notebook z druhe ruky,podvod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 15:46

MOc děkuji za rady,alespon v tom mám trochu jasněji.
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 7. 1. 2020 15:48

Tady je to samý odborník na trestní právo. :-)

Zkuste raději nějakou bezplatnou právní poradnu, např. tady.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pabloson 7. 1. 2020 16:37

pokud mate nejakej doklad o koupi, zkuste sehnat nekoho z okoli kdo ma pojistku na blbost a kdo by byl ochoten (aniz by jste ho nejak navadela) Vam ten notebook omylem kvuli vlastni blbosti polit ]:-)
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod srato 7. 1. 2020 16:56

Premyslim jak by bylo technicky proveditelne ten notebook pripravit tak aby po politi jenz znemozni dalsi pouzivani byl na "predvadecku" bezvadne funkcni a pak se to cele pos...lo. Jako neduverivec to bohuzel vidim spise na dceru. Pokud nekdo mate technicke vysvetleni sem s nim.
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 7. 1. 2020 17:08

Notebook třeba ani politý nebyl, to je typická výmluva při zamítnutí záruky, že je tam koroze, protože zákazník vystavil zboží vlhkosti.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 7. 1. 2020 17:35

S nikým se nebavit a odpovědnost za vady jsou dvě strany stejné mince.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod srato 7. 1. 2020 17:47

Ted mne jeste napadlo ze se tu neobjevila dulezita informace (pokud ano opravte mne) jaky je casovy rozdil mezi prodejem a znefunkcnenim notebooku. Hodiny, dny, tydny, mesice, ...?
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 17:54

po jednom dni mi dcera rekla ze se ntb nenabiji,a v servisu nam asi po tydnu rekli že byl polity vodou a proto se na nej nevztahuje zarucni doba

-- 7. 1. 2020 18:55 --

mne se jedna porad o to same,je mozne takovou osobu stihat trestne?
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 1. 2020 18:03

Nechci Vám brát iluze, ale vzhledem k tomu, že policie nevyšetřuje mnohem, ale mnohem horší kauzy, tak pokud se Vám nevysmějí přímo do očí, tak to udělají, až odejdete...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod srato 7. 1. 2020 18:15

Tak z meho laickeho pohledu jste v pravu a mate narok na odstoupeni od smlouvy, ale jaka bude realita ... Tohle asi bude spise obcansko pravni sporu. Ale Vy vlastne ani nevite s kym ... moc neverim, ze by se v tomhle policie angazovala. Ta pravni poradna je asi dobra rada.
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 7. 1. 2020 18:21

Spíš se zeptat v servisu, kolik bude stát nezáruční oprava a buď to případně nechat opravit anebo vydražit na náhradní díly přes aukro. Tady se nedá vést ani občanskoprávní spor, když není známa totožnost druhé strany sporu a soud jí zjišťovat nebude.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 18:28

ja si prave iluze nedelam take si myslim ze moc neni nadeje to resit,ale zjistovala jsem vsechny moznosti
heretic14R56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 7. 1. 2020 18:30

Co to je za notebook? Co tam je za komponenty? Kde je závada? Které komponenty je třeba vyměnit a kolik to bude stát? Za kolik se to dá prodat na náhradní díly? Tímhle směrem by se měla dcera ubírat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 7. 1. 2020 18:36

V trestne pravnim pripade je nutne prokazat umysl podvodu, coz je velmi tezke. Takze spise obcanskopravni spor, odstoupeni od smlouvy ... atd ..atd
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod heretic14R56 7. 1. 2020 18:38

od stoupit od smlouvy nemohu kdyz s nami dotyčný nemluvi,a je mozne odstoupit od smlouvy kdyz byl ntb vyzkousen a nekoupen v kamenem obchode nebo neni jakykoliv doklad?
heretic14R56
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků