Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 10. 1. 2020 18:14

Takže jsi ušetřil korunu! GJ! :mrgreen:
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 1. 2020 19:03

PatrikChrz píše:Tazatel se ptal na porovnání ČS a ČSOB - zde vychází lépe ČSOB, právě proto, že i u výběru používá devizové kurzy (a ne valutové jako ČS) a i ty devizové kurzy má o fous lepší, než ČS.

Jak jsem již psal výše - tohle jsou naprosté kecy. Pakliže budu mít vydanou debetku Visa od ČSOB k Premium kontu, tak se mi transakce ze třetích měn přepočítávají pře USD (viz OP pro platební karty: https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -karty.pdf), takže dejme tomu, že mi byla 2. ledna (ano, záměrně jsem si vybral datum, aby to "vyšlo", ale to už ty jako klient stejně neovlivníš, kdy se ti platba zaúčtuje) byl zaúčtovaný výběr 10000 THB (pro zjednodušení neuvažuji místní poplatek):

- u ČSOB to bude kurz Visa THB -> USD: 10000 Thai Baht = 336.100844 United States Dollar x kurz deviza-prodej ČSOB z USD 23,237 = 7809,98 Kč

Pakliže budu mít od ČS vydanou k účtu Erste Premier debetku MC World Elite, pak přepočet ze třetích měn proběhne přes EUR (viz Informace ČS ke platebním službám: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... entela.pdf) a pak kurz MC z téhož dne je 1 THB = 0.02978 EUR, takže karetní asociace pro výběr 10000 THB předá bance částku 297,80 EUR a onen nevýhodný kurz valuta-prodej u ČS byl vyhlášený 26,10 Kč za euro, tzn. zaúčtovaná částka 7772,58 Kč...

Reálně to je s kartami uvedených vydavetelů naprosto fuck, obě volby jsou špatné...

-- 10. 1. 2020 19:07 --

bodyczech píše:Když už jsme u těch kurzů, mě mile překvapila Curve. Dnes jsem nakupoval na eshopu v Anglii a částku 57 EUR přepočetli kurzem 25,2538 CZK, přitom kurz MC byl 25,2715...

U měn, které Curve nemá "nativní", je to naprosto jedno - u "exotických" měn použije k přepočtu taktéž kurz MC.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 1. 2020 19:07

tmx643 píše:Takže jsi ušetřil korunu! GJ! :mrgreen:

Pointou je kurz CRV pod aktuálním kurzem MC. To není tak běžné. Výsledný efekt u tohoto konkrétního nákupu nestojí za zmínku, přirozeně...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 1. 2020 21:02

Jo a co teprve tankovačka s vratkou ... nostalgie
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 1. 2020 21:27

za mě vede (a také dle toho používám)
Twisto Premium nejl. bez paušálního poplatku
HB!
Crv
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 11. 1. 2020 00:10

fremantle píše:
PatrikChrz píše:Tazatel se ptal na porovnání ČS a ČSOB - zde vychází lépe ČSOB, právě proto, že i u výběru používá devizové kurzy (a ne valutové jako ČS) a i ty devizové kurzy má o fous lepší, než ČS.

Jak jsem již psal výše - tohle jsou naprosté kecy. Pakliže budu mít vydanou debetku Visa od ČSOB k Premium kontu, tak se mi transakce ze třetích měn přepočítávají pře USD (viz OP pro platební karty: https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -karty.pdf), takže dejme tomu, že mi byla 2. ledna (ano, záměrně jsem si vybral datum, aby to "vyšlo", ale to už ty jako klient stejně neovlivníš, kdy se ti platba zaúčtuje) byl zaúčtovaný výběr 10000 THB (pro zjednodušení neuvažuji místní poplatek):

- u ČSOB to bude kurz Visa THB -> USD: 10000 Thai Baht = 336.100844 United States Dollar x kurz deviza-prodej ČSOB z USD 23,237 = 7809,98 Kč

Pakliže budu mít od ČS vydanou k účtu Erste Premier debetku MC World Elite, pak přepočet ze třetích měn proběhne přes EUR (viz Informace ČS ke platebním službám: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... entela.pdf) a pak kurz MC z téhož dne je 1 THB = 0.02978 EUR, takže karetní asociace pro výběr 10000 THB předá bance částku 297,80 EUR a onen nevýhodný kurz valuta-prodej u ČS byl vyhlášený 26,10 Kč za euro, tzn. zaúčtovaná částka 7772,58 Kč...

Reálně to je s kartami uvedených vydavetelů naprosto fuck, obě volby jsou špatné...

To je spis tim, ze Visa ma horsi kurzy nez MC, nez rozdilem mezi bankami, ne?

Coz me vede k myslence, ze skoda, ze mKarta Svet neni MC.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2020 01:22

Na internetech existuje několik článků, které prokazují, že Visa má nepatrně horší kurzy než MC (rozdíly jsou na úrovni snad kolem 10 bazických bodů), třeba:
https://nomadgate.com/visa-vs-mastercard-exchange-rate/
https://www.moneysavingexpert.com/news/ ... hich-wins/

Nicméně si vzpomínám, že Visa před několika lety předvedla určitý exces, kdy spread rozšířila až na 2 % - celkem si vzpomínám, že pár plateb mi v tom období tehdy dopadlo hůře, než deviza-prodej u té samé banky na kreditky s kurzem asociace s marží.

Nicméně pochybuji, že to běžný držitel při útratě několika šušňů vůbec zpozoruje... oh wait, já zapomněl, že běžný uživatel fóra vybírá z bankomatu na dovolené miliony :hm

Závěr měl být, že při rozhodování, jestli si vybrat mezi ČS a ČSOB je to naprosto putna, ale konstatovat, že ČS bude pro výběry horší jen kvůli hotovostnímu kurzu by bylo nesprávné - určitý rozdíl tam je, ale na úrovni toho, že se ztratí v tom, která banka používá jakou měnu jako zúčtovací pro transakce mimo kurzového lístku, tak i na pravidlech zaúčtování transakce (u ČSOB jde o kurz platný den před zaúčtováním transakce, u ČS v den zpracování platby) a nakonec i vlastně kdy transakce zaúčtována bude - i to může být u jedné banky o den později, než u druhé.

Sám bych nepoužil pro cizí měnu ani ČS ani ČSOB, naopak u mBank Svět oceňuji, že je právě Visa, protože se hodí jako doplněk ke kartám, které běžně s sebou tahám (typicky všechny s kurzem asociace mám snad jen MC, Visu s kurzem asociace bez marže aby člověk pohledal - nemám ani jednu, ani o žádné nevím - nakonec není to ani ta mBank, banka zatím u ní uvádí přirážku 0,2 %)... a přitom nemusí být úplně nepravděpodobné, že se vyskytne situace, kdy obchodník nebo bankomat bude přijímat pouze karty Visa.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 1. 2020 04:49

wit.cz píše:Jo a co teprve tankovačka s vratkou ... nostalgie

Ale furt se nemůžu zbavit dojmu, že zaúčtovávání kurzem deviza-nákup byla nezamýšlená chyba. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 1. 2020 10:24

Přesně tak, jak píše fremantle. Pokud někdo utratí v zahraničí ročně pár desítek tisíc, tak to vůbec nemusí řešit. Pokud někdo utratí několik stovek tisíc, tak to nedělá ani s ČS ani s ČSOB. A to s tou mbank svět taky podepíšu. Teď v Thajsku jsem byl v několika restauracích, kde brali jenom Visu. Je dobré mít obě možnosti.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2020 18:04

Mirec Vrabec píše:Mam v plane v Azii (Thajsko, Malajzia, Singapur) vyberat hotovost z bankomatu kartou. Mam karty s bezplatnymi vybermi od CSOB a CSAS, da sa niekde zistit vymenny kurz aby som vedel, ktoru banku pouzit?
:D nenasel jsem takovou ceskou banku, omezeny jsou i revolut a curve
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 1. 2020 08:34

PatrikChrz píše:mBank Visa Svět.
tam vlastne kurz zjisti ve visa listku, ne?
I kdyz i tak to bude XXXeur a pak EURCZK podle visa, ne?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2020 08:36

mBank má ke kurzu Visa drobný příplatek, tuším 0,5 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 1. 2020 08:37

ted se divam na web a maj tam normalne kurzy, co pises asi odpovida, ale nechce se me to pocitat, to tedy odpovida i na tu moji otazku ktera banka zverejnuje kurzy

to me prijde ze vsech CR bank a od obou znamych fintechu fakt nejlepsi

-- 13. 1. 2020 08:41 --

jeste otazka jestli tam jdou nastavit dobre limity, nebo je to treba jako fio, kde se clovek musi doprosovat aby si mohl svoje penize vybrat
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 1. 2020 08:51

Myslíš v mBank. Tam jdou nastavit opravdu vysoké limity, bývala to miliarda, teď to snížili na 10 milionů
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 1. 2020 09:02

Je to VISA + 0,2 %.
tmx643
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků