Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 3. 1. 2020 16:08

tatoch píše:já albert 8% nad 500,- :-)


Tys asi vyhrál jackpot. :-)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 3. 1. 2020 20:05

No tak to já mám od UCB 10 %, max 1000 Kč. Ale nenakupuju tam.:/
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 1. 2020 22:28

Teď je otázka, zda se ty procenta budou počítat i z cashbacku, protože mně UCB vracela do 31.12. i z toho (akce 100. - CB z nákupu nad 1000kc)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Heavy71 3. 1. 2020 22:32

VVNP píše:No tak to já mám od UCB 10 %, max 1000 Kč. Ale nenakupuju tam.:/

Právě proto ti nabízí 10%. Kdybys tam nakupoval, tak ti dají max. ty 2%
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 07:27

Asi ani nejde o nákup, ale o aktivaci. Já akci jen aktivoval a nevyužil (využil jsem jen první dvě někdy v létě) a nabídka se stále snižuje - nyní 2 % nad 500,-, což si můžou nechat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 1. 2020 09:23

Taky mi postupně odměnu snižovali, až jsem skončil na 2% nad 500,- a uložil AB k ledu. Ale pokud by s tím šlo vyběhnout přes CB? Tak proč ne? -:)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 10:32

U Air bank určitě CB bude z částky pro odměnu odečten, tuto funkci už v Air implementovali před pár měsíci, kdy byla ta kauza poměrně dost výběrů s CB, kdy i již vyplacené odměny zpětně blokovali a další měsíc odečítali (a to s přesností na 10 haléřů odečetli fakt přesně částky CB, nechali jen za nákupní část, zažil to zde z fóra Patrik, já i mnozí další). Zde u Air tedy šance není, ta odměna bude jen z útraty po odečtení CB (pochybuji, že by tu funkci filtrace CB jejich systém opět "zapomněl").
U UCB určitá šance s CB je, tam paušální filtraci zatím nemají (ověřeno v prosinci, odměna 200 Kč za první půlku prosince před Silvestrem v pohodě dorazila). Ale nesmí to být moc okaté, jinak to dle zkušenosti nejen mé pak odečítají z odměn ručně před uzávěrkou pro výplatu těm, co odměny mají vyšší. Tedy odměny s CB v souhrnné výši řekněme do 300Kč za měsíc (dle některých i 500 Kč, tu hranici od kdy kontrolují/filtrují znají asi jen a pouze ti, co to v UCB mají na starosti, navíc odměny se vyhodnocují a vyplácí v UCB vždy po polovinách měsíce) v minulosti většinou prošly, u větší odměny už roste riziko ruční filtrace veškerých Albert transakcí dle hesla "kdo chce moc, nemá nic".
Naposledy upravil minarjo dne 4. 1. 2020 10:50, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 10:48

U Alberta se dá koupit dárková karta s kreditem a ten utrácet postupně za menší nákupy. A možná s ní jde platit i na Albert čerpacích stanicích..
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 11:16

Jo? To je nějaká novinka, zatím tam měli jen papírové poukázky. Každopádně, za 2% to nestojí. Díky za info.

-- 4. 1. 2020 11:32 --

Koukám, že v UCB mám 5% nad 300,-, což by šlo, jen musím najít tu kartu (pokud je vůbec aktivní). Mmch, je tam taky Decathlon 3% přes odkaz. Už jste někdo něco "přes odkaz" použil? Je nutno platit kartou UCB/AirB? (Předpokládám, že jo, ale je to tak zvláštně napsané …)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 11:40

To "přes odkaz" je v podstatě technicky stejné jako u cashback portálů typu Tipli.cz, Plnapenezenka.cz či Ziskejte.cz, ostatně i Twisto pro cashback odměny využívá tuto technologii (zajištěnou pro ně cashback portálem Tipli). Tedy předávání reference od portálu k prodejci přes affiliate provizní systém (technicky přes odkaz nebo přes cookies). To že navíc při tomto cashbacku z Air/UCB kontrolují dané banky kromě nákupu provizním linkem i použitou kartu je myslím celkem logické, protože jakákoliv odměna připsaná v Air i UCB je vždy evidována vůči konkrétní platbě jejich kartou v rámci procesu zaúčtování platby (potvrzení odměny až po zaúčtování), bez platby kartou vůči danému eshopu by to tedy velmi pravděpodobně nešlo. Přiznávám ale, že odzkoušeno s Air/UCB nemám, protože na cashbacky využívám portál ziskejte.cz, který má procentní odměny u většiny eshopů inzerujících skrz cashback portály z těch výše jmenovaných nejvyšší (i když samosebou ne všechny eshopy spolupracují se všemi cashback portály, ale to už je jiné téma).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 1. 2020 13:33

minarjo píše:U Air bank určitě CB bude z částky pro odměnu odečten...

jj, máš pravdu, jak jsi to napsal, tak jsem vzpomněl, že už s CB u AB někdo zápasil...
suram píše:U Alberta se dá koupit dárková karta s kreditem a ten utrácet postupně za menší nákupy. A možná s ní jde platit i na Albert čerpacích stanicích..

Někdo to tady už psal, že papírové poukázky chtějí časem zrušit a přejít na dárkové karty. A také ten dotyčný sdělil, že s nimi již nepůjde platit PHM, bohužel..
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 16:47

Z podmínek: "Dárkovou kartu lze využít k úhradě jakéhokoliv zboží na kterékoliv pokladně (mimo samoobslužných pokladen) v prodejnách Albert v České republice. ...
Dárkové karty nelze uplatnit na čerpacích stanicích Albert."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 16:49

Škoda.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 7. 1. 2020 10:21

HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 1. 2020 10:25

S tím ale není Air rozhodně první, má to třeba už mBank, stačí aktivovat v appce mKlíč (a funguje to pak i pro online platby jejich kreditkami). Ono v Air psali, že už to mají připravené déle, nechtěli ale online nakupující klienty novinkou mást kolem vánočních nákupů, proto spuštění až teď.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků