Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 1. 2020 21:01

Já zakládal už dávno a chtěli to taky.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 6. 1. 2020 11:41

Raifeisenbank opět blokuje vložení svých karet do Curve? Zkouším do Curve nahrát běžnou debetní kartu a opakovaně "neidentifikovatelný problém" (internetové platby u RB povoleny a vyzkoušeny platbou).
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 6. 1. 2020 14:51

Nevím, ale opakovaně jsem dneska kartou RB nezaplatil na internetu, takže bych to zkusil později, třeba je jen nějaký výpadek.

-- 6. 1. 2020 14:52 --

MirekM. píše:Pánové, to jste platili v Penny přímo Curve či Revolut kartou nebo těmito kartami mobilem přes G-pay? Od jaké částky je nutné zmáčknout F4 na terminálu?

Platím tak běžně a nikdy mě to nic mačkat nenutilo, ani PIN nezadávám. Vše zaúčtováno vždy v Kč. Ale naposledy jsem takto platil včera, tak bůhví, jak to bude dnes.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 1. 2020 16:00

k rychlosti CRV Send - v pátek 17:13 akceptováno příjemcem v jeho CRV app, dnes v pondělí v 12:19 připsáno v Creditas.
Posílal jsem z TW., otázka jak dlouho a v jakém objemu to budou tolerovat (pokud tedy je důvod, aby jim to vadilo). Zatím by to tedy šlo i jednotlivě přímo z dotyčných KK bez gbit.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 6. 1. 2020 16:07

Na Send nejde gbit, na to pozor.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 1. 2020 19:12

MirekM. píše:14. 12. jsem přes support (e-mail) reklamoval opětovné nepřipsání bodů za platbu v DM drogérii. Dodnes nejsou body připsány ani jsem na e-mail nedostal žádnou odpověď. :-(

Dnes jsem dostal konečně odpověď ze supportu e-mailem - body jsou přičteny.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 1. 2020 19:52

jujec píše:Platím tak běžně a nikdy mě to nic mačkat nenutilo, ani PIN nezadávám. Vše zaúčtováno vždy v Kč. Ale naposledy jsem takto platil včera, tak bůhví, jak to bude dnes.

My tu u DCC ale samosebou řešíme situaci, kdy terminál konverzi DCC vnucuje PŘED zadáním PIN. Tedy samosebou transakcí bez PIN (bezkontaktně pod 500 Kč) se ani DCC netýká, protože terminál nic po uživateli u takových plateb na displeji ani nechce, jen pípne a zpracuje (nebo zamítne kvůli nutnosti transakce s PIN, pokud těch bez PIN bylo už moc). Někdo tu psal, že terminál někdy vyžaduje PIN i pod 500 Kč bezkontaktně, pak by to také nejspíš bylo s nabídkou DCC, s touto variantou jsem se já ale ještě nesetkal. Za situace, kdy tedy PIN je vyžádán, to ale standardně na displeji terminálu před zadáním PIN fakt DCC nabízí u čím dál více obchodníků, s různým umístěním kláves pro souhlas a odmítnutí, na displeji pojmenovaných dle měny (měna karty či domácí měna), na to bacha. U Penny i Tesco tím že mají stejné terminály evidentně se stejným či velmi podobným SW je tedy pro odmítnutí nyní nutné mačkat F4 (na displeji mimo info o DCC nabídce svítí F1=GBP F4=CZK). Ale klávesa se může časem (či u různých variant terminálů) změnit. Vždy před zadáním PIN čtěte zkrátka displej, minimálně ty dvě varianty tlačítek. Billa to bude mít podobně, má pokud se nepletu také tytéž terminály. A další a další obchody...
Navíc, jelikož řada lidí zde Curve v Penny využívá zejména kvůli CB až 3000 Kč v rámci nákupu (kvůli zvýšení obratu na Curve a tím i odměny z podkladové kreditky), je to pak nad 500 Kč s tím CB vždy a tedy s PIN i nutností odmítnout DCC při každé takové transakci.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 6. 1. 2020 22:44

Jsem debil. Omlouvam se minarjovi...
(nepopletl jsem si PIN s DCC, ale kontaktni a bezkontaktni platby ve spojeni s Curve)
Naposledy upravil milanBrno dne 6. 1. 2020 23:22, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 1. 2020 23:06

Co to je za nesmysl? PIN nad 500 Kč povinně požaduje přeci karetní asociace, to nemůže Penny ani žádný jiný obchod obejít! To se mi nestalo opravdu nikde, aby terminál nad 500 Kč PIN nechtěl, to by byla ošklivá bezpečnostní díra :). A ano, v Penny minimálně 1-2x měsíčně nakupuji, jejich terminály v Praze se mi v tomto vždy chovaly jako u konkurence typu Tesco či Billa (nejspíš stejné typy terminálů).
Nejspíš šlo ale z tvé strany o chybu v psaní a nemyslel jsi PIN, ale DCC že leckterý starší terminál (se starším SW) nemusel chtít. V tom případě si příspěvky řádně čti, zaměnit zkratky PIN a DCC není fakt drobnost :). Toto nicméně možné je, DCC bylo jistě do SW terminálů zaváděno postupně ve vlnách, ne u všech naráz. V Praze ale už DCC nabízejí Penny terminály běžně minimálně půl roku! Když letmo kouknu do své historie Curve, tak třeba srpen 2019: Penny platba s CB cca 3200 Kč, PIN i DCC terminál chtěl, podobně září, říjen... V různých Penny v Praze (Praha 2,8,9,10).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 1. 2020 09:25

Dnes jsem platil telefonem přes Curve částku cca 4000 Kč. Terminál po mě nic nechěl, tedy ani PIN, ani mně nenabídl DCC.
Nenahrazuje náhodou odemknutí telefonu PIN při platbách nad 500 Kč?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrhule 7. 1. 2020 09:34

Ano, nahrazuje. U telefonu (gpay) není/nemusí být nutné částky nad 500 potvrzovat
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2020 09:35

Obecně není problém bez PINu zaplatit i vyšší částku, ale pak je to riziko obchodníka, pokud to zákazník bude reklamovat. Používá se to tam, kde by zadání PIN příliš zdržovalo, třeba u mýtných bran.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 1. 2020 09:38

Ano Mirku, u Google/Apple pay je to jiné, tam je zabezpečení více na straně telefonu než terminálu, ten už tedy PIN nemusí chtit (tedy typicky v mobilu stačí pro nižší platby rozsvícení displeje, pro vyšší pak odemčení).
Zde v tomto vlákně ale řešíme Curve kartu, tedy platby fyzickou Curve kartou bezkontaktně (případně kontaktně, pokud k tomu terminál vyzve). Pokud patříš mezi několik málo šťastlivců, kterým se podařilo Curve přidat do Apple/Google pay, než to Curve pro nonGB zákazníky zatrhla (prý šlo o chybu, zatím to má jít jen Britům), pak věřím že to tak je. Ale u plastové Curve (valná většina nebritských držitelů) platí výše uvedené, tedy použití plastu nad 500 Kč vyžaduje PIN a u čím dál víc terminálů je před ním i dotaz na DCC. A bylo mi jasné že to Milan v příspěvku výše nějakým způsobem popletl, však omyl se může stát každému, v klidu. Ono pravda je taková, že v případě DCC neexistuje jednotná pravda :). Záleží na SW daného terminálu, zda ho bude nebo nebude nabízet, tedy ani v rámci jediné sítě obchodů (zde diskutované Penny či jiné) to ani dnes nemusí být u všech v celé ČR stejně, záleží na verzi SW pro konkrétní terminál.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 1. 2020 09:51

Věř tomu, patřím mezi těch několik šťastlivců.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 7. 1. 2020 10:08

Také jsem to stihl a pro sichr (úspěšně tehdy) přidal hned do dvou mobilů :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka