mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Matlal 4. 1. 2020 12:49

minarjo píše:@Pajkyt a ostatní netrpěliví:
Odměna se vyplácí až do Vánoc, čekej jí nejdřív 10 dní od založení. Já první dostal 4.12. (založeno hned první den akce, tuším 27.11.), ale za založení jen o den později odměna došla až 9.12. Zkrátka nestíhají, velmi mnoho lidí to oslovilo. A že hranice 5000 padla je také možné.

Jinak i mamka v mobilní aplikaci měla v těch úvodních kruzích jen nabídku sjednání, na zůstatek se to samo opravilo cca za 3-5 dní od plné aktivace. Odchozí platby ale nemůže zadávat doteď, ani v tom není sama :).

Ja v tom kruhu v aplikaci nevidim zustatek ani mesic od aktivace a manzelka uz to ma nekolik mesicu. Da se to nejak upravit ručně?
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 1. 2020 12:53

Jedině reklamovat a reklamovat, moje mamka sice zůstatek v kruhu už má, ale odchozí tuzemské platby ani teď několik týdnů od sjednání nefungují stále (a první emailová reklamace před Vánoci je stále bez odezvy). Proto jsme bonus za sjednání+úvodní aktivační platbu převedli z mBank pryč v eurech přes SEPA platbu, ta paradoxně narozdíl od domácí platby funkční je.
Jo a ještě doporučuji v mobilní appce v menu z levého horního rohu otevřít Nastavení-Moje výdaje a tam vypnout Zobrazovat stav výdajů. Tím zmizí úvodní z mého pohledu zbytečný kruh s výdaji dle historie účtu, trvalých příkazů atd, výchozím kruhem po přihlášení je pak ten zelený se zůstatkem mKonta (ale až tehdy, co to mBank dá všem do pořádku)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 1. 2020 20:11

HODNOCENÍ IB mBank

zhruba asi něco jako => :grr: :-[ :hm :D :love:
vpravo nahoře vedle ozubeného kolečka lze ohodnoti IB pomocí smajlíků. Nice! :tleskani 8-D
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satinst 4. 1. 2020 20:37

Zdravím. Hele nějak v říjnu mBank oznámila akcí, že každý měsíc rozdá teď nevím už kolik peněz po 20tis klientům, kteří si v daném měsící začnou spořit na nějaký cíl díky mspoření. Máme konec roku, a nějak jsem nikde nezaregistroval, zda tato akce vůbec proběhla, zda někdo vyhrál, nebo co a jak...Nebo jsem někde něco propásl?
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 4. 1. 2020 20:41

Clověk si ani nemůže být jist, jestli byl do soutěže zařazen nebo ne. Nikomu nic neřeknou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 4. 1. 2020 23:55

pro ty z vas, kterym zalozila Mbank ucet blbe a odmenu neslo prevest, tak pres mobilni App to proslo ... takze zkuste ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 1. 2020 00:20

@treborit, když ono tu chybu založení mBank má každý nejspíš trochu jinou, jejich systém je tak "dokonalý", že každému se při tom jejich prosincovém návalu zakládání nových účtů kvůli odměně tam správně neaktivovalo něco jiného. Mamce se nejdřív ani nezobrazoval zůstatek, ani nešlo zadat odchozí platby. To první se po týdnu samo opravilo. Teď platí už "jen" to druhé, ale v obou kanálech, IB i SB, tedy tvé řešení může fungovat jen u někoho. U mamky, jak už jsem psal, nakonec šlo peníze dostat jako SEPA platbu v eur přes SB, jinak ne (a to trvá, stále tuzemské platby nejdou).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 5. 1. 2020 00:33

Mě vše funguje, ale v tom zeleném kruhu po přihlášení do mobilního bankovnictví mi to pořád píše, ať si tam přidám nebo založím běžný účet. :) Neřeším... jako hlavní účet to používat nechci. Ponechám si to zatím kvůli slušné kartě visa do zahraničí.

Zatím tedy ale amatéři. Ještě se jim povedlo mi načíst bonus 1200 dvakrát a pak tu druhou odměnu stornovali. Mno alespoň mi poslali zprávu s omluvou.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tulum 5. 1. 2020 01:32

poradí prosím někdo, jestli se dají z karty mSvět vybrat v českých bankomatech dolary/eura ze ten dobrý kurz jak realizují při platbách kartou či výběru z bankomatu v zahraničí?
tulum
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 1. 2020 02:53

Cash EUR/$ lze vybrat v bankomatech Euronet, ale ne všude jen na turisticky exponovaných místech. Kurz asi ano, ale provozovatel https://www.euronetworldwide.com/ chce poplatek tuším že kolem 500 CZK, takže se to celkově nevyplatí. To raději (i kurzově horší) směnárnu.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 1. 2020 10:45

Z bankomatů v ČR cizí měnu "přímo" nedostaneš (bankomaty sítě Euronet výběr v cizí měně umožní pouze přes DCC): viewtopic.php?f=316&t=1291697

Poměrně slušné kurzy pro směny nabízí svým klientům banka Creditas (nicméně až tak dobré jako na mKartě Svět nebudou) anebo 1 výběr v měsíci bez poplatku včetně cizí měny nabízí RB (u Prémiového účtu je i 1 příchozí zahraniční platba v ceně - kromě SEPA, které musí být za cenu místních plateb - účet by šel "dotovat" i Revolutem, můžou tam být ale poplatky korespondenčních bank, případně USD směnit u EasyChange - mají snad ještě účet u RB)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 5. 1. 2020 11:37

Chlapi, díky moc - musím uznat, že tohle fórum stále drží vysokou kvalitu.
Člověk potřebuje něco vědět a dostane vysoce fundovanou odpověď.
Apropos, ten EasyChange mě zaujal, ale co jsem nyní četl na jejich webovkách, tak se s nimi musí napřed uzavřít rámcová smlouva, proto přemýšlím, že buď skočím do centra Prahy do směnárny typu Exchange nebo vyberu dolary z bankomatu v Římě (přes mKartu Svět) na letišti, kde budeme čekat na další letadlo směr Asie.V naší cílové destinaci bude pak výběr z bankomatu již velice omezený, tak to potřebuji řešit tímto způsobem předem.
tulum
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 1. 2020 12:08

Pokud potřebuješ hotovost, budeš u devizovky muset řešit, jak tu hotovost získat (asi bys musel mít USD účet a z něho výběr zdarma, nebo tak něco). Já bych to řešil klasicky přes směnárnu. U EUR se mi osvědčila http://www.nekazanka-exchange.cz/, případně její sestry stejné sítě (Černá růže …). Co vím, tak Exchange není z hlediska kurzů moc konkurenceschopná. Když se jednalo o aspoň 1000 EUR, prakticky stejný kurz (o jednotky haléřů horší) mi na dotaz nabídli i jiné směnárny v centru. (V Římě, tj. zemi s EUR, půjdou vybrat dolary?)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2020 13:18

Než spoléhat na výběr USD v Itálii, tak už lepší se spolehnout na výběry v té Asii.

Jinak do Asie jezdím dost často, většinou jen pár set USD/EUR jako rezervu, všechno ostatní vybírám na místě. Někdo jezdí s hotovostí a mění na místě, to mi ale přijde horší jak z hlediska kurzu, tak bezpečnosti.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 5. 1. 2020 20:10

Asi záleží, kam jedeš. Já byl postupně v Indii, Bali, Kambodži, Vietnamu a Thajsku a nikde problém s výběrem nebyl. Do Thajska jsem už ani s hotovostí neletěl a vybral jsem hned po příletu na letišti. Měnit někde do dolarů a pak ještě do lokální měny se asi moc nevyplatí ani přes ten poplatek za výběr a hlavně je to opruz.
jir.vesely
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků