Okamžitá platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 11. 12. 2019 17:51

DrumSession píše:Equa zatím ne, ale plánuje během 1Q. Fio mi řekli, že na tom pracují, ale bez termínu. Resp. kdo zadá pokyn do 12h, tak odpoledne by měl mít czk v jiné (rozumné) bance.

Tak EQUA taky slibovala spustit okamžité platby ve třetím čtvrtletí letošního roku https://www.equabank.cz/n/equa-bank-chy ... cni-kanaly.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 11. 12. 2019 19:10

ROlda78 píše:
evelista píše:CS a MONETA, nadherna kombinace.
to je ironie, nebo zrovna sarkasmus?! :-D

od roku 2008 jsem byl snad ve všech cz bankach a ted proste jedu tuto kombinaci, dulezite je pro me vklad a pokud jsi nekdy vkladal na creditas bance ve 12 00 poznáš ze to nechces zazit, takze creditas pro me pada.

od r 13 jedu vkladomaty
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 12. 2019 01:11

minarjo píše:Jak myslíš to (rozumné) bance? Na bance příjemce přeci nezáleží, ta musí platbu ze zákona připsat hned, jak ji obdrží z Certisu. Takže pokud Fio posílá D+0 do 12h, tak to tak musí přijít do všech českých bank bez rozdílu, jinak by porušily zákon (den "zdržet" z důvodu dávkového odesílání mohou ze zákona jen odchozí platbu, příchozí nikoliv).

Nezkusíš si to vyzkoušet na vlastní již vyzkoušený vl. účet? Nevyzkoušené, nepoznané, hlavně když dost spěcháš...

Nemají v Creditas ve 12:00 "wodchod na woběd"? Creditas mě nepotěšila, jak se jako banka uvedla. Nejprve nabrat klienty (nalákat na % na s.ú.), a pak zaříznout změnou podmínek :pozor A to už nebyly akceptovatelné porodní ani provozní bolístky.
Hlavní (ale trochu pomalý) účet mám ve FIO - perfektně přehledné IB. Ale nespěchám na převody (1D nebo 1/2D je OK). I když okamžité platby by byly fajn. Pak potřebuji nějaký účet na operativní platby nebo KK-Mall a ještě rozumně úročený s.ú., což FIO nemá (a nikdy nemělo), takže finance posílám kamkoli jinam. Nejprve to byla AirB (% garance TOP3, +úročený i b.ú.) a aktuálně mi vyhovuje MMB (s.ú. stále 2%). Hlavně účet bez nějakých volovin jako je povinné posílání financí nebo jiných povinností.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 12. 2019 09:32

ČP včera večer zaplaceno složenkou, připsáno dnes po 13h z ČSOB => MMB. Nice!

Jinak FIO plánuje OkPl na přelomu roku, nice, doufejme, že bude zdarma.
https://www.penize.cz/bezne-ucty/411593 ... kym-urokem
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 18. 12. 2019 22:51

Moneta smart banking i IB mi nedovolilo zaslat okamžitou platbu. Nejbližší termín byl zítra klasickým převodem.

CHYBA: Datum splatnosti - zadejte pozdější datum, požadavek již nemůže být v tento den zpracován

Takto si okamžité platby nepředstavuju...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 19. 12. 2019 03:53

Z BÚ nebo SÚ?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 19. 12. 2019 08:18

Zkoušel jsem oboje, jak z telefonu, tak i z IB a nic. Teď ráno tam ta možnost zase je a historicky jsem už z Moneta odeslal x okamžitých plateb. Asi výpadek, ale byl bych rád, kdyby na to bylo spolehnutí.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 12. 2019 13:09

Pozn. Ačkoliv FIO nemá okamžité platby tak připisuje:
Finance odeslané z MMB (z IB i tlf.) do 12h dorazily do FIO oboje ve 13:00 h.
Finance odeslané z tlf.(automaticky okamžitá platba) i ve 12:15h přišly také ve 13:00 h.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 19. 12. 2019 14:44

@DrumSession
FIO uz prijima okamzite platby od vcerejska, tedy od 18.12.
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... platby.pdf

Odesilani okamzitych plateb bude o neco pozdeji (zacatkem ledna 2020), viz. vlakno FIO ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 1. 1. 2020 09:39

Dnes okolo 1h ráno mi nešlo zadat okamžitou platbu ze žádné banky, které ji podporují (když mi nešel převod z Monety do RB, tak jsem zkusil i ostatní banky).

Nevím, čím je to způsobeno, ale možná byl nějaký problém u ČNB. Dnes ráno vše fungovalo. Asi mě to nezpůsobilo žádnou škodu, spíš mě mrzí, že je definováno 24×7 i o svátcích a není hlášen žádný výpadek.

Zpozoroval někdo z vás také problémy? Zajímá mě čím je nemožnost okamžitých plateb způsobeno, ale to se s jistotou asi nedozvím.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 1. 2020 10:09

Já někdy v 1:30 provedl okamžité převody ze spořícího účtu Monety do Creditas, pro jistotu na tři platby a vše OK.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 1. 1. 2020 11:40

Z Creditas do Monety okamžité platby nefungují.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 1. 2020 11:44

Včera (silvestr) se Creditasní "kocour" činil a poslal mně v 19:59 tuto SMS: "Vážený kliente, jménem banky Creditas se Vám omlouvám za technické problémy při zpracování okamžité platby. Prosím o případné nové zadání. Děkuji. Banka Creditas".
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 1. 2020 12:33

Mě to poslali taky načež se platba uvolnila ze zadaných plateb. Mam vypozorováno, že okamžité platby mezi půlnocí a jednou ráno nefungují ihned nikdy, minimálně z Creditas.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 11. 1. 2020 01:40

Nástup nových DeFi a nových FinTech přichází, kdo z bank zachytí trend a kdo bude stát opodál, to je velká otázka a vlastně i výzva. Alespoň to chce sledovat konkurenci (a být jen krok pozadu). Některé připravují OkP, ale některé mlčí...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků