MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 4. 12. 2019 10:10

To si myslím, že odesílací banka nemá šanci poznat, zda je cílový účet běžný nebo spořící, a cílová banka asi standardně připisuje platby na všech účtech stejně, ať jsou běžné nebo spořící. Cílová banka by si musela svůj systém nějak upravit, kdyby chtěla připisování okamžitých plateb na spořících účtech nějak zpožďovat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 4. 12. 2019 10:35

suram

V sazebníku mají, že to jde na/z jakéhokoliv účtu. Problém má MONETA, že neumí vyřešit, aby fungovala okamžitá platba také v Internet bance. Každý den na podpoře říkají něco jiného. Dnes dokonce tvrdí, že to nejde bez běžného účtu ani v aplikaci. Přesto to zde potvrdilo už několik uživatelů, že to funkční je.

Kdo máte aplikaci a pouze spořící účet - vidíte volbu pro okamžitou platbu nebo dáváte standard platbu a jen přijde ihned tj. automaticky je aplikována okamžitá ?

díky
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2019 11:12

suram píše:To si myslím, že odesílací banka nemá šanci poznat, zda je cílový účet běžný nebo spořící, a cílová banka asi standardně připisuje platby na všech účtech stejně, ať jsou běžné nebo spořící. Cílová banka by si musela svůj systém nějak upravit, kdyby chtěla připisování okamžitých plateb na spořících účtech nějak zpožďovat.
Taky si to myslím, že odesílací banka nemá jak poznat jestli cílový účet je běžný nebo spořící. Na spořící účty by ty okamžité platby snad měly fungovat a cílová banka by to nijak zpožďovat nebo nějak omezovat neměla. V opačném případě by asi mohl odesílatel platby reklamovat, že okamžitá platba nebyla připsána na cílový účet okamžitě.

Fox21:
Kromě spořícího účtu mám i běžný a při platbě ze spořícího v mobilní aplikaci mám přednastavenou okamžitou platbu, ale dá se to změnit a nastavit datum splatnosti. Jestli při nastavení aktuálního datumu se to odešle okamžitě to nevím, protože jsem to nezkoušel. Předpokládám, že to tak bude asi stejné bez ohledu jestli má nebo nemá někdo běžný účet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evelista 4. 12. 2019 13:40

mam jen sporito a mam jen iOS, zadam ucet cs a ihned se mi platnost zmeni na okamzita.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2019 15:10

evelista:
A máš tam kromě té okamžité platby i na výběr datum (jiný den) kdy chceš platbu odeslat?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod sabai 4. 12. 2019 15:52

Fox21 píše:suram

Kdo máte aplikaci a pouze spořící účet - vidíte volbu pro okamžitou platbu nebo dáváte standard platbu a jen přijde ihned tj. automaticky je aplikována okamžitá ?

díky


Mám jen spořicí účet a v aplikaci pro Android automaticky naskočilo "Okamžitě" a převod do Creditas proběhl bez problémů do pár sekund. Na slovo "Okamžitě" se dá tapnout a vybrat datum v budoucnosti.
sabai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 4. 12. 2019 22:25

ano je to tak.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MP007 5. 12. 2019 09:43

Omlouvám se, pokud to tu už zaznělo, ale je někde v IB Monety možné nastavit zkrácení sms-kódu pro přihlášení/platby/atd třeba na 6-místné? Díky.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rufss 5. 12. 2019 10:50

Kdysi sla prihlasovaci autorizacni SMS uplne vypnout, jo to byly jeste dobre casy.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 10. 12. 2019 18:51

z hlavni stranky desktop ip

"UPOZORNĚNÍ: Pokud chcete zrušit svůj poslední spořicí účet, dostavte se prosím na pobočku MONETA Money Bank, u které je účet veden. "

takhle nelaka k ukonceni uctu snad zadna banka.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 10. 12. 2019 22:02

Jo, taky tam budu muset vyrazit. Zajímavý, že když se už banky naučily účty on-line zakládat, tak většinou pořád sabotují jejich rušení. Ale třeba u Wüstenrotu se mi to v neděli bez problémů povedlo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlaju 10. 12. 2019 22:34

Moneta už týden usilovně řeší co s úročením Spoříto těm, kteří mají i Spoření 2. Jsem zvědav, co vymyslí, zatím se z nich po dotazu pouze kouří..
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 11. 12. 2019 00:08

:-D Jj, dělali, že to tady nečtou... Takže budou dál dělat mrtvého brouka, vlastně kocoura...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2019 06:14

To maj z toho, že furt vymejšlej nové a nové účty. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 11. 12. 2019 19:28

to je kocka ze rbitova zviratek (film)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků