Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 1. 2020 14:19

Nikdy nepochopim ty myslitele, co jeste obchodnim retezcum plati v cene zbozi to, ze si sami naskenuji zbozi u regalu a pak se nervuji ve fronte u samopokladen. Zvysuji pouze takovym retezcum zisky aniz za to dostanou odpovidajici servis a jeste jsou za to smirovani zda neco nekradli. Proc bych mel saskovanim se skenerem zvysovat zisk obchodnika, kdyz za to nedostanu nic, naopak ihned kazdy leden atd. "narovnavaji" ceny nahoru.Bude jiste zajimave sledovat az SW automatizce plne dorazi na rutini prace do vetsiny kancelari, kampak se umisti desitky tisic THP.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 1. 2020 14:28

Tak třeba používání skeneru v Globusu má svoje výhody, ale to bys musel vyzkoušet, abys to pochopil ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 1. 2020 16:07

Skener je dobrý, že si člověk už v prodejně ukládá nákup do tašky, což zrychlí čas. A pak třeba u nás v Globusu jsou pokladny scan&go nejrychleji průchozí. Navíc se mi nelíbí, jak pokladní zachází se zbožím, otloukají ovoce, třepou jogurty atd. Ale teď si necháme nákupy domu vozit a v obchodech kupujeme jenom drobnosti. To je úplně nejlepší... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 11. 1. 2020 16:39

redhaven píše:Nikdy nepochopim ty myslitele,....

To nejsou "myslitelé" ale ryzí praktici. Je to rychlejší. Technologie nezastavíš, tak proč nepoužívat něco, co je ve finále rychlejší (vkládáme rovnou do připravených tašek nebo přepravek) než vkládání zboží do košíku, pak vyndavání zboží z košíku na pokladní pás, následně skládání zboží z pokladního pásu do tašek nebo překládání z košíku do přepravek v kufru auta.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 1. 2020 16:42

Delitzsch píše:Skener je dobrý, že si člověk už v prodejně ukládá nákup do tašky, což zrychlí čas. A pak třeba u nás v Globusu jsou pokladny scan&go nejrychleji průchozí. Navíc se mi nelíbí, jak pokladní zachází se zbožím, otloukají ovoce, třepou jogurty atd. Ale teď si necháme nákupy domu vozit a v obchodech kupujeme jenom drobnosti. To je úplně nejlepší... :-)

Když Ti dovezou nákup domů, nemáš otlučené ovoce a protřepané jogurty?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 1. 2020 17:14

Překvapivě opravdu ne. Zřejmě mají strach, že by jim to zákazníci vraceli. Protřepané jogurty samozřejmě nepoznám, ale ovoce a zelenina jsou v pořádku. Trvanlivosti jsou většinou dobré. Donesou vody, pití. Původně jsem služby využil ze zdravotních důvodů, nemohl jsem tahat těžké věci, a osvědčilo se to. Další výhoda je, že se ušetří. Člověk nakoupí jenom to, co si dopředu promyslí. Sortiment je mírně limitovaný, to také přispěje k úspoře.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 11. 1. 2020 18:14

A kdo ti to vozi?

Moje zkusenost je, ze Rohlik ma koeficient 1.3x az 1.8x ceny zbozi proti normalnimu obchodu. Coz si musi kazdy rozmyslet, jestli to stoji za ten usetreny cas.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 1. 2020 18:26

já myslel, že asketický je o odříkání si.. a zatím si taky všichni plní pupky (někteří ještě skoro zadarmo) :-D
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 1. 2020 18:29

ROlda78 píše:já myslel, že asketický je o odříkání si.. a zatím si taky všichni plní pupky (někteří ještě skoro zadarmo) :-D

To je ta dnešní doba. Nic už není, jak bylo. Všechno je naopak... :-)

psovod78 píše:A kdo ti to vozi? Moje zkusenost je, ze Rohlik ma koeficient 1.3x az 1.8x ceny zbozi proti normalnimu obchodu.

Rohlík nebo Tesco. Když se započítají akce a slevy, tak mi nepřipadá, že by to vycházelo z dlouhodobějšího hlediska dráž. Úsporu jsem ale myslel spíše v tom, že člověk nenakoupí víc, než potřebuje. Obecně si myslím, že ceny ve všech řetězcích jsou srovnatelné, alespoň náš rodinný nákupní koš nevychází nikde výrazně levněji než jinde.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 1. 2020 19:55

Tak zrovna v Globus mě ti skenovači akorát zavazí , když zaclání u regálů, kde luští často něco v menu. Také zrovna Globus patří snad s Billa k nejdražším řetězcům. Nemíním ještě ve svém volnu koukat do nějakých displejů, za ty prachy co vydělávají, at dobře zaplatí pokladní a ubude jim krádeží, těch skenovačů.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 1. 2020 20:03

Dcera na vesnici pod Prahou využívá Rohlík. V mém krajském "příhraničním" městě nerozváží nikdo (Košík, Rohlík nebo Tesco). :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 1. 2020 04:07

Ninaa píše:
redhaven píše:Nikdy nepochopim ty myslitele,....

To nejsou "myslitelé" ale ryzí praktici.


Redhaven bude asi deda nebo luddita. Ja jsem treba u zive pokladni v potravinach byl naposledy asi v lete (samozrejme mimo minimarkety a nejakych der na vesnici). Nakup z domova zajisti velky nakupy a pro tech 5 obcasnych polozek je samoobsluzna kasa skvela.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 1. 2020 09:37

"Redhaven bude asi deda nebo luddita. Ja jsem treba u zive pokladni v potravinach byl naposledy asi v lete (samozrejme mimo minimarkety a nejakych der na vesnici). Nakup z domova zajisti velky nakupy a pro tech 5 obcasnych polozek je samoobsluzna kasa skvela."

Ne, já zkrátka odmítám tímto podporovat vyšší zisky řetězců na úrok zákazníků i zaměstnanců a navíc čučet a tukat do nějakých přiblých systému, mám toho dost z firmy.

Dopl:Do nových věcí se pouštím, když z nich mám nějaký profit a ne že jen více vydělá nějaký řetězec na úrok lidí. :-)
Naposledy upravil redhaven dne 12. 1. 2020 10:05, celkově upraveno 2
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 1. 2020 09:57

Takže myšlením děda ;-)
Na úkor sveho pohodlí a proti jasnému trendu. Trochu nevrlej, nepouštějíci se do nových věcí.
anonymni

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 1. 2020 10:13

Mládežníci, neházejte všechny dědky do jednoho pytle. :-)
Mám již přes 60 let (tedy dědek), používám samoobslužné pokladny, platím mobilem, karet a bank mám jak do mariáše, včetně aktivně Curve a Revolutu. Doposud mě živí počítačové sítě. Rychlost myšlení a paměť není jak ve 20-ti, ale zatím to jde. :-)
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků