Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2019 11:56

Já jsem si zašel osobně, takže:
Je třeba být klientem prémiového bankovnictví, v Praze vyřizuje Michaela Holečková (pokud jsem jméno pochytil správně).
Zapsala si mě do notesu, po prvním lednu se mi ozve pro podepsání dodatku ke smlouvě, tak uvidíme, jestli budou další podmínky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 12. 2019 13:04

PatrikChrz píše:Je třeba být klientem prémiového bankovnictví, v Praze vyřizuje Michaela Holečková (pokud jsem jméno pochytil správně).



Co je u Creditas "Prémiové bankovnictví" ?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2019 13:27

Hádám, že to bude pro klienty s zůstatky nad 3M
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 12. 2019 13:55

Aha, "BUDE". Čili ještě nic takového nemají, že?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2019 14:41

No, vypadá to, že už mají, protože mi říkala, že v minulosti pro ně měli nějakou akci (se ví, hned jsem se ptal, jestli pro prémiové klienty něco pořádají :D ), ale zatím neměli tu "killer application" (jako je tahle karta), pro kterou by mělo smysl se nechat označit za prémiového klienta. Teď to smysl začíná dávat.

-- 16. 12. 2019 14:41 --

...hned mě tam jeden člověk "v odpočívárně" poznal, tady se byl ptát na tuhle kartu :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 16. 12. 2019 14:45

Vypadá to, že dneska se v Creditas dveře netrhly.

Takže: od nového roku vznikne segment prémiového bankovnictví. Pro začátek se mu bude věnovat jedna bankéřka v Praze a dvě na Moravě. Klient se ale bude moci nechat obsloužit i na obyčejné pobočce neprémiovým bankéřem.
Podmínkou pro vstup je suma depozit 3 mega, tj. BÚ+SÚ+TV+dluhopisy+nový nemovitostní fond Creditas (akcie fondu, jehož majetkem je t.č. jedna investiční nemovitost - jakési logistické centrum v Čestlicích). Alternativně půjde podmínku splnit hypotékou ve výši, která ještě nebyla stanovena.
Výhodou je zdarma karta MC World Elite Silver (salonky, concierge).
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 16. 12. 2019 14:52

Nedosáhnu/nemám zájem dosáhnout - ale takhle nastavené podmínky mi přijdou rozmnější než obraty.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2019 14:54

libol: naprosto souhlasím. I pro mne je pohodlnější tam odložit peníze a dál se nestarat, než vyrábět obraty. Dokud budou mít takto konkurenční nabídku spořících účtů, tak stejně nemám důvod je dávat jinam.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 12. 2019 15:12

To budeš riskovat asi 450 tis. Kč vkladu, které nebudou pojištěny?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 12. 2019 15:16

...když už tady byl zmíněn ten novinkový nemovitostní fond "CREDITAS fond SICAV, a.s.", který vlastní banka creditas, tedy aspoň jeho akcie podle výpisu v OR upsala 100% ona v okamžiku založení...... nechápu, proč ten fond s jejím jménem v názvu nespravuje sama, případě ve skupině nezaloží vlastní investiční firmu na správu jako to má Erste+Reico? místo toho pověří správou externí firmu Conseq který je uváděn jak správce/obhospodařovatel? teď se nebavím o kvalitě správce, která může být i v pořádku, ale o vlivu na nákladovost fondu, která je podstatně vyšší než i Czech property fundu (=1,6% vs. 2,5% creditas vs. 1,75% Reico)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2019 15:23

čulibrk píše:To budeš riskovat asi 450 tis. Kč vkladu, které nebudou pojištěny?

No jo no, asi jo. Když já tu karu chci a chci a chci :). Hodlám příští rok vyčerpat všechny vstupy :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 16. 12. 2019 15:34

A není lepší si za těch 450 000 koupit dluhopisy Creditas? Riziko úplně stejné, ale výnos vyšší.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 16. 12. 2019 16:05

Není, na SÚ je lepší likvidita, v případě nepříznivých náznaků může 450000 rychleji odlifrovat pryč, jsou to dvě okamžité platby.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 12. 2019 16:06

+ extra výhoda>>> přístup k neveřejnému 3M TV do 500K za 2,5%p.a.. pokud investuje do dluh. :shock:
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 12. 2019 10:16

kolik je nutno investovat do dluhopisu?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků