Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 12. 2019 13:09

O víkendu horší kurzy.

On weekends, which we count as Friday 23:59 - Sunday 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday 23:59 and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

A samozřejmě pro Blue platí omezení 500 liber za měsíc, nad 500 liber je přirážka (alespoň teoreticky, nevím, jestli se prakticky používá).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 19. 12. 2019 16:13

Dneska mě konečně zmigrovali z Curve Rewards na Curve Cash. Požádáno minulé pondělí, po 8 dnech se mě přeptali, jestli to myslím vážně, že je to jenom na 90 dní a není cesty zpět. Po ujištění, že fakt jo, mi to dnes změnili.
V aplikaci si v kartách najedu na Curve Cash a dole se mi objevilo tlačítko Set Up Curve Cash. Těch 90 dní začne běžet až od okamžiku, kdy si vyberu obchodníky.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 19. 12. 2019 16:35

Napsali ti mail, nebo se to samo aktivovalo bez upozornění? Je nutné se odlogovat a znovu zalogovat, aby proběhly změny?
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 19. 12. 2019 16:52

Napsali mi mail. Odhlašování nebylo potřeba.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 19. 12. 2019 17:21

Aha, děkuji. To info o od a zalogování bylo na CRV komunitním foru, takhle to je ještě jednodušší.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 05:27

losalamos píše:Jak to je s přenosem identifikace platby z CRV na fyzickou kartu?
Nákup v lékárně. V bankovnictví (Air) vidím jen CRV*London, London. V CRV aplikaci v transakcích pod kartou vidím Dr.max.

Také jsem to tak 1 či 2 dny měl, že z CRV na Hello kreditku bylo z identifikace přeneseno jen CRV*, i někdo další to zde zmiňoval. Ty píšeš že totéž u Air bank, takže evidentně šlo o krátkodobou chybu Curve v určitém období (ne tedy o chybu banky podkladové karty, když to tak bylo u HB i Air), nyní už to je ok.

-- 20. 12. 2019 05:30 --

Dnes ráno (aniž bych se zapojil do testování nebo do zaslání platby jako mnozí zde) už vidím v app (Android) i ikonu Send, nejspíš už z testování přešli do uvolňování pro širší skupinu uživatelů.

Jinak k těm ikonám dole, když už jsem tu diskusi vyvolal :): i já tam dřív měl 5 ikon, ale pak cca 14 dní až měsíc zpět po aktualizacích jen 4 a jak je vidět, tak většina ostatních taky. Páté volné místo dnes tedy vyplnila ikona Send.
Naposledy upravil minarjo dne 20. 12. 2019 05:45, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 12. 2019 05:40

Chcel by som varovať pred používaním GBIT s kartami mbank. Nevracaju pôvodnú čiastku, ale používajú nejaký nevýhodný kurz pri vratkach
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 05:47

@alfas:
Totéž u Creditas, která vratky také přepočte nějak přes eura, jak psali zde už mnozí...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 12. 2019 05:58

O creditas som to vedel ;-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 12. 2019 08:02

Jen tak pro zajímavost, jak jste získali odměny třeba 1% vratku za platby Curve Card v Tescu, Lidlu nebo drogerii DM? Musí se to někde aktivovat? Díky.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 08:25

Jakmile máš ty 3 obchodníky v nastavení karty Curve cash vybrané, už nic dále řešit nemusíš. Hned při platbě u vybraného obchodníka se v Timeline vytvoří dvě transakce, tedy platba a Curve Cash přípis. Bohužel tím, že to Curve vyhodnocuje evidentně dle textového popisu obchodníka na transakci, což se může mezi zeměmi lišit, tak ne všechny u nás fungují spolehlivě. Sám mohu potvrdit, že trio Tesco, Lidl a IKEA funguje ok, tyto textové řetězce jsou i v českých obchodech na transakci (jednoznačné i díky tomu, že jsou jednoslovné). Ale třeba DM jak zde někdo psal je třeba problém, a to snad jen kvůli pomlčce - že někde v Evropě je DM-drogerie markt a jinde bez pomlčky a v ČR je zrovna ta varianta, co se s Curve neshoduje, takže to nefunguje (muselo by se reklamovat).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 12. 2019 08:55

Díky, ale mně to v "Card Information" pro "Curve Cash" v položce "P&MMCashback" po rozkliknutí odkáže jen na https://www.curve.app/en/reward-retailers
Mám starou modrou Curve Card Personal, takže se mě asi odměny v Tescu, Lidlu nebo drogerii DM zřejmě netýkají. :-(
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 12. 2019 09:07

Musíš napsat na support@imaginecurve.com , že chceš převést na Curve Cash, pak teprve budeš moct zvolit obchodníky na cashback.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 20. 12. 2019 09:51

Má Curve Rewards také nějaké výhody?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 09:56

Tak nám Curve vydala aktualizaci pro Android, kterou (kromě zavedení menu Send už pro všechny) přešla na bílé pozadí. To předchozí černé bylo lepší, šetrnější na oči, škoda :(.
A ještě jedna nelogičnost nové verze app: v sekci Insights (statistiky) to teď ukazuje součet celkový i kategorií ne v CZK, ale v librách (na CZK je jen podružný přepočet u jednotlivých kategorií, u celkového součtu ale ne). To je nám Čechům fakt na dvě věci, ty libry tam... Ach jo, proč stále musí něco normálního měnit? :(
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka