Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bubocz 12. 12. 2019 21:46

Před chvíli přišlo e-mailem:

Got a Fitbit, Garmin watch or a Wena? We have good news! You can now add your Curve card to your gadget! Pay smoothly and securely with a flick of the wrist.

If Santa delivers a wearable this Christmas, Curve has your back.

And if you’re gifting a brand new Garmin, Fitbit or Wena, Curve would be the perfect touch.
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 12. 2019 21:58

Práce kvapná, málo platná: přes víkend se mně objevila v app vánoční nabídka. Aniž bych ji otevřel vzpomněl jsem si minarjovu definici "zase nějaká cetka" a dárek jsem odmítl. Až poté jsem četl toto vlákno a e-mail. Napsal jsem přes víkend z app a e-mailem, jestli by nebylo možné nabídku dárku v app obnovit. Teprve dnes mně došel e-mail, že toho mají moc, ale "čekejte jste v pořadí". V app neodpověděli vůbec.
Napadla mně ještě myšlenka odlogování a nového zalogování, i když někdo zde psal, že mu to nepomohlo. A ejhle, po zalogování v app vyskočila nabídka na vánoční dárek. Tentokrát jsem jej akceptoval :-), vybral Lidl, Tesco a DM, i když DM vrací mírně odlišný řetězec a Curve automaticky z plateb v DM nepřipisuje body - je nutno se ozvat. Odměna na 3 měsíce ale nenavázala na poslední den platnosti první odměny po zřízení Curve, ale začala platit od dnešního data. Darovanému koni ale na zuby nehleď. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 13. 12. 2019 01:21

DM se staci ozvat jednou, nejak to sparuji a dalsi odmeny se mi jiz pripisuji automaticky
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 13. 12. 2019 04:08

Dává to odměny i za eshop Lidlu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 12. 2019 06:35

treborit píše:DM se staci ozvat jednou, nejak to sparuji a dalsi odmeny se mi jiz pripisuji automaticky

Poprvé jsem se ozval, body připsali a po cca 2 měsících 2. platba před několika dny a opět body nepřipsány.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 13. 12. 2019 17:16

Nešlo by zjistit, co to Rewe? Kdyby vraceli na Billu a Penny Market, to by bylo super.
vlkoslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichalosCZ 13. 12. 2019 17:45

suram píše:Dává to odměny i za eshop Lidlu?

Ano.
MichalosCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 12. 2019 23:53

vlkoslav píše:Nešlo by zjistit, co to Rewe? Kdyby vraceli na Billu a Penny Market, to by bylo super.

Jelikož Curve rozpoznává obchodníky zejména podle textového řetězce ve jméně obchodníka nastaveném v terminálu (plus možná ještě ověřuje MCC), a čeští obchodníci co jmenuješ (Penny a Billa) nemají Rewe v názvu obchodníka z terminálu, tak obchodník Rewe v ČR u těchto sítí (přestože je jejich matkou) určitě fungovat nebude. Spolehlivé jsou v ČR Tesco, Lidl a Ikea, protože všechny naše prodejny těchto tří značek tento textový řetězec v karetní transakcí mají. Ale třeba u DM drogerie už je (jak tu někdo psal) problém, protože v ČR je název trochu jiný (s pomlčkou či naopak bez) a neshoduje se tedy plně s řetězcem, který Curve hledá.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 12. 2019 20:03

známé prý KK ČS má vracet jen z internetových plateb (nemám nastudováno), tak jsem jí doporučil použít CRV. Ta jí přišla, KK ČS tam napárovala, proběhla ověřovací platba. Teď s ní chtěla zaplatit v obchodě a prý transakce odmítnuta. Že musí mít povolené internetové platby a dostatečný limit pro ně jsem jí říkal.
Terminál v nějakém obchodě jí prý i nabídl výběr mezi CZK a GBP ale potom zamítnuto. Nemám víc podrobností.
Nemá ČS nějaké nezbytné nastavení pro správnou funkčnost s CRV? I když jestli prošlo ověření a stržení těch 2 testovacích částek, tak by myslím melo být vše ok.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 20:45

ČS kreditka s CRV v pohodě. Samosebou net platby si musí povolit (což už má, jinak by nešlo přidání do Curve) a zvolit dostatečný denní net limit. Já nastavil hned při zřízení kreditky po telefonu, jde to i kdykoliv přes George (web i app) změnit až do hodnoty limitu plateb v obchodech, a i ten lze změnit. A ano, současná ČS transparentní kreditka má odjakživa odměny jen z net plateb a plateb v zahraničí, nic nového.
No a na to DCC do liber pozor, čím dál více terminálů v obchodech to nabízí (naštěstí jen u transakcí vyžadujících zadání PIN). Pak je třeba to vždy červeným (levým) tlačítkem odmítnout, ponechat CZK. Curve je zkrátka britská karta a přesně tak se v terminálech obchodníků chová.

-- 14. 12. 2019 21:27 --

Ještě mě napadlo, zda dotyčná vůbec má v CRV appce tu ČS kreditku vybranou jako aktivní? Jestli nemá omylem aktivní buď jinou svou přidanou kartu, nebo tu vestavěnou virtuální Curve Cash, případně zda nemá Curve v appce uzamčenou - pak by nebylo divu, že to nejde :). Navíc při neúspěšné platbě skrz Curve ta appka v notifikaci uvádí pokus o platbu a často i důvod neúspěchu, i z toho by šlo leccos vyvodit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 12. 2019 22:03

DCC a PIN bohužel nemá nic společného. Prostě člověk pípne a naskočí mu žádost o volbu měny, i když pin není třeba. To samé u Google pay.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2019 01:51

To se mi ale na českých terminálech v praxi s kartou nikdy nestalo, bezkontaktní platby nevyžadující PIN mi zatím vždy (tím skutečně myslím ve 100% případů) s Curve prošly hned bez DCC dotazu na displeji. Naopak když je třeba zadat PIN (bezkontaktně nad 500, kontaktně), tak dnes má DCC dotaz před zadáním PINu už většina terminálů :(.
Tedy neříkám že to není možné (DCC dotaz i bez požadavku na PIN), ale v praxi je to asi fakt výjimečné, asi ani samotní obchodníci nechtějí rychlé platby bez PIN zdržovat nějakými dotazy :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 12. 2019 11:49

Jsem na tom podobně. Platby pod 500 u nás mi zatím nikdy žádnou konverzi nenabídly. Nad 500 jsem platil bezkontaktně se zadáním PIN, taky bez konverze.
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2019 12:14

U těch plateb s PIN záleží na obchodníkovi (jeho smlouvě s bankou co mu vydala terminály) a vypadá to, že čím větší obchodník, tím spíše to DCC před zadáním PIN nabízí. Je to tak v podstatě vždy třeba v sítích Penny Market, Billa, Tesco apod.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2019 12:40

Pokud existuje obchodník, který nabízí DCC u bezkontaktních plateb bez zadání PINu, tak je to v rozporu s pravidly karetních asociací - taková transakce musí být docela dobře reklamovatelná a obchodník bude mít v případě opakovaných reklamací problém (banka poskytující terminál by mu mohla smlouvu vypovědět), to zcela jistě nebude běžná praxe...
http://www.mastercard.com/elearning/dcc/docs/DCC%20Guide%2020.02.17%20EN.pdf píše:DCC is permitted in all acceptance environments where the customer has the opportunity to make a currency choice for their payment e.g. Point of Sale (POS), online and ATM.

However, on a Contactless transaction within the Cardholder Verification Method (CVM) limit, DCC is not applicable, as it is not consistent with the appeal of Contactless as a fast and easy way to pay. The exception is in countries where Contactless purchases over the CVM limit are allowed, provided a PIN is entered for verification. In this instance of a Contactless ‘touch’ and PIN transaction, DCC is permitted, and the mandatory information must be provided to the Cardholder (i.e. local currency, DCC currency, exchange rate).

(Cf. Transaction Processing Rules manual, chapter 4 and Appendix C of the Chargeback Guide)
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků