Cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 20. 5. 2019 16:36

Do zahraničí po EU určitě, mimo USA, Japonsko a další drahé země také, pak je právě otázka, zda jsou limity dostatečné i pro USA a další drahé země. Nikde se moc nenajde nějaká statistika (nebo jsem nenašel), kde by byla rozpracovaná anylýza, kolik co kde stojí - asi možná proto, aby klienti pak nebrali pro ně nevýhodné balíčky?

Pročítal jsem si pojistné podmínky pojišťoven, které nabízejí neomezené krytí a vždy je tam nějaká sranda, třeba Direct má, že situace nesmí být předvídatelná, to jako vážně? :-D Obdobně to má třeba Union pojišťovna "kdy škodná událost mohla být předvídána, očekávaná nebo již byla známa v době sjednání pojištění", třeba Allianz má výluku na místa, jako pralesy, pouště a jiné těžce dostupné místa, což je zatím nejvíc friendly, na druhou stranu stojí 3x co ostatní dvě zmiňované.

Union a Direct vyšla cca pro dva dospělé a 3 týdny okolo 2 000 Kč, Allianz 6 000 Kč. Možná skutečně skončím s pojištěním ČSOB na 10M, kde je to zdarma v rámci účtu pro celou rodinu a podmínky mají celkem slušné.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 07:36

Mám účet u Komerční banky a.s. - Můj účet GOLD s záladním cestovním pojištěním.

v Kč) Držitel/ka Partner/ka DítěPojištění pro případ akutního zdravotního stavuLéčebné výlohy v případě akutního zdravotního stavu 2 500 000 2 500 000 2 500 000 Lékařský převoz a repatriace 2 000 000 2 000 000 2 000 000 Návštěva blízkou osobou v nemocnici 200 000 200 000 200 000 Převoz zesnulého 300 000 300 000 300 000 Předčasný nutný návrat do vlasti 200 000 200 000 200 000Náhradní pracovník 200 000 200 000 - Doprovod dětí při návratu do vlasti - - 100 000 Úrazové pojištěníPojistná částka základního úrazového pojištění pro případ trvalých následků úrazu 200 000 200 000 200 000 Pojistná částka základního úrazového pojištění pro případ smrti následkem úrazu 200 000 200 000 200 000 Pojistná částka doplňkového úrazového pojištění 200 000 200 000 200 00

Myslíte, že toto pojištění je dostačující v celé Evropě, nebo se hodí spíše jen do okolních států.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2020 12:20

Řekl bych, že pojištění je naprosto v pohodě.

Problémem pojistek nebývá výše pojistné částky, ale mraky výluk, na které lze napasovat skoro všechno, a pak součinnost pojišťovny v případě pojistné události. A ty výluky s spolehlivost bývají u všech pojišťoven podobné. Mnohem víc by se líbila pojistka s nižším limitem, ale pokrývající opravdu cokoliv a bez keců.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2020 13:40

Asi tak, takové cestovní pojištění bude k ničemu třeba i ve Francii, když ti tam někdo zabodne nožík do zad, protože teroristické útoky jsou zpravidla ve výlukách (i když bodání se většinou vyšetřuje jako nepříčetnost)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod berta21 24. 2. 2020 09:11

Ahoj, letos mne čeká několik výjezdů (turistika víceméně) po Evropě a pak Rusko (evropská část) a Turecko a tak se koukám na pojištění.

Celkem mne zaujalo cestovní pojištění ke kartě od Unicredit, máte někdo zkušenost nebo tip na lepší poměr cena/výkon?
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antonsek 25. 2. 2020 05:36

Dá se pojistit proti koronoviru?
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 17. 9. 2021 19:17

qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 9. 2021 20:31

Pokud je pravda, že nedodrželi smluvní podmínky, tak se pojišťovně nedivím. .... osobně moc nechápu, proč se někomu chce na nějakou horu v dnešní době do Pákistánu.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 18. 9. 2021 07:35

Píše se tam, že došlo k porušení smluvních podmínek. Tak jaké pak odmítá?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 18. 9. 2021 08:31

Nějak to odůvodnit musí.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2021 08:44

"Horu Rakapoši považuje pojišťovna za nedoporučenou ke zlézání."

Takže kdyby slézali Sněžku po povolené turistické cestě, tak možná v pohodě. Kdyby se zranili mimo tu cestu, tak asi smolík.
Jinak neškodí si občas přečíst podmínky těch pojistek a výluky. Lidi by zjistili, že všichni, kteří se na něco léčí (cholesterol, vysoký tlak, cukrovka, ortopedické problémy atd., tak si můžou platit pojištění jaké chtějí a jezdí do zahraničí prakticky nepojištění, protože se pojišťovna vždycky může vymluvit na zdravotní stav před cestou. Případně, jako se mi to stalo v rodině, pojišťovna před zaručením úhrady třeba při akutním infarktu 5 dnů zkoumala, jestli na to nebyl člověk léčen. Po 5 dnech zjistila, že nebyl, a protože člověk i přes pomoc pojišťovny ještě žil, tak teprve řekla, že platit bude. A protože jsme i přes nečinnost pojišťovny zajistili a zaplatili léčbu a člověk se z toho dostal, tak po několika měsících pojišťovna milostivě proplatila účtenky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod eetd 18. 9. 2021 10:48

xls: Která pojišťovna?
eetd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2021 12:01

Bylo to placené pojištění od ČSOB pojišťovny. Ale to není tak důležité, stejné to vyřizuje asistenční služba, která je společná pro několik pojišťoven a i ten přístup pojišťoven bude u všech stejný. Důležitý je dráze prodat a pak co nejmíň vyplácet, a v tom jsou mistři.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 4. 2022 22:26

Řeším jaké cestovní pojištění pro mámu na dovolenou. Je jí pres 70 a ackoliv se jedna jen o Kanárské ostrovy, poté co jsem tu četl jak se pojišťovny vyhybaji plnění pokud se ukaze ze pricinou problémů je nějaký chronicky stav, ktery existoval uz pred uzavrenim pojistky. U senioru uz chronicke onemocnění jsou docela obvykle, tak premyslim jake pojištění je vhodné aby to vubec melo smysl, pokud by nedejboze byla nějaká zdrav. péče potřeba.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2022 05:34

tak zkusko jsem to hodil do Google https://www.google.com/search?q=cestovn ... e&ie=UTF-8 a snad Axa by měla nabízet přímo připojištění pro chronicky nemocné, ale blíže jsem to nezkoumal

-- 16. 4. 2022 06:36 --

...ono půjde "jen" o náklady na případný nouzový převoz do ČR, základní ošetření by jako občan EU měla na místě dostat v rámci českého zdravotního pojištění
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků