Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan23 6. 1. 2020 14:55

Ahoj,
dnes jsem zjistil, že Csas mi naúčtovala poplatek za příchozí eur platbu z Revolutu.

Jaké máte zkušenosti vy? U jaké banky máte kartu pro výběr z eur účtu a eur platby zdarma? Děkuji jan23
jan23
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 6. 1. 2020 15:17

Jaká byla výše poplatku? Jaká to byl typ účtu (CZK, EUR)?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frelichl 6. 1. 2020 15:42

Ja mam Erste Premier a nauctovali mi 0,20 EUR (prichozi SEPA platba) + 0,08 EUR (coz vypada, ze je priplatek za platbu z jine banky). S tema 0,2 EUR jsem pocital, s tim druhym ne, ale asi je to podle sazabniku a vzhledem k neomezenym vyberum v cizine zdarma lepsi metodu nemam.
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 1. 2020 15:54

Moneta ma EUR ucet s vedenim zdarma, transakce vcetne vyberu v zahranici jsou take zdarma. Navic jdou delat vyhodne konverze z CZK uctu na EUR ucet za kurzy jako na Revolutu (aspon teda pri prevodech od 2000 do 5000 Kc, vyssi castky nemam vyzkousene).
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 6. 1. 2020 16:30

jan23 píše:Ahoj,
dnes jsem zjistil, že Csas mi naúčtovala poplatek za příchozí eur platbu z Revolutu.
Ptal jsem se bankéře, a podle něj platí ceník ... platba v EUR=5Kč.
jan23 píše:Jaké máte zkušenosti vy? U jaké banky máte kartu pro výběr z eur účtu a eur platby zdarma?

Pro výběr v zahraničí používám Raiffeisen debetní kartu(výběry zdarma z přiřazeného EUR účtu),příjem a odeslání EUR zřejmě letos zdarma (neskoušel jsem). Pro výměnu peněz (CZK<->EUR) Revolut a potom si eura pošlu tam, kde je potřeba nebo platím přímo Revolut kartou.
Do prosince šlo výhodně vybírat i měnu v exotických měnách(třeba IDR-Bali) bez poplatku a kurzovního rozdílu, to už ale teď nejde.
Pro Erste Premier lze použít nabití karty/euro účtu za 5Kč, odeslání peněz do Revolutu kartou ČS zdarma
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 1. 2020 17:09

V EP je to 5+2 Kc. To je ten 0,2 EUR plus 0,08 EUR
5 kc je za cizomenu a 2 kc za jinou banku. V ceniku jsou oba poplatky uvedene. Strana 2 sekce ostatni treti radek od spoda
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 1. 2020 17:24

Tak oproti té pálce předtím je to samozřejmě zanedbatelné, ale stejně prémiové bankovnictvím jak noha.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 6. 1. 2020 17:45

Přesně tak, většina bank i lowcost mají sepa zdarma a prémiové účtu Erste, UCB a ČSOB mají za tyto aktivity poplatky - to se moc nepovedlo...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 1. 2020 18:03

Prémiové bankovnictví je o prémiových službách (což je otázka, jestli jsou). Rozhodně ale ne o nulových poplatcích, to máte špatná očekávání. Servis BMW je taky drahý. :)
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 1. 2020 18:16

Většina bank, obzvlášť low-cost, nemá fyzickou multiměnovou debetní kartu (karta zdarma v Apple Pay, jako u Monety, se tomu trochu přibližuje, ale na cestách se na používání jen bezkontaktně opravdu nedá spolehnout), a často má poplatek za výběry v zahraničí.

Kromě ČS to myslím umí jen(?) RB, kde to sice „bez poplatků“ být může, ale zase je to RB.

Dohromady mi to přijde na transakce na cestách pro „prémiové“ klienty (kteří velké výdaje platí dobrou kreditkou a potřebují debetku primárně pro občasné menší výběry z bankomatů, které jsou zase u ČS všechny bez poplatků) jako rozumná nabídka – nebo aspoň rozhodně lepší, než představa dělat u ČS tu směnu měn nebo platit v zahraničí jejich kreditkou.

Nic to tedy nemění na tom, že mít poplatek i za platbu uvnitř banky, a mít extra poplatek za platbu do jiné banky připomíná devadesátá léta a vypadá to neskutečně blbě, a že pokud klient necestuje a chce primárně ve větším měřítku platební styk v eurech, tak je to nekonkurenceschopné.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 6. 1. 2020 19:25

Mimochodem ČS od 1. 1. z ceníku (zveřejněného až dnes, ostuda) odstranila směnárenské služby.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod LXIDCX 6. 1. 2020 19:40

fc70 píše:Mimochodem ČS od 1. 1. z ceníku (zveřejněného až dnes, ostuda) odstranila směnárenské služby.


Protože směnárny zrušila ;-)

Ale na druhou stranu zrušila poplatek za výběr cizí měny z devizových účtů.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan23 6. 1. 2020 22:20

Ahoj,
děkuji všem za komentáře k mému dotazu.

Poplatek byl 5Kč + 2Kč (€0.2+ €0,08). Jeden je klasický popl za položku a druhý je za clearing. Vše prý vzniklo z výkladu "směrnice", kde banky byly nuceny srovnat poplatky s cenou lokalních plateb. To že jsou CZK platby zdarma je odvislé od balíčku. Holo účet, jestli takový lze vůbec přídit v ČS, by měl poplatky stejné. Tímto upůsobem se EB vypořádala jak poplatkovat SEPA platby.

- Ano SEPA platby jsou výrazné zlevnění. ... ale stejně mě ten poplatek překvapil.

- Multiměnou kartu má i Equa. Tam je převod z revolutu zdarma. Nevýhodou Equa banky je, že v el. bankovnictví nejde zadat SEPA platbu. Zde to jen z PC.

fc70 píše:Většina bank, obzvlášť low-cost, nemá fyzickou multiměnovou debetní kartu (karta zdarma v Apple Pay, jako u Monety, se tomu trochu přibližuje, ale na cestách se na používání jen bezkontaktně opravdu nedá spolehnout), a často má poplatek za výběry v zahraničí.
Funguje to i Google Pay?

- EB a premiové služby. Moje osobní zkušenost je taková, že hlavní premiovou službouje osobní bankéř. Jeho role je prodal vám podílové listy, když hypo nechcete. Ostatní produkty "investice do CP" vám také pomůže zřídit, ale nic z toho nemá. Když jsem u bankéře před časem byl, tak byl na mě vyvyjen dost velký nátlak, až jsem byl překvapený. Takže zbývají salonky, multiměnová karta, pojištění. ...a premiové karty, kde výběr zdarma v ČR je jen bankomatů ČS. Možná jsem na něco zapoměl, ale to bude tím, že o tom ani nevím.
tmx643 píše:Prémiové bankovnictví je o prémiových službách (což je otázka, jestli jsou). Rozhodně ale ne o nulových poplatcích, to máte špatná očekávání. Servis BMW je taky drahý. :)
Ano vím. :-) ale u klasických služeb (platby, karty) je vše srováno na nulový poplatek. Další kritérium je fukčnost+přehlednost+ovladatelnost mobilniho bankovnictví. Zde mohu říci, že EB a jejich George je horší než Trabant a vůbec se nestydím říct, že je to urážka Trabanta. Zlatý Servis24.



Ještě jednou děkuji za vaše komentáře.
jAN23
jan23
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 7. 1. 2020 07:49

Ja mam s ib jediny problem, staci se kouknout na vasi adresu.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 1. 2020 09:12

Schwarzie píše:.. Navic jdou delat vyhodne konverze z CZK uctu na EUR ucet za kurzy jako na Revolutu ....


To je zajimave, to zde zatim nikdo nezminil, ze sporka ma dobre kurzy. To jako u vsech nebo jenom EP?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků