Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 30. 12. 2019 09:24

Spořící účet jsem před 5 lety zrušil, ale vůbec netuším, jestli nyní po online založení budu spadat pod tu akci 1.7% na rok. Nějak mi v těch podmínkách chybí definice "nový klient".
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 30. 12. 2019 09:45

Ano, budeš mít 1,7%
Proklikej se k dokumentu "Pdrobná pravidla akce", tam to je definováno.
Ninaa
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod drummond 30. 12. 2019 10:15

Mám peníze jak v Monetě, tak ve Wustenrot. Problém je, že jejich součet je vyšší než ekvivalent 100.000 eur. Vzniká nákupem Wustenrotu ze strany Monety problem s pojištěním vkladů do výše 100.000 eur ve smyslu, že je to jeden subjekt tudíž je pojištěn jen ekvivalent 100.000 eur všech vkladů u tohoto subjektu (tj. Monety i Wustenrot)? Nebo je to pořád 100.000 eur všech vkladů u Monety a 100.000 eur u Wustenrotu. Netušíte někdo, jak to je? Díky.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 30. 12. 2019 10:24

Zatim plati pojisteni vkladu jak moneta a wurst zvlast. Oba dva z kazde korunky davaji na garancni system nezavisle na sobe, lec je treba byt v pozoru.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __Pavel 30. 12. 2019 10:33

Ninaa píše:Ano, budeš mít 1,7%
Proklikej se k dokumentu "Pdrobná pravidla akce", tam to je definováno.

Kluci dík, ale já tam vidím jenom "Ke dni předcházejícímu počátečnímu dni akce neměl uzavřenu Smlouvu o spořicím účtu s Wüstenrot hypoteční bankou a.s." a to podle mého může být jak 7.7.2019, tak i třeba 7.7.2014, kdy jsem ještě spořící účet měl.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 12. 2019 10:34

No, máš pravdu, že tam chybí "bezprostředně", ale myslím, že to myslí tak, jako by tam toto slovo bylo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod drummond 30. 12. 2019 11:21

evelista píše:Zatim plati pojisteni vkladu jak moneta a wurst zvlast. Oba dva z kazde korunky davaji na garancni system nezavisle na sobe, lec je treba byt v pozoru.


Diky. Kde se dá tohle zjistit?
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 12. 2019 11:44

Logicky dokud ty dvě banky budou existovat každá samostatně, tak jsou vklady v nich také pojištěny samostatně. Jinak informace hledat na webu bank a garančního systému - https://www.garancnisystem.cz/kde-je-pojisteno/#text.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 30. 12. 2019 15:03

__Pavel:
Já jsem na tom stejně - měla jsem u W spořák, a zrušila ho cca před 5lety, tak uvidíme.
Taky jsem to pochopila tak, že můj několik let ukončený ex vztah(spořák) do toho nepatří a že jsem tedy pro ně v tento okamžik "nový klient".
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 12. 2019 22:08

Jsem NEW klioš a v létě budu asimilován 5z9 8-P na 12M s 1.7% garancí až do 1.5M (ale kdo by tam nechal povalovat se opravdu tolik prostředků, když můžou jít do fachy jinam? Ale příležitost na cestě to je. Tak proč ji nevyužít?)
I WISH YOU A HAPPY NEW YEAR o<:) = o<:) = o<:)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 30. 12. 2019 23:12

pokud mas takovy balik tak s pulrocni akci na neomezeny vklad bych neotalel s 1,7%

zakladate online nebo jdete na pobočku pokud můžete? Ja jdu na pobočku a asi me zavane nostalgie z devadesátek.
PS: koukal jsem na cenik a od r14 zadna změna + vse free. Ovlada se to podobne jako ing tj. nastaveny transakcni ucty.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 31. 12. 2019 10:41

...na 12Měsíců s limitem do 1.5mil, ale využiju jen spodní část. Někdo jiný třeba více.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 1. 2020 14:57

tak jsem nakonec taky založil za 1,7%
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 2. 1. 2020 18:35

:/ na shopu při zakladani taky potrebují dva doklady pro zalozeni sporaku, stejne jak na netu.

aktualizace 3.1
jak je casovy limit podani prikazu pro D+X (a kolik je vlastne X) u wurstu.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků