Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 12. 2019 20:42

octaviampi píše:Mimochodem, omylem jsem si nevzal s sebou kartu HB, na ktere byl aktivovany bonus v restauracich. Tak jsem zvedav, jestli MCC pres CRV bude uspesne nebo ne.


Nemusíš být zvědav, bude úspěšné.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubocz 20. 12. 2019 23:11

Tak Curve Send je oficiálně venku

https://www.mobilepaymentstoday.com/new ... transfers/

Jsem zvědav na FUP - předpokládám že přijde
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 12. 2019 09:34

MirekM. píše:
octaviampi píše:Mimochodem, omylem jsem si nevzal s sebou kartu HB, na ktere byl aktivovany bonus v restauracich. Tak jsem zvedav, jestli MCC pres CRV bude uspesne nebo ne.


Nemusíš být zvědav, bude úspěšné.

Raději doplním: pokud jsme si v HB všichni rovni a někteří nejsou rovnější, což v mém případě nepředpokládám ... :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 21. 12. 2019 22:42

Může Curve Send nahradit již nepoužitelný Paysend, případně dobírky?
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 21. 12. 2019 23:10

V popisu transakce je uvedeno "Crv*Jméno Příjmení" vlastníka Curve účtu a prý je to posíláno s MCC 8999. KK bank, které z odměn vyřadily veškeré Curve platby, tedy asi bonusy připisovat nebudou :-(
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod stewen11 21. 12. 2019 23:11

Je to kód 6540, takže hádám, že ne :-( NIcméně, jestli jsem to pochopil správně, tak se daj takhle jednoduše tahat prachy z kreditek (příp. Twista). Já už sice aktuální verzi se Send mám, ale vždycky když to odkliknu, tak mi appka spadne :-D
stewen11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 21. 12. 2019 23:21

Kde se dá vlastně zjistit MCC kód jednotlivých realizovaných plateb? V detailech plateb ani na výpisech to nevidím.

Jinak cvičně jsem provedl několik Curve Send plateb a proběhly bez problému, androidí appka mi nijak nepadá.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 12. 2019 23:27

Prakticky by to bylo dobré hlavně pro kartu RB Mall.cz, ale skoro jistě to fungovat nebude.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 12. 2019 23:37

Hodně lidí tu připodobňuje novou službu Curve Send k Paysendu. Ale ono fakt nemají nic společného, minimálně ve dvou klíčových věcech:
1) šířka využití:
U Curve Send lze posílat jen jinému uživateli Curve (kterého to rozpozná dle čísla mobilu z registrace, z telefonního seznamu mobilu to rozpozná klienty Curve a vytřídí je to, podobně to dělá i Revolut). Příjemce (klient Curve) si pak vybere v Curve appce v rámci přijetí zaslané platby některou svou kartu, na kterou to chce přijmout, a to z těch, co v app už má. Tedy Curve Send nelze využít na jakoukoliv kartu, třeba i jinou svou jako u Paysend, ale jen na kartu jiného uživatele Curve (ano pravda, může to být klidně člen rodiny).
2) technologie a čas provedení platby:
Paysend využíval službu MasterCard Moneysend, kdy na účet karty příjemce se v řadě bank touto technologií připisovalo hned (třeba Air bank, UCB, Equa), u jiných za 1-3 dny (ČSOB, RB...) a na některé karty nebyla tato technologie funkční a platba byla vždy zamítnuta (třeba Hello bank). Curve send funguje jinak, v podstatě Curve využívá na přijímací straně technologii stávající funkce Gbit. Neboli na kartu to nevrací službou MC Moneysend, ale jako karetní refund (operace v bankovnictví označená zpravidla jako karetní vratka, vrácená platba kartou). A toto trvá vždy minimálně ten den až tři dny, kdo využívá Gbit, tak ví. Tedy není to u Curve Send služby tak rychlé, jako u Paysend (ověřeno, má páteční testovací Curve platba na Equa kartu mamky není v Equa hned jako u Paysend, bude to až někdy po neděli). Na druhou stranu by to u Curve Send služby mělo fungovat u všech bank (když jde o vratku neboli inverzní/vrácenou platbu kartou a ne MC Moneysend, která nemusí u všech bank fungovat). Tedy třeba i na karty Hello bank, které MC Moneysend neumějí, by to mohlo fungovat. Otázkou je, jak se banky budou tvářit časem na větší takovéto karetní vratky z Curve, když jim nebude předcházet žádná odchozí platba kartou danému obchodníkovi (Curve), která by byla vrácená.
---
stewen11 píše:Já už sice aktuální verzi se Send mám, ale vždycky když to odkliknu, tak mi appka spadne :-D

Pokud máš Android, tak jdi v mobilu do Nastavení-Správa aplikací-najdi Curve-u ní Oprávnění aplikací (přesné jméno položky menu záleží na výrobci mobilu a jeho pripadné UI nadstavbě nad Androidem, ale jistě to najdeš). Nejspíš nemáš povolený přístup aplikace Curve ke kontaktům v mobilu. Aspoň toto je typická chyba i dle FAQ v Curve (protože původní app toto oprávnění nepotřebovala). Právě z kontaktů telefonního seznamu Curve čerpá čísla a hledá je mezi jinými uživateli Curve, aby šlo vybrat, komu poslat. Nebo zkus reinstalaci či jen vymazání dat aplikace Curve.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 12. 2019 00:18

Otestuje prosím někdo, jestli RB (KK Mall, Billa) dá za Curve Send bonusy nebo bude je lepší v lednu zrušit.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 22. 12. 2019 00:37

minarjo: zase fabuluješ Curve Send lze zaslat i mimo držitele Curve, stačí zadat telefon a příjemci dorazí payment link, kde buď zadá číslo účtu anebo vyfotí libovolnou kartu, na kterou pak platba dorazí.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 01:04

Skutečně to už takto rozšířili a má to tak být trvale? Mně to tedy při pokusu zaslat někomu kdo nemá Curve nabízelo zaslání pozvánky do Curve danému uživateli, evidentně to stále ladí. No tím lépe, ale ostatní body srovnání s Paysend platí (jiná technologie a tím i rychlost). A časem asi bude ze strany Curve i nějaké FUP omezení na tyto transakce, které by právě upravilo i tu šířku (míru) využití, nebo ne?
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 12. 2019 01:15

Milos píše:posíláno s MCC 8999


stewen11 píše:Je to kód 6540


Ty kódy hádáte, nebo to máte odkud? Curve uvádí MCC 4829

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... statement-

What will money sent through Curve look like on my underlying card statement?
You will see ‘CRV*’ followed by the recipient’s name. Your bank will see an e-commerce transaction coming from a merchant called Curve with the MCC 4829 (Merchant Category Code - Money Transfers).
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 01:18

V případě kreditek od RB, které mají Curve, Twisto atd. od konce listopadu ve výluce, nejspíš vůbec nebude při využití Curve Send na MCC záležet. Tam už tyto výluky budou algoritmy RB filtrovat bez ohledu na MCC (protože Curve předává různé MCC dle původního obchodu), tedy téměř jistě filtrace přímo z textu popisu transakce (texty obsahující Crv*xxx a Twisto bez odměn).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 12. 2019 01:40

hopo.hopo píše:
Milos píše:posíláno s MCC 8999


stewen11 píše:Je to kód 6540


Ty kódy hádáte, nebo to máte odkud? Curve uvádí MCC 4829

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... statement-

What will money sent through Curve look like on my underlying card statement?
You will see ‘CRV*’ followed by the recipient’s name. Your bank will see an e-commerce transaction coming from a merchant called Curve with the MCC 4829 (Merchant Category Code - Money Transfers).Ještě před 3 dny byl přesně v tomhle odkaze právě kód 8999, čili to změnili.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků