronta". Je pravda, že se za těch několik měsíců situace dost změnila - front ubylo, dříve to byla fakt sázka na jistotu, teď jsem ze čtyř pokusů třikrát vyšel naprázdno (většinou tam nakonec stejně nakoupím, nechci být ráno bez snídaně), takže vlastně kultivuji maloobchodní prodej, aby ostatní zákazníci nečekali :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 11. 1. 2020 01:04

Vidíš to, třeba jsi vybíráním poukázek upozornil vedení na problém s čekáním u kas, a tak ho opravili. Měl bys být rá. :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 1. 2020 10:25

Německá Kaufilerie (Kaufland) by zkrachovala, kdyby měla vyplácet všem za nekonečné fronty (neplatí, tak nemaj pokladní), které se táhnou až do regálů. Nevšiml jsem si že by taky něco za to nabízeli jako odškodnění za čas ? Nejhorší jsou důchodci, co rozhodně musí nakupovat zrovinka po 15hod. nebo dělat debatní bariéry v uličkách.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod filas81 11. 1. 2020 11:23

Kaufland odškodnění dává, říkají tomu "čekačky" vždy říci na info, ona zavolá vedoucí a ta jí to potvrdí/nepotvrdí a dají 30 nebo 50 korun, osobně jsem to dostal párkrát v Plzni
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 1. 2020 11:29

Ale není tam limit 10 minut čekání? Aspoň dříve to tak bylo.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 11. 1. 2020 12:20

jojo deset minut
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 11. 1. 2020 12:48

V Kauflandu mi dali vždy kartu na 25 Kč, jen se koukli na kamery, jake jsou fronty u pokladen. Ale od té doby, co tam mají i samoobslužné pokladny, tam fronty nikdy nevidím.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 11. 1. 2020 12:49

Bylo to 5 minut asi jak kde v kauflandu a 50 Kc tusim, asi jak kde, pokud nebyly samoobsluzne pokladny.

Nicmene kaufland tvrdi, ze je jeho prioritou zajisteni manualnich pokladen po celou oteviraci dobu, takze kdyz uvidite, jak maji rucni kasy zavrene pred zavirackou, s tim ze prece mate pouzit samoobsluzne, vyfotte to a poslete na kaufland stiznost a oni vam 50 kupon poslou domu...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2020 12:57

Mám ještě nějaký kredit na dárkové poukázce od Kauflandu, co jsem vyhrál od Hello, tak se tam vypravím :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků