notebook z druhe ruky,podvod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 14:09

Dcera si koupila notebook z druhe ruky,vse vyzkousela a až za den zjistila vady.Notebook stal 15000 kc.Chtela by podat trestni oznámeni,ale ja si nejsem jista jestli má vubec nejakou ssanci,zna jen telefon a mozna adresu.

Neznám zakon a nevim jestli jsem tu správne,muzete mi prosim poradit jestli ma nejakou sanci a jak postupovat nebo jak policiie bude postupovat? Mocc dekuje
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 7. 1. 2020 14:20

No podávat hned na někoho trestní oznámení, to nevím, zda je zrovna šťastné řešení.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 14:22

ja si tim take nejsem jista ale ona to takto chce resit tak se snazim zjistit nejake informace jake ma moznosti
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenka_2 7. 1. 2020 14:23

Trestní oznámení protože má notebook vady?
Doporučuji rovnou obejít sousedky na pavlači a ustavit lidový soud. Pokud by se zločinec nechtěl přiznat, lze využít služeb mučírny. Dále místního řezníka jmenovat do funkce kata a bude to jeden krátký proces.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 14:28

takže myslite že nema šanci? Jak rikam take si tim jista nejsem ale je to dcera tak se znažím pomoci a zjistit informace.Co treba že nam byli tyto vady zatajeny a je kvuli tomu notebook nepoužitelný
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod srato 7. 1. 2020 14:31

O jaké vady se jedná?
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 14:39

v servisu zjistili ze byl polity a proto na nej zaruka neplati,a ted uz mi nefunguje a oprava by vyšla na 7000 kc.Ale pri koupi vse perfektne slo
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 7. 1. 2020 14:55

Je otázka, jestli v servisu jen nekecají, aby se toho zbavili. No a pak kdo ho případně skutečně polil.

Jinak i u použitého zboží odpovídá prodávajíc za vady: https://www.coi.cz/faq/3-odpovida-proda ... eho-zbozi/
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2020 14:57

Problém bude dokázat, že notebook byl již prodán politý (jelikož fungoval). Samozřejmě může dcera kecat (polila ho sama a bojí se to přiznat). Šanci na úspěch vidím opravdu malou.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 1. 2020 14:58

První krok je snad kontaktovat prodejce a zkusit se domluvit. Druhý krok je přemýšlet, jaká jde záruka / odpovědnost ze zákona – ale odpovědnost je závazek, ne trestný čin.

Jestli to má být podvod, bude potřeba prokázat uvedení v omyl (nebo…). Jak?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 14:59

a co by jste tedy radili má šanci na nějake stihani te osoby, komunikaci ma uloženou a psal že je notebook v pořádku.Ale jak dokazeme ze o politi nevedel? Lze nejak dokazat kdy byl notebook polity? neznáme ani jmeno prodejce

-- 7. 1. 2020 16:00 --

prodejce s nami nekomunikuje,tak se domluvit nijak neda.
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 7. 1. 2020 15:18

Tak jako prodejce použitýho a funkčního notebooku bych se taky dál s kupujícím moc nebavil (a je jedno, jestli byly nebo nebyl politý). Co k tomu říct? Prostě riziko podnikání.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 15:26

ikdyž by vám hrozilo trestni oznámeni? Mne asi nejvice jde o to jestli je to na podání trestniho oznameni?
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 7. 1. 2020 15:41

Jako za co? Prodávám použité zboží za zlomek ceny, ať si to kupují pořádně vyzkouší, zaplatí a dál nechci o starém krámu a prodejci ani slyšet.

Trestní oznámení je nesmysl, nikdo nikoho nepodvedl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 1. 2020 15:44

Teoreticky by asi mohl, pokud by to dělal úmyslně, soustavně, ve větším množství … což ale tady nevypadá.
drkarel
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků