Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 14. 12. 2019 16:07

filas81 píše:btw včera jsem zaslal splátku KK a dneska připsáno, takže teď už to docela sviští, jen těžko říci, zda se na to dá spolehnout i na konci měsíce...

Nedá. V pondělí splátka z účtu HB, připsáno až ve středu s útením datem tedy.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 16:39

Už to tu zaznělo několikrát: splátka kreditky se na zůstatku projeví buď v režimu D+1 NEBO D+2 a nelze předjímat, kdy zrovna u HB funguje zrychlený režim (v testování už cca od začátku letošního roku) a kdy standardní, o den pomalejší.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lessani 14. 12. 2019 16:44

Je za platbu KK Hellobank na poště (SIPO) vratka? Používal jsem Raifku, ale ta to minulý měsíc zatrhla. Je ještě jiná KK, která vrací na poště popř. přes Curve? Díky.
Lessani
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 14. 12. 2019 17:09

Za přímé platby na poště jsou u KK Hellobank vratky (aktuálně 500Kč, od ledna 150Kč), dále pak jsou vratky za nepřímé platby (přes Curve) u KK ČSOB a ERA (1000Kč) a za nepřímé platby (přes Twisto) u KK MBANK SHOP (200Kč).
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jakoubek61 14. 12. 2019 19:22

Vratka je snad i za platbu přes Curve s podkladovou KK ČS (350Kč)
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fiasky 15. 12. 2019 19:08

Ke konci roku mi končí bezpoplatkové období u bývalé eonky. Dosud jsem platil až po výpise v rámci bezúročného období, ale od nového roku se chci vyhnout poplatku za rezervaci zdrojů. Asi to tu někdy padlo, ale kdy musí být peníze na kreditce? Stačí poslední pracovní den v měsíci nebo předposlední? Díky moc.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 12. 2019 19:14

Podle mých zkušeností musí být KK vyrovnána nebo přeplacena předposlední pacovní den v měsíci.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 12. 2019 19:17

Tzn. poslat platbu nejpozději v pátek 27.12.2019.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2019 20:29

Stačí když je vidět zůstatek navýšený i poslední pracovní den, poplatky a odměny se kalkulují tento den večer/v noci. No ale jelikož u HB stále není nikdy jisté, zda navýšení zůstatku z příchozí platby proběhne D+1 nebo D+2, je lepší spoléhat na horší variantu. Teď v prosinci tedy když je Silvestr v úterý, je dobré vyrovnat nejdéle v pátek dopoledne (z banky v režimu D+0, tak aby v pátek to bylo na sběrném účtě HB). Pak i při pomalejší variantě bude na Silvestra po ránu zůstatek navýšen (při té rychlejší testovací už v pondělí ráno).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 12. 2019 20:38

fiasky píše:Ke konci roku mi končí bezpoplatkové období u bývalé eonky. Dosud jsem platil až po výpise v rámci bezúročného období, ale od nového roku se chci vyhnout poplatku za rezervaci zdrojů. Asi to tu někdy padlo, ale kdy musí být peníze na kreditce? Stačí poslední pracovní den v měsíci nebo předposlední? Díky moc.

Předpokládám, že si připravuješ na platbu koncem ledna 2020, za prosinec 2019 by snad ještě neměl být účtován poplatek 50 Kč za rezervaci zdrojů. Nebo jsem něco zaspal?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 15. 12. 2019 23:05

MirekM. píše:
fiasky píše:Ke konci roku mi končí bezpoplatkové období u bývalé eonky. Dosud jsem platil až po výpise v rámci bezúročného období, ale od nového roku se chci vyhnout poplatku za rezervaci zdrojů. Asi to tu někdy padlo, ale kdy musí být peníze na kreditce? Stačí poslední pracovní den v měsíci nebo předposlední? Díky moc.

Předpokládám, že si připravuješ na platbu koncem ledna 2020, za prosinec 2019 by snad ještě neměl být účtován poplatek 50 Kč za rezervaci zdrojů. Nebo jsem něco zaspal?

Přesně tak, chci si to už ale zkusit nanečisto za prosinec.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 16. 12. 2019 10:20

Taky mi expiruje bezpoplatkové období z dob EONky, volal jsem na infolinku a prosinec je skutečně ještě zdarma (tj. prosincový dluh lze uhradit až do 25. ledna bez poplatku).
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafaa 16. 12. 2019 15:11

Pro tu 20% odměnu za platbu v restauracích (2.12. - 22.12.) se počítá datum zaplacení nebo až datum zúčtování? Chtěl bych toho ještě 22.12. v restauraci využít.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 12. 2019 16:27

Fungují vám stránky Hello spolu s tím jejích fórem? Mne se tam zobrazuje toto:
The Hello Bank Community is offline

The Hello Bank Community is offline
Snad to jejích fórum neskončilo podobně jak kdysi mFórum od mBank.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 12. 2019 16:50

V současné době je v testovací fázi nová platforma fóra Hello spolu, které testují i přizvaní klienti diskutující ve stávajícím fóru, jsem jeden z nich :). Výpadek starého může znamenat, že už velmi brzy dojde k jeho překlopení na tu novou, nyní testovanou verzi.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků