Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dala67 12. 1. 2020 07:05

Asi špatně hledám, ale nikde nemohu zjistit transakční limity plateb, řešil to už někdo? Díky
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2020 07:35

Myslím, že jsou omezené pouze disponibilním zůstatkem.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dala67 12. 1. 2020 08:55

Narazil jsem v podmínkách na informaci, že počet transakcí za měsíc je omezen. a že banka má nastaveny transakční limity, Ale dopátrat se kolik čeho se mi nepodařilo.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2020 11:06

Měl jsem tam jen spořák, počet transakcí jsem nezkoušel. Na transakční limit jsem se, myslím, ptal, a odpověď byla, že disponibilní zůstatek. V praxi jsem ale kvůli uvolňování blokací posílal max. mezi 0,5-1,0 mil. za den.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 1. 2020 17:03

Tak konečně mi bylo včera po emailové urgenci dokončeno založení spořícího účtu a dnes jsem dostal i dopis s klientským číslem do IB a s číslem účtu. Založeno online 23.12. a nic se nedělo, protože jejich systém prý nerozpoznal správně můj řidičák v příloze a nedal jim o tom ani vědět, museli fotku řidičáku ověřit ručně, až když jsem se emailem ozval.
Hlavně ale píšu proto, že kdo jako potenciální nový klient chce spořicí účet se zvýhodněnou roční garantovanou sazbou úroku 1,7%, neměl by váhat. V internetovém bankovnictví v záložce Spoření vidím (kromě toho, že moje garance úroku je do 14.1.2021), že akce trvá jen do 31.1.2020. Samosebou jí mohou prodloužit, ale třeba už s nižším úrokem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 16. 1. 2020 11:18

tak ja zkusil zalozit, nezalozili, neni zas nejak zvlast o co stat
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 16. 1. 2020 12:09

Založeno online 23.12. a nic se neděje ... 23.12. uz asi meli volno :) ... urgovat to nebudu.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 17. 1. 2020 12:57

Poradí mi někdo,jak nový klient mám na spor.účtu již peníze,ale nevím jak v IB udělat fixaci na 12 měsícú.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 17. 1. 2020 13:21

Jako nový klient v akci 1,7% si fixaci udělat nemůžeš.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 1. 2020 13:31

treborit píše:Založeno online 23.12. a nic se neděje ... 23.12. uz asi meli volno :) ... urgovat to nebudu.

Já také zakládal tento den :). Ono žádost u nich zpracovává automat, a to včetně rozpoznání vložených snímků dokladů. Já se ozval před pár dny na jejich email a hned druhý den volali, že dobře že jsem napsal, protože ten automat nerozpoznal můj řidičák (zadní stranu) a nedal jim o tom vědět. Tedy to udělali manuálně a hned druhý den v poště už byl dopis a vše plně aktivní. A ta roční garance úroku 1,7% se mi počítá až od toho manuálního ověření (tedy mám ji až do 14.1.2021), o nic jsem tedy tímto problémem nepřišel.

-- 17. 1. 2020 13:36 --

mate59 píše:Poradí mi někdo,jak nový klient mám na spor.účtu již peníze,ale nevím jak v IB udělat fixaci na 12 měsícú.

Fixace není třeba, noví klienti mohou libovolně vkládat a vybírat bez vlivu na úrok celý rok. Jdi v IB do záložky Spoření a pod svým účtem tam vidíš, že máš na celý zůstatek akční úrok 1,7% a do kdy to máš.
Rovněž je tam uvedeno, že tato akce zvýhodněného ročního úroku pro nové klienty platí do 31.1.2020. Třeba už to prodlužovat nebudou - tedy kdo ještě jako nový klient nemá sjednáno, měl by si pospíšit, už jsem to sem psal.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 17. 1. 2020 18:46

minarjo - děkuji.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fiasky 20. 1. 2020 22:08

Chtěl jsem převést peníze z Monety do Wustenrot a dvakrát mi to napsalo. Částka z Momenty odejde a pak se zase přičte zpět s dodatkem "neexistující kreditní účet". Nestalo se to taky někomu? Číslo jsem kontroloval už asi 100x, to zadávám dobře.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 1. 2020 22:16

Není to krátce po založení? Účet ještě nemusí být plně aktivní...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 20. 1. 2020 22:19

První platba na účet musí být z autorizovaného účtu (ten ke kterému se dokládal výpis při založení) a až pak dojde k aktivaci účtu. Pokud se pošlou peníze z jiného účtu tak se vrací...
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fiasky 20. 1. 2020 23:31

Kubika1 píše:První platba na účet musí být z autorizovaného účtu (ten ke kterému se dokládal výpis při založení) a až pak dojde k aktivaci účtu. Pokud se pošlou peníze z jiného účtu tak se vrací...

No jooo vlastně, díky
fiasky
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků