Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 12. 2019 23:18

Otestuje prosím někdo, jestli RB (KK Mall, Billa) dá za Curve Send bonusy nebo bude je lepší v lednu zrušit.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 21. 12. 2019 23:37

minarjo: zase fabuluješ Curve Send lze zaslat i mimo držitele Curve, stačí zadat telefon a příjemci dorazí payment link, kde buď zadá číslo účtu anebo vyfotí libovolnou kartu, na kterou pak platba dorazí.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 00:04

Skutečně to už takto rozšířili a má to tak být trvale? Mně to tedy při pokusu zaslat někomu kdo nemá Curve nabízelo zaslání pozvánky do Curve danému uživateli, evidentně to stále ladí. No tím lépe, ale ostatní body srovnání s Paysend platí (jiná technologie a tím i rychlost). A časem asi bude ze strany Curve i nějaké FUP omezení na tyto transakce, které by právě upravilo i tu šířku (míru) využití, nebo ne?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 12. 2019 00:15

Milos píše:posíláno s MCC 8999


stewen11 píše:Je to kód 6540


Ty kódy hádáte, nebo to máte odkud? Curve uvádí MCC 4829

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... statement-

What will money sent through Curve look like on my underlying card statement?
You will see ‘CRV*’ followed by the recipient’s name. Your bank will see an e-commerce transaction coming from a merchant called Curve with the MCC 4829 (Merchant Category Code - Money Transfers).
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 00:18

V případě kreditek od RB, které mají Curve, Twisto atd. od konce listopadu ve výluce, nejspíš vůbec nebude při využití Curve Send na MCC záležet. Tam už tyto výluky budou algoritmy RB filtrovat bez ohledu na MCC (protože Curve předává různé MCC dle původního obchodu), tedy téměř jistě filtrace přímo z textu popisu transakce (texty obsahující Crv*xxx a Twisto bez odměn).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 12. 2019 00:40

hopo.hopo píše:
Milos píše:posíláno s MCC 8999


stewen11 píše:Je to kód 6540


Ty kódy hádáte, nebo to máte odkud? Curve uvádí MCC 4829

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... statement-

What will money sent through Curve look like on my underlying card statement?
You will see ‘CRV*’ followed by the recipient’s name. Your bank will see an e-commerce transaction coming from a merchant called Curve with the MCC 4829 (Merchant Category Code - Money Transfers).



Ještě před 3 dny byl přesně v tomhle odkaze právě kód 8999, čili to změnili.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 12. 2019 01:39

FUP byl alespoň v testovacím režimu 500 GBP denně, v CZK mě to pustilo na 14920.
V ostrém režimu (od včera) jsem to nezkoušel.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 22. 12. 2019 09:12

Každopádně nejnižší částka už není 31 Kč, ale jde i 1 Kč, posílá to pouze celé koruny, haléře ne.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 22. 12. 2019 10:42

Já jsem dnes chtěl poslat 1 000 Kč přes Curve send uživateli, který Curve nemá, peníze mám stržené z kreditky (nezaúčtováno), ale dotyčnému vůbec nedorazila sms zpráva s tím linkem. Link se sice zobrazí přímo v transakcích po kliknutí na samotnou transakci, ale vážně by mě zajímalo, zda ta sms vůbec míní dorazit..
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 22. 12. 2019 11:06

Otázka je, kdo tu SMS odesílá? Ty nebo Curve? Byla správně vyplněna předvolba státu? To je docela risk, když člověk vyplní nesprávné tel.č., peníze si převezme někdo jiný. Dá se to po odeslání SMS ještě stornovat?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 22. 12. 2019 11:55

Tak jsem zkusil poslat peníze své manželce, která Curve nemá.
Po zadání jejího tel.č. se vygeneroval odkaz, který jsem poslal na její mail.
Ona pak po kliknutí na odkaz musela zadat znovu své tlf.č., na který ji přišel ověřovací kód.
Po zadání se objevila možnost zadat číslo karty včetně expirace a CVV.
Nicméně po zadání jejích karetních údajů se zobrazila zpráva "jejda, něco se pokazilo" a peníze nebyly přijaty.
Co Teď ?
Z mé podkladové karty se peníze strhly.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 22. 12. 2019 12:59

vrati se ti ... testoval jsem to same :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 14:23

Také jsem to testoval, odeslání někomu kdo nemá Curve není nyní funkční, po zadání čísla karty příjemcem je z toho vždy jen chyba. Odesílatel si může v menu Send-pak ikona zvonečku vlevo nahoře, tu zaslanou platbu najít a dát tam zrušení linku, blokace na kartě se tím uvolní a není třeba čekat na časové vypršení platnosti linku.
Jinak SMS příjemci Curve sama fakt nezasílá hned po vytvoření platby, předání linku je na odesílateli (zda to předá emailem, přes Messenger.. ). Autorizace skrz SMS je až na příjemci po otevření toho linku na webu (po volbě Jiná banka, než ty přednastavené zahraniční). No ale pak tedy po vyzvání k zadání čísla karty to skončí chybou, to potvrzuji s několika pokusů s několika kartami pro příjem...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 12. 2019 21:42

minarjo píše:V případě kreditek od RB, které mají Curve, Twisto atd. od konce listopadu ve výluce, nejspíš vůbec nebude při využití Curve Send na MCC záležet. Tam už tyto výluky budou algoritmy RB filtrovat bez ohledu na MCC (protože Curve předává různé MCC dle původního obchodu), tedy téměř jistě filtrace přímo z textu popisu transakce (texty obsahující Crv*xxx a Twisto bez odměn).


Díky, ale jistý jsi nejsi, takže to možná půjde. To jsem rád, že je naděje, že to půjde.:-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 22. 12. 2019 22:21

RB za platby Curve Send určitě bonus připisovat nebude, jelikož v identifikaci každé takové platby figuruje "Crv*Jméno Příjmení" a všechny Curve platby jsou od konce listopadu ve výlukách.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků