Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 09:47

kdyby tu vlastní aplikaci naprogramovali dobře, tak ok... ale když je pomalá, musí být jako default, aby s tím šlo platit (což pak koliduje s Google Pay, který taky musí být default, aby fungoval), a navíc často ani tak nefunguje, tak pak radši funkční řešení od Googlu
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 09:54

To je otázka priorit a jak velká je skupina zákazníků, která má o placení mobilem zájem (to, že jsou nejuřvanější na Facebooku, ještě nic neznamená).

RaiPai jsem zkoušel a na problém jsem nenarazil. Není nastavení "default" pro placení vlastně nutností? Jak by telefon určil, kterou aplikací má po přiložení zaplatit.

BTW jak se u NFC placení obecně řeší blokace karet při ztrátě telefonu? Není v takovém případě lepší mít samostatné karty pro NFC placení?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 10:41

V nastavení NFC v telefonu je možnost použít non-default aplikaci, která je na popředí, pokud podporuje platby, jinak použít default. Funguje to tak např. pro Sodexo Mobilní platbu.

RaiPay je nefunkční, pokud není jako default. Takže člověk jako trotl musí přepínat v nastavení NFC mezi GPay a RaiPay. Naposledy, když jsem chtěl s RaiPay vybrat z bankomatu, tak ale nepomohlo ani její nastavení jako default. Takže už jsem RaiPay odinstaloval, když na to není spolehnutí.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 10:45

Jestliže vyžadování "default" nastavení považujete za chybu RaiPay, není to úplně stejně tak i chyba Google Pay?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 11:05

Určitě se to tak dá brát. Ale jelikož je 100% funkční a citelně rychlejší, přivřu nad tím oči.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 14:43

Je nějaký funkční rozdíl mezi kartami Debit MC Standard a Debit MC Gold base kromě barvy?

MC Gold Base je s Chytrým účtem za měsíční poplatek 85CZK, takže při přechodu z eKonta je vhodné změnit kartu. Zajímavé je, že banka raději vydá novou kartu hned, než aby změnila typ až po konci platnosti stávající.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 14:56

Kromě vyšších limitů u Gold Base (a zmíněné barvy) tam není rozdíl.

https://www.rb.cz/osobni/ucty/sluzby-k- ... ebni-karty

Jinak při zrušení jedné karty a vydání jiné ve stejném měsíci se mi stalo, že Raifka naúčtovala poplatek za druhou kartu, ale úspěšně jsem to vyreklamoval.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 15:02

V ekontu Komplet jsou 2 karty zdarma, takže tam není co účtovat, stačí do konce měsíce (změna tarifu) Gold Base v IB zrušit. Informace o konkrétních transakčních limitech jsem na webu RB nenašel, samotná poznámka o možnosti "nadstandardních limitů" Gold Base na jejich webu bohužel nemá žádnou informační hodnotu.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 15:14

V ekontu komplet jsou, jestli si dobre pamatuju, sice 2 karty, ale jedna neembosovana MC Basic a druha embosovana. MC Standard a MC Gold Base jsou obe embosovane, takze pri zruseni jedny a zrizeni druhy v tom samem mesici by se to mohlo stat, ze to nauctuji. Ale jak jsem psal, melo by jit uspesne reklamovat.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 15:20

Od 1.1.2020 je nový ceník i pro eKonto komplet. Nově lze volit libovolnou kombinaci 2 debetních karet Basic, Standard a Gold Base.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 1. 2020 15:27

že bych si k Vise Cl. místo MC Basic (až bude končit) požádal o Gold Base? ;-) tedy ne že by to kór k něčemu bylo (jinak ta opičárna s poplatkem za rušenou MC Gold Base a vydanou ViSa Cl. mě také potkala, také vyreklamováno)
Naposledy upravil ROlda78 dne 9. 1. 2020 15:32, celkově upraveno 2
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 15:29

hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 9. 1. 2020 15:30

VISA Classic umí z nějakého důvodu vydat jen na pobočce, přes IB to nejde. Celkově se tak nějak snaží, aby si klienti tento typ karty nesjednávali, otázka je, proč jej tedy vůbec nabízí :-D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 1. 2020 15:33

no moc VISU nepropagují, když jsem si ji tehdy na pobočce vyzvedával, tak mě požádala bankéřka, jestli se může podívat, jaký že má ta karta design, že ji nikdy neviděla :D (mimochodem je to pěkná karta)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 1. 2020 15:36

Možná maj s Visou dohodnutý horší podmínky než s MC, kdo ví. Visa nejde ani přidat do RaiPay a Apple Pay.
hopo.hopo
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků