MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod psovod78 9. 1. 2020 14:35

Takze jenom na eura. Diky.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 1. 2020 21:19

Tak jsem vyzkoušel online refinancování přes Refinanso.
Uváděná sazba 1,88 % s pojištěním, respektive 2,08 % bez pojištění, není sazba od, ale prostě pevná sazba, kterou dostanete.
Po počátečním vyplnění online formuláře to celkem zabralo asi 5 emailů a 5 telefonátů. Podpis na pobočce během půl hodiny. Celkově necelý měsíc, ale byly v tom Vánoce, takže normálně tak 2 týdny by to byly.
Celkové náklady jsou 1500 Kč za čerpání při čerpání na návrh na vklad (jinak jen 500 Kč). Výpis z katastru si Moneta dělá za solidních 200 Kč.
Celkově super služba.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 9. 1. 2020 23:10

Tady fakt nedavam ten rozdil mezi 500 a 1500, dekuji pripadne za dovysvetleni
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 1. 2020 23:15

Tak snad u všech bank je čerpání hypo už na Návrh na vklad (tedy dokud není řízení o vkladu zástavního práva banky k nemovitosti fyzicky na Katastru nemovitostí dokončeno) dražší než na již provedený vklad zástavy (dokončený Katastrem, tedy až cca měsíc po zahájení řízení Návrhem), to není nic divného. Kdo už hypo má/řešil, ten dobře ví, o čem je řeč (někdy zkrátka není možné ten cca měsíc čekat, než KÚ dokončí zákonné administrativní kolečko řízení o vkladu zástavy, peníze je třeba zajistit kupujícímu dřív)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod pivinecek 10. 1. 2020 05:54

Hypoteky se vetsinou cerpaji na podany navrh na vklad na katastru, jakmile bába na katastru orazi navrh na vklad na podatelne a tento orazeny navrh na vklad bude dorucen do banky, tak se pusti penize na ucet + dalsi podminky cerpani dle uverovky. List vlastnictvi jde poridit u notare za 100 kc + dph a je jedno, kolik ma stran. Takze LV s vice jak 2 stranama se vyplati poridit u notare. Dalkovym pristupem na czech pointu nebo primo z katastru to stoji 50 kc/list.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 10. 1. 2020 16:37

Czech point to má právě že za list a řešit nějakého notáře kvůli 80 korunám, to nemá vůbec smysl. Proto říkám, že 200 Kč je solidní.
Jinak ano, celkem standardem je čerpání na návrh na vklad. Jinak by se čekalo ten cca měsíc. Asi by to šlo, ale v mém případě by to znamenalo platit o 1400 Kč vyšší splátku o měsíc déle.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 1. 2020 17:07

Sazba 2.08 je u jaký délce úvěru a fixaci? Není to na těch jejich oblíbených 7 let? A pro ty co chtějí delší splatnost jsou vyšší sazby?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 10. 1. 2020 18:16

3, 5, 7. 10 let má 2,18 %. Délka úvěru 5-30 let.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2020 10:03

konecne jsem prisel na vyuziti kreditky od monety - jde s ni dobre oskrabat sklo auta
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farang 12. 1. 2020 11:03

Mám pouze spoříto, v září mi moneta neoprávněně strhla poplatek za vedení IB ve výši 49 Kč, po reklamaci mi tento poplatek "již" po třech týdnech od reklamace vrátila. Pochopil jsem, že se jedná o velmi zvláštní "banku" a proto si zůstatek několikrát do měsíce kontroluji.

V pátek 10.1. mi moneta připsala ve prospěch spoříta opět +49 Kč = vratka poplatku za vedení IB, i když si ho již od září nestrhávala. Máte někdo podobnou zkušenost? Mám to chápat jako odměnu za to, že moneta je opravdu divná "banka"?
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 12. 1. 2020 11:26

Nevím, co je na Monetě divného, je to banka jako každá jiná se svými přednostmi i chybami.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubAsgard 12. 1. 2020 11:26

To se mi stalo taky, neoprávněně mi strhli poplatek, po reklamaci téměř ihned vrátili... a po pár měsících to vrátili znovu. :)
Už je to nějaký měsíc a nic se dál nedělo... takže asi OK.
JakubAsgard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 12. 1. 2020 11:47

Kreditka vypovězena, v IB se hned zobrazuje jako trvale blokovaná. Prý ma z IB po měsíci zmizet. Žádnou retenční nabídku v pobočce nenabídli.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2020 13:05

Retenční nabídku nabízeli až po telefonu, tak po týdnu, ale nejspíš nyní nemají co nabídnout.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 12. 1. 2020 13:34

já vypovídal už v listopadu a taky žádná retenční nabídka
filas81
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků