Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 1. 2020 15:45

Když procházím zprávy v IB, 12. 7. došla zpráva o navýšení základního úroku 0,5 % pro stávající klienty o 0,7 % s garancí na 12 měsíců od prvního přívkladu do ukončení akce. 27. 12. zpráva o navýšení fixace na 3 měsíce na 0,8 %.
Dotazy: Akce s 0,7 %, viz výše, ještě běží nebo již skončila?
Pokud ne (od 12. 7. jsem nic nepřivkládal) měl bych úrok s fixací na 3 měsíce 0,5 + 0,7 + 0,8 %, tedy 2 % do 1,5 M?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 4. 1. 2020 16:56

zatim me teda moc nepresvedcili, 27.12. jsem pozadal o zalozeni uctu, prisla jen prvni smlouva, s tim ze se ozvou a prd ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod servpack 4. 1. 2020 17:22

Zakládal jsem rovněž 27.12. online, 2.1. mi od nich přišel dopis s číslem účtu a přihlašovacím ID do IB.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 19:23

To já zakládal už 23.12. večer a zatím jsem na tom jako @treborit :(, tedy nepřišlo nic kromě automatického emailu s úvodní smlouvou bez čísla účtu a s info o přijetí online žádosti zaslaného hned po jejím odeslání. Mají toho asi na přelomu roku moc, navíc dovolené bankéřů a tak... Asi to chce trpělivost
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Kubika1 4. 1. 2020 21:43

Za mě super rychlost. Zakládal jsem v pondělí 30.1. a ještě ten den mi poslali dopis s údaji do IB. A jelikož byly svátky tak dopis přišel v pátek. Ještě v pátek jsem si IB zprovoznil. Vše šlo rychle a hladce...
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maeth_u 4. 1. 2020 21:58

Já zakládal v pondělí 30.12., čekal jsem ještě nějaký email s přístupy a nic, a druhý den na Silvestra v poště dopis. Jsem ani nevěděl, že to Česká pošta dokáže tak rychle doručit. :-)
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 23:12

To je divné že všichni píšete o dopisu, čekal jsem z pokynů v auto emailu po vyplnění založení, že vše přijde mailem, takto postaru dopisem, no fuj :). Na mě tedy nějak zapomněli, když bylo založeno v předvečer Štědrého dne a nic. Snad máme jen v Praze teď kolem zlomu roku přetíženou poštu a dojde to po neděli.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 1. 2020 10:21

Zakládala jsem 29.12.19 odpoledne, dopis s č.účtu a s klientským č. nutným pro aktivaci IB, datovaný 30.12.19 jsem našla ve schránce 2.1.20 (adresa v Praze).
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 1. 2020 10:55

MirekM. píše:Když procházím zprávy v IB, 12. 7. došla zpráva o navýšení základního úroku 0,5 % pro stávající klienty o 0,7 % s garancí na 12 měsíců od prvního přívkladu do ukončení akce. 27. 12. zpráva o navýšení fixace na 3 měsíce na 0,8 %.
Dotazy: Akce s 0,7 %, viz výše, ještě běží nebo již skončila?
Pokud ne (od 12. 7. jsem nic nepřivkládal) měl bych úrok s fixací na 3 měsíce 0,5 + 0,7 + 0,8 %, tedy 2 % do 1,5 M?

Ve zprávě v IB z 12. 7. je uveden text: "Wüstenrot hypoteční banka a.s. si vyhrazuje právo tuto akci kdykoliv ukončit nebo změnit její podmínky. O této skutečnosti bude klienty informovat minimálně 10 pracovních dní před termínem ukončení či změny akce prostřednictvím zprávy na internetových stránkách banky http://www.wuestenrot.cz. Tato pravidla jsou zveřejněna na http://www.wuestenrot.cz ke dni 10. 7. 2019 a jsou platná od 8. 7. 2019 do odvolání.".
V archivu dokumentů v bance je ale text poslední věty upraven na: "Tato pravidla jsou zveřejněna na http://www.wuestenrot.cz ke dni 10. 7. 2019 a jsou platná od 8. 7. 2019 do 31. 12. 2019.".
Na webu banky ani v IB jsem ale žádnou zprávu o ukončení akce minimálně 10 pracovních dnů před termínem ukončení akce (31. 12. 2019) nenašel! :-(
Tedy pěkná kulišárna od banky, aby si stávající klienti náhodou těsně před koncem akce 0,7 % na 12 měsíců od prvního přívkladu nezrealizovali přívklad a neměli souběh věrnostních akcí 0,7 % na 12 měsíců + za fixaci na 3 měsíce dalších 0,8 %, tedy se základním úrokem 0,5 % celkem 2 %.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 1. 2020 11:52

Včera založeno, tak uvidíme. Tipuji, že 1,7% bude asi roční top nabídka SÚ, možná v druhé polovině roku budou někde 2%
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 1. 2020 13:46

Baňky se dělí na a) ty slušné, co jednají férově a jde jim i o dobré jméno a b) na ty ostatní. W je předpokládám a)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2020 14:12

Jestli jsem správně slyšel, tak W je už koupená Monetou, takže jednoznačně b).

Kromě toho spořicí účet A, B, C, D, E... a po fixaci na rok vzápětí snížení bankou základního úroku jsou taky postupy, které mají k férovým daleko.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 1. 2020 14:16

Kdyby jen do E, já si 23.12. večer zřizoval (dle auto emailu, co přišel) spořicí účet označený už písmenem H :D. No a fakt, že mnohým odsud přišel dopis k aktivaci za den či dva a mě stále nic, to také serióznosti Wustenrot moc nepřidává, mají tam po příchodu do práce po Vánocích v tom asi pěkný bordel :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 5. 1. 2020 14:56

Jestli to nebude spíš Česká pošta. Už nějakou dobu posílám dopisy do Prahy z měst mimo Prahu, protože tam dorazí rychleji než přímo z Prahy. Já jsem si zakládal spořící účet u Wüstenrot v polovině prosince a dopis dorazil do dvou dní...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 5. 1. 2020 21:36

pro ostatní co v tom nejedeme:

u Wecka nemá cenu chodit na pobočky, protože udelaji to ze:
otevřou stejny stranky jaky kdyby jste si to sami nalikali doma, pote to stejnak jde na potvrzeni na callcentrum na Kavci Hory, kde to zchecknou a pote vam posilaji domu dopis s loginem do bankovnictvi, do te doby Vam nereknou do telefonu ani číslo vašeho uctu.

Takze to ze pujdete a budete chtit vse co nejrychleji přes pobočku vůbec zadneho zrychleni nedocite.

+od 1.1.2020 jsou třeba ty dva doklady, jak doma na netu, tak samozrejme na pobočce (viz radky nad timto textem)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků