Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 7. 1. 2020 11:39

to ma creditas uz davno, na ios apce
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 7. 1. 2020 16:47

minarjo píše:S tím ale není Air rozhodně první, má to třeba už mBank, stačí aktivovat v appce mKlíč (a funguje to pak i pro online platby jejich kreditkami). Ono v Air psali, že už to mají připravené déle, nechtěli ale online nakupující klienty novinkou mást kolem vánočních nákupů, proto spuštění až teď.


Jo, píšou to i v tom článku. Být mezi prvními třemi (když počítám i tu Monetu) mi přijde jako o krok napřed před ostatními :) "Air Bank je po mBank a Monetě třetí, která takovou inovaci spustila. Zatímco v Air Bank a mBank lze v aplikaci potvrzovat vedle plateb kartou i transakce zadané v internetovém bankovnictví nebo přihlášení do něj, Moneta zatím nabízí jenom potvrzování online plateb kartou."
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 1. 2020 13:31

Pri potvrzovani platby v mobil bank. to chtelo heslo pro potvrzeni, zadal jsem spatne, coz i napsalo.. a behem 2 sekund se platba stejne provedla, nerozumi.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kidli 9. 1. 2020 16:36

K tomu zdržování standardních plateb po spuštění okamžitých... ano, můžu to potvrdit - dnes v 9.05 poslaná std platba do ČSOB. Do této chvíle nedorazila. A stalo se to opakovaně.
Stejným směrem zadaná okamžitá platba 6.1 dorazila hned
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 9. 1. 2020 16:50

Neverim ze to dojde v pondeli, pak informuj.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kidli 9. 1. 2020 19:44

Dorazila kolem 18 hod. Před zavedením rychlých plateb by byla v cíli do oběda
kidli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Heavy71 10. 1. 2020 06:49

Oficiálně mají D+1, tak v tom nevidím problém
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 10. 1. 2020 07:34

Nemas pravdu

Jana Karasová rika do 14:00 to bude v rezimu d+0
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 08:02

Však to bylo D+0. Nikdo neříká, že při D+0 musí být platba v cíli třeba už kolem poledne, i těch 18h to splňuje. Ano, logicky Air více šetří. Dřív odesílala platby do Certisu víc průběžně, teď už evidentně v několika málo dávkách (poslední dávka pro D+0 tedy nejspíš někdy mezi 14 a 15h). Ostatně to je po vzoru velkých bank, Air nám už dost vyrostla. Čím větší banka a více klientských příkazů, tím více je dávkové zpracování pro banku výhodné (díky hromadné slevě od ČNB) a nejspíš to i méně zatěžuje bankovní systémy (když komunikace s Certis není kontinuální, ale jen v blocích zasílání dávek). Až okamžité platby to změnily, zde ale píšeme o běžných.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 10. 1. 2020 09:06

Ano, zhoršili se. A já dávám přednost, abych ráno peníze poslal a byly ten den včas doručený (jestli to bude za 3 hodiny nebo 3 minuty je mi jedno) Převedl jsem platební styk zase zpět do Fio.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 10. 1. 2020 11:42

Já jsem přešel zase do Creditas, u Airbanky nemám jediný důvod zůstávat.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 10. 1. 2020 16:59

Pro me banka skoncila psychologicky kdyz zmenila nazev z airbank na myair, nikdy jsem si na to nezvykl.

2x jsem zalozil a 2 x zrusil.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 1. 2020 17:27

Jasně, banka změnila název na myair... Už to nechlastej ani ředěný. https://www.airbank.cz/kontakty/
Patrně sis popletl banku s mobilní aplikací. BTW že jsi dříve ty aplikace stahoval z Android Marketu a teď z Google Play, to ti nevadí :-D?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 18:44

No dřív byla ta appka opravdu lepší, hlavně tam byl i tmavý režim. Ale co se týče možností pro disponenty, je stále nejlepší ze všech. V závěsu je appka Monety, tam je opruz nutnost zadávání hesla při přepínání disponentů, to MyAir nevyžaduje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 13. 1. 2020 18:22

zivan píše:ad3) Ja delal refinancovani, podepsal smlouvu, Airbank poslala penize...a pak snad pul roku se resil katastr, kdy Airbank 2x udelala chybu, katastr 2x vklad zamitnul a tahlo se to.

Hadanka - umí Airbank spravne vyplnit potvrzeni o zaniku zastavniho prava a navrh na vklad do katastru se zanikem zastavniho prava?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků