Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 14. 12. 2019 21:54

aaischa píše:Zmena ceniku je případně důvod k ukončení a zmene dodavatele, takze by nemel být problém


Zvyseni ceny silove elektriny a/nebo pausalu je duvodem k Odstoupení od smlouvy podle § 11a odst. 5 energetického zákona :-)


Odstoupení je účinné:
a) podle § 11a odst. 6 energetického zákona k poslednímu dni kalendářního měsíce, ve kterém bylo doručeno dodavateli, nebo při doručení méně než 10 dnů před koncem daného měsíce k poslednímu dni měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém bylo odstoupení doručeno dodavateli,
b) pozdějším, zákazníkem určeným dnem, napriklad k datu, kdy konci vyhodna cena.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 12. 2019 18:36

ČEZ se prostě zase vycajchnoval... Podle kalkulátoru na TZB info bylo u mého e-tarifu 76 výhodnějších dodavatelů, podle ceníku od 1.1.2020 už je jich 142, nevýhodnějších je 111, takže ČEZ se pěkně propadl. Dokud to byly 3 stovky rozdílu, neřešil jsem to, 11 stovek už jsem vyřešil odstoupením od smlouvy. Samozřejmě následoval telefonát z retenčního, jakou pro mne mají fantastickou neveřejnou nabídku. *****áth, někdy holt se taktika "Hamty hamty, ať mám víc než tamty" nevyplácí.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 16. 12. 2019 19:40, celkově upraveno 1
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 16. 12. 2019 19:29

Jsme na tom stejně, jan podávám klasickou výpověď - přece jen potřebuji ve standardním vyúčtování dořešit ČEZ kreditku - to mi za ty tři měsíce navíc stojí.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 16. 12. 2019 20:12

a to Vám ČEZ nabídl cenu jen v řádu procent?
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 16. 12. 2019 22:51

Dneska mi přišla smlouva, tak jsem si zrovna počítal rozdíl při přechodu od 3E ke Skautům (předtím jsem na to neměl čas, ale bylo mi jasné, že je lepší odstoupit). 3E dražší na silové energii o cca 42 %, paušál 47 %. Není to za stejnou dodávku trochu velký rozdíl?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 17. 12. 2019 06:06

Ceny stoupají.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 12. 2019 08:49

Opravdu až takhle?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod aaischa 17. 12. 2019 09:54

ČEZ taky pěkně zdražíl i na fixech, ale i tak je jinde levnejc, skauty bych viděl jako jasnou volbu
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 17. 12. 2019 14:00

Pro malé spotřeby do 1000 kWh za rok vychází dobře Fonergy, za rok účtuje 0 Kč měsíční poplatek. Takže i když má cenu jen o 9Kč nižší než například 3E (čili šul nul) tak na měs.poplatcích je úspora 857,-Kč.
Skauti jsou výhodní pro spotřebu nad 1000 kWh.
Tytam jsou doby, kdy patřila 3E dlouhodobě k těm výhodným dodavatelům, dnes patří k těm nenažraným.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 17. 12. 2019 14:43

Mohu potvrdit, že pro menší spotřeby je Fonergy ideální. Mě se u nich líbí bezproblémová elektronická komunikace, vše vyřídíte přes webovou samoobsluhu, vč. samoodečtu či nastavení vlastních limitů plateb. Jsem u nich rok a zatím naprostá spokojenost. Ale musím přiznat, zbavit se stereotypu a odejít od ČEZu mě nějakou dobu přemlouvání dalo...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 17. 12. 2019 16:26

Tak já za více než 10 let obešel ledacos, bez toho se prakticky při vyšších spotřebách nedá. 3E je škoda - jaká to byla sympatická firma. Ale co má co dělat s BE, tam ani tráva nevyroste.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2019 14:28

Tomáš Marný píše:ČEZ se prostě zase vycajchnoval... Podle kalkulátoru na TZB info bylo u mého e-tarifu 76 výhodnějších dodavatelů, podle ceníku od 1.1.2020 už je jich 142, nevýhodnějších je 111, takže ČEZ se pěkně propadl. Dokud to byly 3 stovky rozdílu, neřešil jsem to, 11 stovek už jsem vyřešil odstoupením od smlouvy. Samozřejmě následoval telefonát z retenčního, jakou pro mne mají fantastickou neveřejnou nabídku. *****áth, někdy holt se taktika "Hamty hamty, ať mám víc než tamty" nevyplácí.


A kdo by cekal, ze dominantni bude levnejsi? Vzdyt by cely trh zkolaboval :-)))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 26. 12. 2019 17:42

No zatim se EON stale jeste nezvladl vystavit vyuctovanií. I kdyz uz v jejich samoobsluze odecet vidim i spotrebu. Tak jsem zvedavi jak dlopuho jim to bude trvat. Odecet v prosinci a zatim vsechny obchodnici fakturu zvladly do 24.12 vystavit. Mate zkusenosti jak dlouho to EON tak muze trvat. Dekuji
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 12. 2019 02:14

ČEZ 15.8. Eon 22.8. Stejný město, většinou to bylo ve stejný den vystavení, když jsme to měli před několika lety u cezu. Odberný místa tak 500m od sebe
Jo a přepisy taky nak v prosinci nestíháj zpracovávat.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 28. 12. 2019 07:18

dekuji, snad to eon stihne alspon do splatnosti lednove zalohy. vsechny kalkulatory dle spotreby by mely upraVit zalohy. Zvladal to Pre, EEE, yelo, enerfie cs, centropol jenom Eon zati ne niojeste jsou dva pracovni dny. u Jineho odberneho mista kde je distrib. PRE i obchodnik PRE to od odectu trvalo jen 4 dni kalendarni, EON to trva 3 krat tolik a vyuctovani stale v nedohlednu
D.roak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků