Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vladox 5. 2. 2020 21:04

Stala sa mi zaujímavá vec u Revolutu. Jednému obchodníkovi sa podarilo stiahnuť platbu z mojej zablokovanej karty. Prešlo mu to ako oneskorená transakcia. Netušil som že aj také niečo je možné. V každom prípade to ich helpdesk rieši a platbu mi vrátia.
vladox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 6. 2. 2020 01:24

vladox píše:Stala sa mi zaujímavá vec u Revolutu. Jednému obchodníkovi sa podarilo stiahnuť platbu z mojej zablokovanej karty.

Místo blokování si tam nastav na aktuálně nepoužívané kartě nějaký minimální limit (např. 1€).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 2. 2020 09:50

Máš to odzkoušené, nebo je to jen spekulace?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 6. 2. 2020 10:51

čulibrk píše:Byla to klasická platba?

Ani to nenabizelo moznost volby.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 2. 2020 10:54

MirekM. píše:
MirekM. píše:Dnes jsem si všimnul v G-pay, že mám Revolut kartu dočasně zablokovanou a mám se obrátit na vydavatele karty. Žádné oznámení o dočasně blokaci karty od Revolutu nedošlo.

Zaslal jsem požadovaný "doklad", zašaškoval před kamerou, došlo cca za 10 minut, že má identifikace je OK. Uběhlo několik hodin a Revolut karta v G-pay stále dočasně blokovaná. Teprve mě to trklo, že jsem si kartu v G-pay dočasně zablokoval sám dočasnou blokací karty v Revolutu. Kartu jsem v Revolutu odblokoval a po ťapnutí na kartu v G-pay a hlášku o dočasné blokaci se karta odblokovala. Po dočasném zablokování karty v Revolutu a ťapnutí na volbu aktivní Revolut karty v G-pay se v G-pay karta dočasně zablokovala ...

Od citovaného příspěvku 24. 1. 2020 jsem měl Revolut kartu přidanou do G-pay v Revolutu zablokovánu. Tentokrát karta zmizela v G-pay z karet a byly viditelná pouze v "Platby" s hláškou "Pozastaveno, kontaktujte vydavatele karty". Revolut kartu jsem v Revolutu aktivoval, nicméně ani po půl hodině se stav karty v G-pay nezměnil. Kartu jsem z G-pay odebral a v G-pay přidal (po odebrání karty z G-pay se ale v Revolutu u karty neobjevilo ťapátko "Přidat do G Pay", tedy z Revolutu přidat nešla).
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 2. 2020 10:57

vladox píše:Fremantle zabudol si na nástupcu CFH. VÚB dáva 3% za nákup na čerpacích staniciach a 1% u ostatných obchodníkov.

nemas odkaz? ja nasel jenom 1% vratku z online plateb, diky. Maji hrozne neprehledne stranky
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2020 11:40

Jaký je tam horní limit vratky?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 2. 2020 11:51

slavo963 píše:nemas odkaz? ja nasel jenom 1% vratku z online plateb, diky. Maji hrozne neprehledne stranky
Šikovná karta: https://www.vub.sk/karty/kreditne-karty/sikovna-karta/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2020 12:16

4. Maximálna suma peňažného bonusu, ktorý VÚB, a.s. vyplatí držiteľovi hlavnej karty Šikovná karta je 20,- EUR za zúčtovacie obdobie.

Škoda :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 6. 2. 2020 13:27

Co může být za problém, že mi nejde vytvořit odkaz se žádostí o platbu?

Obrázek

Platební karta použita byla.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 2. 2020 13:39

Byla ale použita kdy naposledy? Z té hlášky to vypadá, že už dlouho ne, tak s ní udělej nějakou mini transakci teď a uvidíš.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 2. 2020 13:44

Naposledy včera čipová platba v Lidlu, tedy karta zasunuta do terminálu. A také dvě platby přes Google Pay také včera.

Nebo je problém, že ty platby byly v CZK a já chci vytvořit platební odkaz na GBP?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2020 14:01

No .. to mě taky napadlo, že by to mohlo znamenat "nejdřív dobij danou měnu kartou a pak teprve použij odkaz", ale netuším a přijde mi to zvláštní (ale dost možná to i někde píšou, já to četl jen letmo-zběžně).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 2. 2020 14:02

No možná musím jen počkat, až se ty včerejší platby zaúčtují.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 2. 2020 14:13

Zkusil jsem to a Payment link request v EUR mně normálně vytvořit jde (GBP jsem nezkoušel, protože GBP podúčet nemám aktivní). V EUR tam ale občas něco platím (tedy EUR podúčet má nějakou historii, přestože teď je můj EUR zůstatek nulový). Ty jsi tam v GBP už někdy něco platil, resp. měl jsi už nějaký pohyb na GBP podúčtu? Možná až pohybem (klidně jen malou konverzí z CZK) se nový měnový podúčet plně aktivuje, ale to je spekulace (kterou můžeš snadno ověřit konverzí malé částky do GBP, aby tam byla nějaká transakce).
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka