Jakou KK misto Hello pro vyhodny nakup za USD a cashback

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod colas 3. 1. 2020 14:36

Ahoj.
Nakupuji na cinskych trzistich a vyuzival jsem vyhodu az 500 Kc mesicne s Cetelem/Hello.
To ted behem let spadlo na 1%/150 Kc, tak premyslim, zda by to neslo delat nejak jinak a lepe.
Procitam zdejsi temata a vidim sluzby jako Revolut a Curve. Zatim se v nich moc neorientuji, ale slo by nekterou z nich pouzivat pro vyhodnou platbu (vyhodny kurz czk/usd jako hello) a soucasne z toho mit bonusy na kreditnich kartach v CR? Mam take kreditku MALL od RB, ta tam ale pry nejde zadat. Jak ale koukam, trosku slusnejsi bonus nabizi snad Ceska sporitelna..
colas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stepano 7. 1. 2020 01:15

Nic nevymýšlej a radši zůstaň u KK Hello, za mě je stále nejlepší KK co momentálně je. Lepší kurzy jinde nenajdeš, pokud uděláš obrat tak i ten cashback 150 není k zahození a při včasném splácení se dá vyhnout i tomu poplatků.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2020 06:39

Jak píše stepano - lepší kurz jinde nenajdeš. A to utratíš víc, než 15 tisíc měsíčně?

Stejné dobrý kurz má kreditka Miles and More od Unicredit, ta nedává %, ale míle. Smysl má jen zlatá (vyšší limit mil, vyšší počet mil za 100 Kč útraty), ale ta musí být vydána na nejméně 50 000 Kč (tj. ty musíš mí nejméně 25 tisíc čistého). A i tak budeš na 1 letenku sbírat nejméně 2 roky.

Revolut nic nevrací a čím dál méně kreditek vrací z dobíjení Revolutu. A ještě musíš myslet, abys nezaplatil "ve špatnou dobu".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod colas 7. 1. 2020 07:11

Chapu, ze maji dobry kurz, mel jsem driv unicredit a pak presel kvuli bonusum.
Presne tak, utratim mnohem vic, proto o tom premyslim.
Dobre je, ze se da provozovat bez poplatku.
Jedna vec, co by se dala zlepsit, je doba, za kdy pripisi platbu k pouziti, trva jim to tak 3 dny. Raifka to ma hned druhy den (platba na kteditku sla z jine banky). Tady jsem poslal z jejich sporiciho hello na kreditku o vikendu, na vypise to sice nasledne zuctovali ten den, ale platit jsem s tim mohl az ve stredu ci ctvrtek.

Pro predstavu, na karte protocim nekdy 50, nekdy 100 tisic.
colas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2020 07:29

Druhá karta by měla jít získat, tím bys limit o 15 tisíc zvýšil. No a pak třeba Revolut v kombinaci s Transparentní kreditní kartou ČS, teoreticky je možné jich mít více, za "bezpečné" se považuje mít tři, při čtyřech časem vypoví. Limitem 350 kč měsíčně, takže má smysl do útraty 35000 kč.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod colas 7. 1. 2020 07:48

Druhou kartu hello ziskam v bance nebo musim koupit zas neco na uver?
colas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 1. 2020 09:43

Teoreticky by v Hello Bank měla jít pro jednoho klienta získat jedna KK HB a jedna partnerská KK HB (např. Mototechna, nevím, co ještě existuje - Alza, Euronics …?). O klasickou KK HB se žádá v bance, o partnerskou u partnera. Záleží tedy na tom, jakou kartu teď máš.
drkarel
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků