MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 1. 2020 16:33

Zatím připisují 3%...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 21. 1. 2020 09:28

Jak je to s tou směnárnou FX Money? Když si měním koruny za eura, je prý skvělý. A je podobně skvělý i při převodu eur na koruny, nebo na tuto stranu je od "středu" dál?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 21. 1. 2020 09:39

Na 1000 EUR mi to v mobilní bance teď nabídlo jedním směrem cca 25.08 (EUR->CZK), druhým cca 25.15 (CZK->EUR).
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2020 09:54

Kurz není úplně skvělý, ale lepší než běžné devizové společnosti (třeba RoklenFx má i u částek nad ekvivalent 10.000 € vyšší spread - v případě eur absolutně třeba i o ty 2 haléře v každém směru), ten rozdíl 7-8 haléřů na euru mezi nákupem a prodejem by u Monety celkem odpovídal, Revolut má ovšem ještě nižší (i pod 4 haléře), ale má taky jiné nevýhody (což ale směnárna Moneta taky, při částách, na které má být služba určena nejde o zásadní rozdíly) - s ohledem na to, že je to přímo ve smartbankingu a není třeba uzavírat žádné speciální smlouvy (kromě otevření účtu v cizí měně) je to poměrně rozumná nabídka.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 1. 2020 09:54

Revolut teď 25,08 a 25,12
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 21. 1. 2020 10:05

Tak to je v pohodě. Já nad tím přemýšlím kvůli zbavení se DCC. Přeci jen tak 80 % mých plateb v cizí měně je v eurech.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2020 10:26

Vyhnout se DCC používáním debetky Moneta vydané k cizoměnovému účtu nepůjde - terminály a bankomaty budou nadále podbízet DCC do korun. To by chtělo debetku od nějaké banky z eurozóny anebo si počkat na dopad regulace od 19. dubna, kdy budou mít provozovatelé terminálů a bankomatů uvádět výši přirážky vůči kurzu ECB a další povinnosti - možná se díky tomu tento neduh začne i vytrácet...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 21. 1. 2020 10:32

Aha... Tak to pak není důvod si to zřizovat.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 21. 1. 2020 14:39

podle me ta ***** kurzova konverze je podle obchodnika ne karty, proste karta v jiny mene (i kdyz zdanlive) a lup to tam
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philmencz 21. 1. 2020 18:06

Tak nevím, já mám jinou zkušenost s debetkou v EUR od Monety. Když jsem chtěl vybrat z bankomatu mBank Svět, tak to házelo DCC, ale když jsem vybíral ze stejného bankomatu EUR debetkou, tak nic.
Velmi podobně platby ve Francii, Martinique a Guadeloupe (zámořská teritoria Francie), tak EUR karta od Monety ani jednou s DCC.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2020 18:40

Může v tom být více faktorů - bankomat mohl nabízet DCC třeba i podle karetní asociace, pro Visu (mBank Svět) třeba ano, zatímco pro MasterCard nemusel... Nicméně může to být i tím, že banka začala novější karty vydávat již s implicitní měnou eur (svoji mám od července 2019 - IIN má 535122).

Jestli mi bankomat DCC nabízel si přesně nevzpomenu (na tento účel jsem ji použil snad jen dvakrát), ale když jsem se tou kartou od Monety pokoušel vybrat hotovost z bankomatu na Slovensku, tak to bylo možné pouze za příplatek (to mě docela odradilo ji s sebou zbytečně tahat), zatímco výběr kartou německé banky zpoplatněný nebyl. A pokaždé, když jsem si dobíjel a dobíjím tou kartou Revolut, tak mi hlásí, že měna karty je CZK...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 1. 2020 19:54

fremantle píše:Vyhnout se DCC ....
...anebo si počkat na dopad regulace od 19. dubna, kdy budou mít provozovatelé terminálů a bankomatů uvádět výši přirážky vůči kurzu ECB a další povinnosti - možná se díky tomu tento neduh začne i vytrácet...

Nemyslím že tato regulace DCC vymýtí, naopak to jen rozšíří množství textu a tím sníží přehlednost DCC nabídky.
Třeba Air bank reagovala přesně naopak, DCC v bankomatech zavedla až dle této regulace, jako by na ni čekala, aby to implementovali rovnou dle ní a nemuseli ti za pár měsíců předělávat. Donedávna její bankomaty bez DCC, dnes běžně s, ale už ukazují i tu kurzovou přirážku v %, jak to bude tato regulace požadovat (teď ji Air bank má tuším 2,5%). Takže s DCC se bohužel je třeba naučit žít, regulace jen rozšíří množství textu, které se bude muset na displeji zobrazit. Tím hůře bude možná zřejmé a rychle nalezitelné (zvlášť u terminálů s menším displejem), kterým tlačítkem DCC odmítnout. A na kartě (bance karty) fakt sotva záleží, jak píšou jiní. Prostě když se měna neshoduje, tak DCC je nabízeno téměř vždy, naštěstí u plateb menších částek bez PIN u obchodníků zpravidla zatím ne (aspoň u nás).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 21. 1. 2020 20:09

Já tak trochu doufám, že lidí, co to přečtou, uvidí 10% a budou naštvaní na obchodníka (ne jeho dodavatele) bude dost na to, aby toho někteří obchodníci nechali. Nebo že se marže aspoň srovnala s běžnými bankami (směrem dolů), takže to tak nebude moc škodit.

Samozřejmě je taky v principu možné, že se ukáže, že většině lidí 10% přirážka až tak moc nevadí, a banky to na 10% zvýší u všech karet taky.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod maeth_u 21. 1. 2020 20:40

Zůstala vám někomu u Spoření 1|2|3 ta trvalá nezaúčtovaná blokace minimálního zůstatku? Teď nevím, zda tam mám nechat aspoň ty dvě stovky, aby si nevymysleli nějaký ten poplateček z nedodržení nebo tak.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 1. 2020 20:43

Počítám, že tam, kde je blokován minimální zůstatek 200,-, to nedovolí tento zůstatek ani odeslat - disponibilní zůstatek je právě o ty 200,- nižší. U Spoření X nic blokováno nemám.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků