Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2020 16:21

Určitě, spíš bych to viděl tak, že se řídí konkurencí a potřebou. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod RomannX 31. 1. 2020 18:32

Buďme rádi, že úroky nesníží. Pro mě dobrá zpráva.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 31. 1. 2020 18:36

No, kdyby snížili pod 1,5%, tak jim spousta lidí uteče. Ale i tak, čekal jsem od dubna zvýšení na 1,8%. Takže se bude postupně ládovat do ING, Creditas má smůlu.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2020 11:51

minarjo píše:To je u Creditas normální, že okamžité platby často svévolně přijímá/odesílá jako běžné a ani o tom neinformuje, sám mám takové zkušenosti, bohužel z nadpolovičního počtu plateb :(. Nevím zda mají tak často výpadky či co...
Myslím že v Creditas udělali chybu, že se do Okamžitých plateb pustili tak brzy, hned v první vlně s ČS. Evidentně to neměli odladěné a ani teď, cca rok od spuštění, to v této kampeličce (pardon, už bance, i když to mnohdy nevypadá :) ) není lepší.


S prijmem jsem problem nemel, Prijima okamzite ihned, ani s odesilanim, jen s tim, ze pres Richee aplikaci nerozpozna okamzitou platbu (ted jsem zkousel do fio air monety-nedetekuje se ta ruzova ikonka v aplikaci) a nutno zadat [x]okamzitou pres IB (tam jsem to zkousel jen jednou a ok).

-- 1. 2. 2020 11:54 --

PULPANM píše:edit...teď přišly platby obě najednou, asi tedy po 3 hodinách ,tak to ujde


Z creditas je jistota, ze platby odesila ve 12:30, nekdy az po 13h v prac.dnech, tedy vse zadane do tohoto casu do libovolne banky bude pripsano ten samy pracovni den jako standardni platba. Moneta ma pro standardni platby cut time 14:00 a zadaval jsem i 14:10 a OK (to uz je o nahode)... Bavime se o standardni (NE okamzite) platbe. To jen tip, do kdy je dobre zadat platbu s vetsi jistotou.

-- 1. 2. 2020 11:55 --

drkarel píše:Brzy nebo později … obávám se, že to by u Creditas nepomohlo. Ona je to stále tak trochu kampelička v tom smyslu, že tam věci nefungují úplně na 100 %. Sem se s tim musel smířit. :)


Nekdy nefunguji i ve prospech klienta, kdo si toho uz vsimnul zrovna dnes? :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 1. 2. 2020 14:43

A neprestrelil si limit pro jednu platbu?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 2. 2020 19:15

vpe píše:

Nekdy nefunguji i ve prospech klienta, kdo si toho uz vsimnul zrovna dnes? :-))


tak nenapínej, o co jde?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 2. 2020 19:49

Připsali vyšší úroky?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2020 21:00

Možná mu těch 100 Kč v akci 6x100 Kč připsali posedmé, pokud se stihl zapojit hned koncem toho měsíce vyhlášení akce. Mně také v lednu UCB obdobnou odměnu aktivity přičetla potřinácté, i když jich mělo být 12 :). Zde u Creditas jsem se ale do akce zapojil až další měsíc, tedy dnes jsem těch 100 Kč dostal normálně pošesté (mělo by to tedy být naposledy).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod maeth_u 1. 2. 2020 21:42

Před dvěma lety jsem měnil bydliště a nahlašoval v Creditas. Změnili i korespondenční adresu. Nicméně dnes mi přišel email, že mi budou vydávat pokračovací kartu a pošlou ji na starou adresu. Tak bacha na to.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 2. 2020 22:50

S novou kartou to mám stejně. Korespondenční adresu v nastavení jsem už měl opravenou, ale ještě to mají spešl přímo v detailu karty, kde byla původní.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod dargen 2. 2. 2020 15:45

Ja to taky opravil, a je 2.2. a stále nemám novou, virtuální kartu. I v IB je stále aktuální ta stará, teď již neplatná.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 3. 2. 2020 08:12

No super, nejdou mi v apce odesílat platby, tedy kromě plateb mezi vlastními účty v Creditas, "došlo k neočekávané chybě, zopakujte akci později". Včera jsem se dokopal k tomu apku odinstalovat, zrušit v IB spárování s apkou a celé to nastavit znovu, výsledek je stejný. Řešil někdo nebo budu muset vyzkoušet, jak mají dobrou zákaznickou podporu?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 2. 2020 08:42

Já posílal ze spořáku Creditas na spořák ČOSB v pátek ráno 31/1 a bylo připsáno asi za 2-3 h, od té doby jsem nic neposílal, ale mohu vyzkoušet
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 3. 2. 2020 10:19

posílal jsem teď ráno Creditas > Richee > ČS přes Richee iOS appku a vše okamžité platby
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 5. 2. 2020 18:44

Zkušenost z Creditas. Chtěl jsem vybrat eura z Eurového účtu. Poplatek 10 Kč za výběr nelze uhradit jinak (z jiného Creditas účtu nebo hotově), pouze z toho v Eur. takže abych dostal celou částku, musel jsem na eurový účet přidat peníze na poplatek, což se ukázalo jako problém. Nejdřív jsem chtěl peníze převést v apce Richee. Nešlo to, při odeslání převodu vyskočila neočekávaná chyba. Svolil jsem tedy, aby peníze převedl pracovník na přepážce, byť za poplatek 10 Kč. To udělal, ale platba mu zůstala plánovaných platbách a nepovedla se. Tak volal, jestli nejsou nějaké technické problémy, ale nebyly. Nakonec někde vytelefonoval, že převody se směnou měny banka provádí jen do 16 h a protože bylo víc, tak už se peníze nepřevedou, až zase zítra...
Takže jsem nakonec musel kvůli 10Kč poplatku vybrat o 5 eur měně, než jsem potřeboval.
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků