Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 1. 2020 13:18

kontakt/bezkontakt?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlkoslav 20. 1. 2020 13:43

suram píše:UCB a KB také bez poplatků.

Tuším ještě HB!, nebo už ne?
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod retron 20. 1. 2020 13:56

AirBank už taky cpe DCC
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2020 15:22

drkarel píše:kontakt/bezkontakt?

Bezkontaktně, Curve přes G-pay.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 1. 2020 15:28

Já naznačoval, zda rozdíl nemůže být právě v tom kontaktu/bezkontaktu, protože já dělal všechny výběry kontaktně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod LuiS_666 20. 1. 2020 15:51

Aktuální zkušenost s bankomatem UCB, sice Revolut, nicméně již nově s poplatkem 125,-. :/
U SVK UCB karty bankomat poplatek nechtěl, DCC ale nabízel :D.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2020 19:41

MirekM. píše:Vybíral jsem naposled z bezkontaktního ATM KB ve Zlíně na začátku ledna a DCC nenabízel.

Kontaktně jsem vybíral naposled ze staršího jen kontaktního bankomatu KB ve Zlíně koncem září a tehdy DCC také nenabízel, ale to dnes nemusí být pravda.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 1. 2020 00:34

Starší kontaktní už nabízí nějakou dobu. Tím to nebude.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 1. 2020 00:40

drkarel píše:Já naznačoval, zda rozdíl nemůže být právě v tom kontaktu/bezkontaktu, protože já dělal všechny výběry kontaktně.

Ano, bezkontaktní varianta použití karty je častěji bez DCC jak u bankomatů (třeba RB či ČSOB mně bezkontaktně DCC někdy nenutí, kontaktně vždy), tak u terminálů v obchodech (tam ale bez DCC spíš jen nižší platby nevyžadující PIN).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 21. 1. 2020 03:19

On ale použil Google Pay. Rozezná ATM nebo terminál, jaka karta je uložena v Google Pay? Pochybuji že jo.
MirekM. píše:Bezkontaktně, Curve přes G-pay.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 1. 2020 22:06

Jde přidat do Curve podkladová karta vystavená na někoho jiného, na cizí jméno?

Zkoušeli jsme jednu kartu přidat na dva Curve účty, to nejde, napíše to že karta už existuje. A když se z prvního účtu smaže, tak při pokusu o přidání do druhého hází neznámou chybu (something gone wrong).
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vklatil11 21. 1. 2020 22:42

To, že je vystavená karta na jiné jméno nevadí, mám v Curve i karty manželky.
Vadí pokud již ta podkladová karta byla někdy přidána k nějaké Curve, tak už pak nejde přidat na jinou Curve, ani když se na původní smaže. Potřeboval jsem to udělat a jediné řešení bylo zařídit si výměnu karty v bance, aby pro Curve byla ta karta nová. Psal jsem cca před rokem na podporu proč to nejde a prý to plánují někdy v budoucnu.
vklatil11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 21. 1. 2020 22:46

Karta vystavená na jiné jméno do Curve dříve přidat šla a stále by to mělo jít.

Dříve šlo i "přehazovat" kartu z jednoho Curve účtu do druhého (smazat z jednoho účtu a zaregistrovat do druhého účtu), už to ale bohužel nejde.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 1. 2020 03:16

Jste mne nepotěšili ale díky.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 1. 2020 19:58

suram píše:On ale použil Google Pay. Rozezná ATM nebo terminál, jaka karta je uložena v Google Pay? Pochybuji že jo.
MirekM. píše:Bezkontaktně, Curve přes G-pay.

Nemáte někdo odzkoušeno, jestli bankomat, který vnucuje DCC při fyzickém použití Curve karty (kontaktně či bezkontaktně) vnucuje DCC i při výběru mobilem přes G-pay s použitím Curve podkladové karty?
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků