Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fanyn3 24. 1. 2020 20:08

Z IB to funguje
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 20:18

Takze nemaji jen richee aplikaci (vydana pred tydnem) jeste naucenou na okamzite platby do fio ani do moneta? :-(

Funguje to nekam mimo prac.dobu z te jejich appky?

Ps: pres IB to funguje, lze zatrhnout Okamzita platba, v aplikaci zatrhnout nejde a ridi si to sama apka.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 24. 1. 2020 22:12

Z Richee appky sem tam nejdou, ale jinak okamžité platby funguji do RB tak i ČS a naopak, tak proč by neměly fungovat jinam
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 24. 1. 2020 23:17

Okamžitá platba Creditas -> Moneta se nyní (v noci) projeví na cílovém účtu, ale neobjeví se v přehledu transakcí (cílového účtu). Tak třeba časem... O:-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 1. 2020 12:07

vlaju píše:Pustil jsem se do detektivního pátrání, bude to jinak, ale nemohu se dopátrat.
U KB se adresa nezobrazuje, bude to chyba na straně Monety. Tam, kde chybí zpráva pro příjemce, tam zobrazí adresu. Ale kde ji bere?


To nebude jen o MMB, u Fio se u příchozí platby zobrazuje Jmeno Prijmeni Ulice.

:?: :hm
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2020 20:49

iglooo píše:Okamžitá platba Creditas -> Moneta se nyní (v noci) projeví na cílovém účtu, ale neobjeví se v přehledu transakcí (cílového účtu). Tak třeba časem... O:-)


Bavime se o problemu: “z Richee appky obcas nejdou.”, konkr. v dobe odeslani prispevku. Nedosla a nebylo indikovano pred podpisem.

Snazil jsem se zjistit, kdy a proc to u tak je :-)

Ps: pres IB, kde je manualni option, to proslo.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 26. 1. 2020 21:35

vpe: Myslím, že igloo píše jiný poznatek. Mám to tak i dnes: okamžitá platba se projeví u Monety na zůstatku, ale není uvedena v transakcích. Myslím, že to je dočasný problém, kterým se hasí zobrazování adresy odesílatele u takové přijaté transakce.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 27. 1. 2020 02:34

Tak to, pokud si dobře pamatuji, v Monetě fungovalo od začátku. Spíš než nějakou výjimečnou opravu bych čekal, že je to důsledek toho, jak jsou okamžité platby naroubované na zbytek systému s pomalejším zpracováváním, dost možná jen jednou denně.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod iglooo 27. 1. 2020 09:11

Ano, můj příspěvek nebyl reakcí na předchozí příspěvek. Dnes už platbu vidím v přehledu transakcí - "uskutečněno 24.01.2020, zaúčtováno 27.01.2020".
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2020 09:57

Nevím, jestli jsem přehlédl ale okamžité platby z SÚ Creditas - RB asi nejdou, dnes jsem posílal a na účtu není.
Možná bych musel z SÚ poslat na Creditas BÚ a pak by do RB šla okamžitá platba, nicméně když jsem dával příkaz z Creditas SÚ tak tam je možnost zatrhnout "okamžitou platbu" což jsem udělal a za 2 hodiny nepřišlo nic.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 10:12

To je u Creditas normální, že okamžité platby často svévolně přijímá/odesílá jako běžné a ani o tom neinformuje, sám mám takové zkušenosti, bohužel z nadpolovičního počtu plateb :(. Nevím zda mají tak často výpadky či co...
Myslím že v Creditas udělali chybu, že se do Okamžitých plateb pustili tak brzy, hned v první vlně s ČS. Evidentně to neměli odladěné a ani teď, cca rok od spuštění, to v této kampeličce (pardon, už bance, i když to mnohdy nevypadá :) ) není lepší.
Naposledy upravil minarjo dne 27. 1. 2020 10:15, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2020 10:14

Brzy nebo později … obávám se, že to by u Creditas nepomohlo. Ona je to stále tak trochu kampelička v tom smyslu, že tam věci nefungují úplně na 100 %. Sem se s tim musel smířit. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2020 10:29

jj v pohodě, nijak mi to zásadně nevadí, jen jsem si našel tady na E15 nějaký článek z dubna, nebo ze kdy, kde sei Creditas honosí spuštěním okamžitých plateb a dokonce zdarma.
Tak jsem poslal jednu okamžitou a jednu normální a nepřišla zatím ani jedna

-- 27. 1. 2020 10:32 --

edit...teď přišly platby obě najednou, asi tedy po 3 hodinách ,tak to ujde

-- 27. 1. 2020 10:33 --

A RB-ČSOB 5 sekund
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 1. 2020 15:47

tak prý do konce června nechají 1,6% na SU+
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 31. 1. 2020 16:01

Jj, v Creditas mají strach z toho, že ČNB příští týden zvýší úrokové sazby, tak si to pro jistotu pojistili dopředu, aby pak nevypadalo hloupě, že oni zvyšovat nebudou. :-)
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků