Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 13:07

Žádný Cashback určitě v žádném zákoně nebude. Proč také?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 14:56

@kolotuk:
Coop původně vůbec nechtěl přistoupit na nové podmínky cashbacku (že nákup nad 300 Kč není třeba), nakonec tedy svolil ke snížení na 200 Kč, celkem často využívá moje mamka, v obci nemá bankomat, ale má tam místo něj COOP :). Tedy to platí v celé jeho síti a je to svobodné rozhodnutí prodejce, CB nemusí poskytovat vůbec, a když už s omezeními, musí je viditelně uvést, což platí (COOP podmínku má u pokladen i na vstupu do prodejny). Je to typicky venkovská síť prodejen v místech mimo bankomat, tedy u nich je CB využíván v jeho hlavním záměru celkem dost (podobně třeba Qanto).

@evelista:
Ano, jiné prodejny mají limity jiné, viz COOP výše. Zde jsme ale diskutovali CB výhradně v prodejnách Albert, jen tam v rámci programu U-šetřete přeci šlo využít UCB odměny :). A všechny prodejny Albert minimum nákupu pro využití CB nemají stanovenou, stejně tak třeba Penny Market.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 29. 1. 2020 16:06

..
Naposledy upravil Markil dne 29. 1. 2020 16:10, celkově upraveno 1
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 29. 1. 2020 16:06

Musím reagovat na tvrzení Minarjo:

Airbank mi zpětně nic z účtu neztrhla. Jen v momentě, kdy opravila systém už přestala odměna nabíhat. Takže jestli něco zpětně ztrhávali, tak rozhodně ne všem...

Co se týká cashbacku, pravidla stanovují kartové společnosti a jsou jednotná pro všechny obchody. Obchod Cashback může, ale nemusí poskytovat. Ale pokud ho poskytuje , tak platí jednotná pravidla asociace. Zároveň ale platí, že na casback zakazník nemá nárok. Obchodník ho může odmítnout. Např. když v pokladně není dost hotovosti atd.
Co jsem se teď díky akci Albert setkal v praxi, tak dost často mi neinformované pokladní tvrdily různé nesmysly a často právě ten starý limit 300Kč.
Ale všude by mělo platit, že buď casback nedělají, nebo je od 1 Kč. A ten Coop: https://www.jednota.cz/index.php?pg=nas ... --cashback
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 16:44

Mám takový pocit, že Coop Jednota je sdružení více podnikatelských subjektů, každý z těch subjektů ale provozuje své prodejny samostatně, i když mají stejný název. Otázka je, zda se musí všechny ty subjekty řídit tím, čím se řídí v Mikulově.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 29. 1. 2020 18:24

To je jedno, jde jen o ukázku... Pravidla cashbacku určuje karetní asociace, nikoli obchodník. Je to jen smluvní ujednání, které nemusí obchodník přijmout, ale pak nemá CB poskytovat. Že se změna mnohým a zejména Coop nelíbila je pravda, ale to je tak vše, co zmohli. Takže jestli nějaká prodejna vyžaduje systematicky jiný limit, než tu ofiko korunu, tak nejspíš porušuje smluvní ujednání s poskytovatelem platebních terminálů. To ale zákazníkovi moc nepomůže.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2020 19:18

Nikoliv, Coop se se svou bankou (tuším ČSOB) na cashbacku dohodl, kauzu jsem sledoval (od léta 2018 později, Coop to dořešil déle).
K Air vratce: záleží za kdy to bylo. Air na problém přišla koncem července/zkraje srpna a mně (i mnohým jiným dle tehdejších diskusi) zpětné odečetla přiznané CB odměny od počátku července (což jsem psal, že šlo o léto). Méně významné částky a starší transakce skutečně nejspíš nechali být.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 19:25

Ale nikomu se asi Cashback v Coopu ještě nepodařil ne? By mě zajímalo, jestli jde bezkontaktně jako v Penny, nebo musí být kontaktní jako v Albertu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 29. 1. 2020 21:19

V AB jsem měl platby mezi 12.7.~17.7.2019 a 1500 na účtu 9.8.2019, pak už jsem to netestoval.
Změna proběhla u Alberta 1.4.2019, do té doby (od 2006 zprvu jen pro ČSOB karty) bylo 300 + 1500,
potom 0,01 + 3000.
Minimálně jsem platil 0,90 Kč a prošlo to. Ale je denní limit 10 cashbacků,jen nevím, jestli od Alberta nebo UCB.
Globus, Penny, Jednota, Konzum, EuroOil zavedli nové podmínky okolo 1.7.2018, jak to začaly podporovat asociace. Ale Žabka, Coop, Teta nikdy :hm
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2020 21:39

UCB má karetních transakcí z nějakého prazvláštního důvodu výchozí omezení na 10 transakcí za den (tedy nejde pouze o limit operací s cashbackem), mělo by to jít zvýšit "až" na 20, už to zde bylo zmiňováno: viewtopic.php?f=316&t=1078058&p=12318021#p12318021
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod kolotuk 30. 1. 2020 09:02

suram píše:Ale nikomu se asi Cashback v Coopu ještě nepodařil ne? By mě zajímalo, jestli jde bezkontaktně jako v Penny, nebo musí být kontaktní jako v Albertu.
Mě se podařil,musel jsem vsunout kartu do terminálu.Ale nákup musel být za 200Kč.
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2020 09:26

Dnes pripsaniy na ucet v usetrete dalsi odmeny z CB...takze to stale funguje...ale jsem nenapadny a nejdu na krev ;-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2020 15:01

Tak že jsou automatem po zaúčtování odměny za Albert transakce připsány ještě nic neznamená - to i u mě byl mínus za čtvrtý kvartál a hned den nato jedna akorát zaúčtovaná CB platba plus, mají v tom chaos no :). Důležité je, zda mazání bude stále nahodilé u každého jinak jednou za čas, hromadné jako teď u víc lidí za celý kvartál, nebo konečně jako Air implementují, aby to místo dodatečného mazání už CB část ani nepřipisovalo. Sám už ty Albert CB platby testovat nebudu, se stavem odměn cca mínus 700 Kč a současnými nízkými Albert odměnami to nemá smysl.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2020 17:47

Uvidime, zda se skutecne i pripisou na bankovni ucet. Ale prepokladam, ze ano, protoze zadne mazani z minuleho kvartalu se nekonalo.
Nastopro maji nejaky zautomatizovany algoritmus, ktery kdyz upozorni na podezrele transakce, nasledne probehmne manulani revize...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2020 22:51

No ale zatím revidovali typicky jen aktuální částky odměn k výplatě (tedy z daného měsíce), díky tomu nevznikalo v odměnách mínus, když to odečetli ještě před výplatou. To, že před pár dny odečetli naráz celý kvartál už i mezi vyplacenými a ještě k tomu více lidem odsud (a Odměny k vyplacení šly tedy i do mínusu) zavání vyšší mírou automatizace. Ale možná jen najali víc brigádníků na manuální čistku :D.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků